Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Döntésképtelen lettem...

SOS! Döntésképtelen lettem macska ügyben, te melyiket választanád?

Figyelt kérdés
Na szóval felvázolom a helyzetet,sajnos csak egyikük jöhet,egyik 1 éves a másik 5 hós,erkély be van hálózva,más állatunk nincs,meg van egy mászó baba is a családban, találtam egy fajtatisztát természetesen törzskönyves ivartalanított minden oltása megvan féregtelenítve,szocializált és mivel mint említettem pici babáról van szó ez a macska előnyösebb lenne? meg a másik cica a szüleim szomszédjában található,rengeteg macskája van, etetni jól eteti őket meg van helyük aludni de egyik sincs oltva,némely cicus van csak ivartalanítva,többség nincs,hébe-hóba ad nekik féregtelenítőt/bolhairtót bár szerintem nem mostanában kaptak,és mielőtt bejönne a házba (ha az mellett döntünk) akkor elég beoltatni/leféreghajtózni aztán elszeparálni a többitől hogy ne kapjon el addig semmit meg megfürdetni? szóval ha ez az eljárás lemenne így ahogy írtam már nem lehet tőle elkapni semmi rosszat? a baba miatt vagyok tanácstalan. Kíméljetek meg a bunkózástól ill várd meg még nagyobb lesz a baba szöveget,köszönöm.
2018. dec. 12. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én a gyerek miatt a törzskönyveset venném.
2018. dec. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a házicica mellett döntesz, akkor azt előtte illene elvinni állatorvoshoz, féreghajtani és beoltatni. A féreghajtás lenne a legfontosabb. Ha ezek megvannak, akkor nem kaphattok el semmit (amúgy sem, maximum a féreg az, ami veszélyesebb).


Szóval ha a házimacsekot is úgy viszed haza, hogy ezeket végigjártad előtte, akkor teljesen mindegy melyik kerül hozzátok.

2018. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Akármennyire is jóba vagy a szüleid szomszédjával, megbízhatóbb a fajtiszta cicus.
2018. dec. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is mentett cicám van.

Nyugodtan fogadd örökbe, csak első utatok az állatorvoshoz vezessen. Ha nincs másik macskátok, akkor egyelőre FIV/Felv teszt nem kell, kombinált oltást, féreghajtást, bolhairtó spot ont kapjon. Illetve ha minden rendben a dokinál, akkor is legyen karanétnban 1-15, hétig (ez lehet egy külön helység, pl a fürdő, ahonnan nem jöhet ki ez idő alatt).

Inkább az legyen a döntő, hogy milyen szelíd az állat. Ha valamelyik vadóc, hiperaktív, karmol, harap, akkor azt nem ajánlanám. Később, amikor már a baba is elkezd érdeklődni a macs iránt, nehogy durván játsszon vele.

2018. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* 1-1,5 hét
2018. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viheted a szomszédét is, ha előtte féreghajtva van, mást nem kapna el a gyerek tőle. Szóval, amelyik tetszik.
2018. dec. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!