Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti cicáitok szeretik, ha...

A ti cicáitok szeretik, ha ölbe veszitek őket?

Figyelt kérdés

Nekünk 3 macskából 2-nek nincs baja az ölbevétellel, az egyikük kifejezetten szeret pl. az ölemben feküdni, miközben tévézek, a másik ideig-óráig elviseli...Viszont a 3. cica már abban a szent pillanatban morogni, vinnyogni kezd, hogy felemelem a földről és ha nem rakom le, elkezd rúgkapálni a hátsó lábaival, de úgy, hogy a körmei közben ki vannak engedve, szóval nem csak rugdos olyankor, hanem szurkál, karmolászik is. Meg közben össze-vissza tekergőzik, mint valami kis hernyó és egyszerűen nem lehet megfogni :D Pedig olyan jó lenne megölelgetni :( Viszont ha simán csak simogatom a földön, tök hangosan dorombol, meg még nyáladzik is hozzá, szóval nem hiszem, hogy velem van baja.

A ti macskáitok mit csinálnak, ha felveszitek őket? És szerintetek egy ilyen cicát, aki ennyire gyűlöli, ha felveszik, ölbe lehet szoktatni valahogy? Júliusban lesz 2 éves mellesleg.


2018. dec. 17. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
4 éves brit shorthair cicám van. Ez a fajta macska nem igazán ölbeülős. Ha olyan kedve van akkor ő jön, és órákig képes ölemben aludni, de sajnos ez nagyon ritka alkalom. Felvenni felszoktam, ilyenkor agyongyömöszölöm, ölelgetem amit elvisel, majd amikor megunja akkor ficánkol, hogy tegyük le. Viszont a masszírozást, főleg a hátán imádja. Azt képes órákig engedni.
2018. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden cica más egyéniség. Amelyik 2 éves korára sem ölbecica, az már nem is lesz valószínűleg. Fogadd el, hogy ő ilyen, és simogasd a földön.

Az enyém egyébként szeret ölben lenni. És ő is nyáladzik :)

2018. dec. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Volt ilyen cicám amelyik nehezen viselte ha a talpaival nem érezhette hogy szilárd talajon áll. Ezért megemeléskor kapálózott. De némi csellel ölbe tudtam venni. Például az ágyon ültem, és először mellém raktam. Persze ekkor egy rövid ideig levegőben volt a talpa, de mire észrevette, szilárd ágyat érzett a talpaival. Majd onnét tettem az ölembe. Ha a lábaival érzi hogy szilárd valami tartja, akkor nincs gond. Egy olyan belé kódolt ősi ösztöne lehet, hogy ha a lábaival nem érzi hogy tartja valami, akkor esésnek tekinti, például hogy verebészés közben véletlenül leesik a fáról.
2018. dec. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy alapvetően távolságtartó cicából nem lesz ölbenülős cica.

Az enyém mindenhová követ engem, de nem szereti, ha simogatom, vagy ölbe veszem. Mindig ilyen volt. Így szeretem. Azért persze néha elkapom és megszeretgetem, megy nehéz neki ellenállni, olyan puha és aranyos :) ilyenkor látom az arcán, hogy rettentő szánalmasnak tart, de egy rövidke ideig tűri az imádatot.

2018. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem szereti, ha felveszem. Nem karmol, csak hadakozik. Ha a popsiját ringatom közben, akkor néha max egy percig sikerül tartanom. Olyan sincs, hogy az ölembe teszem, és ő ott marad. Viszont ha tévét nézek, és az dohányzóasztalra fel van téve a lábam, akkor ráfekszik a sípcsontomra (hogy ne érjem el) és elalszik. Simogatni akkor lehet kicsit, ha hazaérek és ha bemászik mellém az ágyba éjszaka aludni.
2018. dec. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Perzsa-maine coon keverèk cicánk van. Mivel elèg nagydarab ezért azt màr sikerült kiharcolnia, hogy mi ne emelgessük. De ha kedve van, ő szívesen màszik bele az ölünkbe. Bàr ő a mellkason szeret nagyon feküdni. Ami cuki, csak nem egy 9kilós bestiától 😅
2018. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom sok befogadott cica által, hogy azok a cicák nem szeretik hogy ölbe vegyék, amelyek túl korán kerültek el az anyjuktól, vagy azok sem, amelyek kiskoruktól nem szoktak hozzá az ölbe vevéshez.

Nekem legalábbis azokat a cicáimat nem lehet felvenni, mert nem szeretik, akiket pici korban találtunk és fogadtunk be.Itt picin azt értem, hogy 5-6 hetesen, vagy még kisebb.

2018. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

7. A szóban forgó cicát mi is az utcáról fogadtuk be, szerintem előttünk nem nagyon érintkezett emberekkel, szóval valószínűleg emiatt utálhat ölbe lenni :/ Csak olyan nehéz megállni, hogy néha meg ne ölelgessem, ahogy az egyik korábbi válaszoló is írta, olyan kis cuki és pihipuhi :D

2018. dec. 18. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 4 macskám van, egy anyamacska, akit az utcáról fogadtunk be, és a 3 kölyke, aki nálunk született. A "kicsik" már 1, 5 évesek. Az anyamacska sosem szerette, ha felvesszük, vele nem is próbálkoztunk sosem, de simogatni lehet, azt szereti. :)

A kölyköket babusgattam, ölbe vettem, amikor már nagyobbak voltak. Egyszerre hárman heverésztek az ölemben, nagyon aranyosak voltak. :') Ez ment kb. fél éves korukig, aztán ahogy kialakult a személyiségük, már nagyon különbözőek lettek. 3-ból ketten (mindketten lányok) szeretnek ölben ülni, a fiú sajnos nem marad az ölemben, a simogatást sem tűri meg mindig, pedig mindenhova követ, a lábomhoz is szokott dörgölőzni. Néha felkapom és megölelgetem, fél percig tűri, aztán lerakom, mert már látom rajta, hogy nem tűri sokáig... :D :) Nagyon sajnálom, hogy nem szereti annyira, ha babusgatom, mert neki a legpuhább a bundája. :D

2018. dec. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!