Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretném megfürdetni felnőtt...

Szeretném megfürdetni felnőtt macskámat. Nemtudom, hogy csináljam? Nem vagyok tapasztalt macska fürdető még sohasem fürdettem cicát. Nagyon fél a víztől a cicám Bogyó és félek hogy menet közben belém harap, megkarmol. Hogyan, miben fürdessem meg?

Figyelt kérdés
Miben fürdessem meg? Hogyan fürdessem meg? Mit csináljak hogy ne karmoljon? Nem fog megvadulni a cicám?
2011. aug. 13. 19:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mikor volt macskám, csak nagyon kis korában fürdettem, Utána leszoktam róla, irgalmatlanul harcolt. De ha nagyon le akarod fürdetni, akkor készíts elő mindent, ragadd meg a macsekot a nyakszirtjénél, ott, ahol az anyja is hordta, és bele a vízbe de ha elengeded, akkor véged!!! Törölgetést, hajszárítózást felejtsd el! Én egy nagy macskánál nem mernék ezzel kisérletezni!!!
2011. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

[link]


Ez beválik karmolás, vadulás ellen. 1-2 ruhacsipesz kell hozzá. Lehet, kicsit szadistának tűnik, de az anyamacska viszi így a kölykeit és reflexszerűen "megmerevednek" ilyenkor.

És az állatorvos, amikor mutattam neki, nagyon hálás volt a tanácsért.


Azért túl sokáig ne hagyd így!!! Minél hamarabb fürdesd le! Mi a zuhanyrózsával, kádban szoktuk, mint ahogy a kutyákat. Szemre fülre vigyázni!

2011. aug. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

ha nem muszáj ne fürdesd meg. én tavaly a sürgősségin kötöttem ki, mert szerencsétlen cicám annyira belékapaszkodott a karomba, hogy, hogy azonnal egy sütétlila véres dudor lett.

tetanuszt kaptam és kimetszették a sérülést. brrr még most is , ha visszagondolok.

most is látszik a heg a kezemen.

ha mégis nekiállsz, legyen , aki segít, mert nagyon akarnak menekülni. és, ha van egy jó hosszú, vastag gumikesztyűd.

2011. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

WC-tisztítás mesterfokon


1. Nyissa fel a WC tetejét és öntsön bele 1/8 csésze állat-sampont.

2. Vegye a karjába a macskáját és simogassa, miközben óvatosan halad a fürdőszoba irányába.

3. Egy alkalmas pillanatban dobja be a macskát a WC-be és hajtsa le a tetejét. Lehetőleg álljon rá a WC tetejére.

4. A macska most önállóan elkezdi a tisztítási folyamatot és elég habot is fog előállítani. Ne zavarják meg a WC-ből érkező hangos zajok, a macska élvezi a munkát!

5. Többször nyomja meg az öblítő gombot, hogy aktiválja a ''power-wash'' funkciót és az utóöblítést.

6. Amennyiben a WC tetején áll, kérjen meg valakit, hogy nyissa ki a bejárati ajtót. Biztosítsa, hogy a WC és a bejárati ajtó között ne álljanak emberek.

7. Kellő távolságból nyissa fel a WC tetejét. A magas sebességnek köszönhetően a macska bundája a huzat által gyorsan megszárad.

8. A WC és a macska ezennel tiszták!

2011. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Kádba sajnos nem tehetem.:( Nagyon okos macska mindenre rájön. Csipeszelni nem nagyon akarom szegénykémet:D Lehet, hogy csak a kiscicáját fogom megfürdetni, de az is kockázatos mert vinyákolna az anyja Bogyó meg lehet nekem jönne a kiscica fürdetése során.:S
2011. aug. 13. 19:45
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Enyém is nagyon utálja. Ha a mosdókagylóba teszem, csap alá, és nem kell a vízben állnia, úgy jobban tűri. Csak bevizezem, behabosítom, aztán leöblítem.
2011. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
19:44 :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2011. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a csipeszes trükk biztos befutó.

Nem tud ellene mit tenni.

Fürdőben előkészítesz mindent, és amikor jön a cica ráteszed a csipeszt és beleállítod a kádba. benedvesíted, rá a sampon, leöblíted. Ez ált. 5 max 10 perc. Kiveszed, rá ágy törölközőre, kicsit kinyomkodod a vizet és kész!

Azért szoktam gyorsan elintézni, mert utána olyan aljasnak érzem magam. De a következő kajálásnál elfelejti az egészet.

2011. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Készíts elő mindent: egy törölközőt teríts ki a kád mellé, ide kerül majd a macska. Tekerd le a sampon kupakját. Nyisd meg a zuhanyt, állíts be kellemes langyos vizet.

Ezután tedd bele a kádba a macskát és zuhanyozd le. Ki kell tapasztalni, mi az, amitől megáll, a miénknek pl. ha egy picit lefogom a nyakát, akkor egy időre nyugton marad. Az a legjobb, ha ketten csináljátok: valaki fogja a macskát, a másik pedig mosdatja. Gyorsan kell dolgozni, 2-3 percnél tovább nem bírja a macska.

Ha lemosdattad, gyorsan rá kell tenni a törölközőre keresztben és a két oldalsó részét rá kell hajtani a cica hátára. Ez lefogja a lábait, bár ekkor már egyébként megnyugszik. Jól megdörzsölöd, aztán ha nincs meleg, mehet a hajszárító :)

2011. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs akivel megmossam a cicát. A csipeszes fürdetést lehet udvaron is végezni egy vederben??
2011. aug. 13. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!