Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy csináljam? Szerintetek?

Hogy csináljam? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Faluban élünk és máma betévedt hozzánk egy vörös-fehér kandúr macska. De sovány , úgyhogy azonnal hoztam ki neki kaját. De teli van kullancsal. Barátságos macska, de könnyen karmol és nem engedi kiszedni a kullancsokat. Az oldalán pedig van egy seb ami már száraz, de nem tudom, mitől lehetett az. Ugye az már nem tud elfertőződni? Mennyi az esélye szerintetek , hogy egy veszett rókától van az a seb az oldalán? Hogy tudnám kiszedni a kullancsokat belőle anélkül, hogy megkarmolna?

Jövőhéten viszem az állatorvoshoz, mert most szabin van és csak akkor jön vissza más állatorvos meg nincs a közelbe tudomásom szerint.


Előre is köszi!!!


2010. jún. 27. 22:13
 1/6 anonim válasza:

Szerintem a kullancsokat hagyd, nehogy rosszul szedd ki, abból nagyobb baj lehet mint ha bennmaradnak. Egyébként úgy tudom, hogy a macskára nem olyan veszélyes a kullancs mint emberre és kutyára. Ha nem hagyja magát nem tudsz mit csinálni, egyszer a miénk is megszökött és el kellett altatni hogy ki lehessen szedni belőle a kullancsokat.

Ha élnek a falutok közelében rókák, akkor lehetséges hogy az okozta, de milyen a seb és mekkora? Harapás, karmolás, horzsolás? Elfertőződni el tud, mert bármikor lekaparhatja, ha gyógyul akkor idővel viszketni fog neki.

2010. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
A kullancsokat megpróbálhatod körömmel egy gyors csavarintással kiszedni. Nagyobb kárt nem okozol vele mintha benne marad.
2010. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%

puff

volt gond, nincs gond

2010. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kullancs "csak" bakteriális fertőzést okoz a cicánál, ez is elég baj. Ha nem engedi kiszedni, tegyél rá spot-on bolha és kullancsirtót, attól elpusztulnak és kiesnek. Frontline-combo (macskának) a legjobb szerintem. Állateledeles boltban kapni. A harapás, akármilyen állat okozza, elég csúnya nyomot hagy és főleg elfertőződik a nyálban lévő baciktól, gennyes lesz és büdös. Ha már be van száradva, sztem gyógyul, nincs baj.
2010. jún. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, máma néztem szerintem nem is harapás, mert akkor több lyuk is lenne rajta, nem csak egy. Nem? Rókák élnek de nem sok.
2010. jún. 28. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. Az egyik macskám fülét megharapták, de azon csak egy lyuk van, persze a füle is kicsi, lehet nem fért el rajta a két lyuk. Egy lyuk az oldalán, az nem akarlak ijesztgetni, de leginkább lövésre utal. Rálőttek valamivel. Sok kretén ember van, sajnos. Veszélyesebbek, mint a kullancs.
2010. jún. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!