Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják hogy egy macska...

Miért mondják hogy egy macska helyett legyen kettő?

Figyelt kérdés
Én is megkaptam már ezt,és ahogy észrevettem nagyon kevesen (szinte mindenki többet tart) tartanak csak 1 cicát,miért? Mennyivel kerül többe 2 cica mint 1?
2018. dec. 12. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a cicának legyen társa, és ne egyedül csücsüljön a lakásban akkor, amikor a gazdik nincsenek otthon.

Mennyivel kerül többe: az orvosi költségek és az etetési költségek nyilván nagyobbak, illetve almot is többet kell tisztítani utánuk, többször kell újratölteni.

2018. dec. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
még nem volt cicám sose, az orvosi költségek alom más tészta az étkezés jobban érdekelne,tényleg megeszik 1 macska annyit mint egy ember?
2018. dec. 12. 11:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem eszik annyit mint egy ember, ha sima háziról beszélünk.
2018. dec. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, ha ez a gondod, hogy megeszik 2 macska vagy 1 annyit mint egy ember, akkor javaslom tarts 1 embert, mert neked nem való állat.

Ha ennyire bután fogod fel, hogy számolni se tudsz.

Aki szereti az állatokat, nem így mérlegel.Persze csak az tartson felelősen, aki hosszútávon is tudja etetni, gyógyíttatni.

1.válaszolónak igaza van.Még annyit hozzá, hogy sokkal "érdekesebb" ha nem 1 cica, hanem kettő van együtt.Nézni ahogy bírkóznak, játszanak, egymást mosdatják és még sok mindent csinálnak együtt.

Nekem több is van,hihetetlen mit művelnek együtt!

2018. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted egy 3-4 kg-os macska annyit eszik mint egy 60-80 kg-os ember ? :D Oroszlánt akarsz tartani ?
2018. dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
100%

Mert 1 cica = boldogság, 2 cica = boldogság x 2 :D


Amúgy tényleg jobban elvannak ketten, főleg ha lakásmacsekok és nincs mellettük társállat (pl. kutya). A tartása az orvosi dolgokkal meg a kajával több, de egy macska alapból nem eszik sokat. Tesóm 12 kilós macskája kb. annyit eszik mint egy csivava. Egy sima házi macska meg 4-5 kiló. Amit én kiemelnék, az alom, ugyanis sok cica eleve azt szereti ha 2 alomtálcája van. 2 cica esetén legjobb ha 3 van.

2018. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4 es! Amint írtam még nem volt macskám,ezért tettem ki a kérdést,tarts te egy embert nekem macska kell,és én ezt hallottam,nem ez alapján mérlegelnek kinek való-kinek nem :) éhenhali nem hagyom és felelősen fogom tartani!Nem értem melyikünk fogja fel bután ha azt se tudod hol köss bele és többszörösen megcáfolod a saját válaszodat is.

"Aki szereti az állatokat, nem így mérlegel.Persze csak az tartson felelősen, aki hosszútávon is tudja etetni, gyógyíttatni." Márpedig aki felelősen akar/tart állatot bizony-bizony hogy mérlegel előtte! persze van aki nem teszi de az nem a felelős állattartókat gyarapítja.


Mellesleg köszönöm a többi értelmes kommentet.

2018. dec. 12. 12:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első macskám elég magának való, nem nagyon szeret más macskákat. Nekem pusztán azért lett mellé még egy, mert a második macseknak meghalt az eredeti gazdija, éhezett és beteg volt, így befogadtam.

Az viszont nem feltétlen igaz, hogy minden macska igényel társaságot, többségére talán igaz lehet, de ezt is macskája válogatja, ahogyan az embereknél is.

2018. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az előző cicám egyedül volt tartva, nagyon jól elvolt. Bár ő az a szobadísz kategória volt, a ház egyik sarkából fetrengett a másikba. :D


Most 2 macskám van. Nem azért, mert párban kell tartani, hanem azért, mert egymás után találtam őket az utcán. Ők elvannak ketten.


Nyilván ha 2 macskád van, akkor duplázódnak a költségek. Dupla oltás, féreghajtó, kaja, tálak stb. Nekem egy sima hónap, amikor csak kaját kell venni, az kb olyan 20.000 forint. És nem olcsó cart kapnak.

2018. dec. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
77%
Ugye az emberek többsége nem érzi jól magát ha egyedül van,mármint nem úgy hogy 1 óráig nem látja az élettársát vagy ilyesmi hanem hogy egyedül él.(mondom nem mindenki érez így) Így van ez az állatokkal is. Hiába él emberekkel az nem olyan. Az állatoknak is kell egy másik állat, egy(vagy több) társ aki vele van. Ha nincs társa magányos lesz és ha magányos lesz akkor szomorú (nem mindig)
2018. dec. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!