Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom a macskámat a...

Hogy tudom a macskámat a fekhelyére szoktatni?

Figyelt kérdés
Nemrég lettem gazdija egy 12hetes brit rövidszőrünek, de nem igen akar a fekhelyére feküdni, hanem inkább az ágyon alszik. Pedig kényelmes fekhelyt sikerült szerezni neki. Ötletek?

2018. dec. 19. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak van egy macskája. Neki is van egy szuper kis "alvós" helye. Mirci mindenhol alszik, csak ott nem. :)

Van, hogy a fotel előtt, a fotelben, a konyha szék alatt, anyum lábánál az ágyban, vagy a szennyes kosáron.

Soha nem láttam még két egymást követő este ugyanott elaludni. Plusz ő éjszaka gondol egyet és elvándorol másik helyre.

Egy órája ébredtem fel, kimentem a nappaliba és a fotel előtt feküdt. Nemrég hallottam egy kis zörgést a konyha felől. Megnéztem és már ott terpeszkedik a kisasszony a sarokülőn.

Úgy jár-kel a lakásban, mint egy dáma. :D Igaz, meg is teheti, mert anyum imádja, főleg, hogy anno csapzottan, sárosan, átázva mentette meg egy kuka mellől. Akkora volt egy teniszlabda és elméletileg csak pár napra lett befogadva 13 éve, akkor voltam 8 éves. :D

2018. dec. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni, de lehet kapni Fresnapfban hormonos sprayt, azzal befújhatod vagy tehetsz oda macskagyökeret azért rajonganak. De a macskád pont ott fog aludni, ahol éppen kedve lesz. Az enyém egy éjszaka alszik vagy 4 helyen. :)
2018. dec. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A macskát egyáltalán nem érdekli, hogy szerinted melyik az ő fekhelye :D

Ott alszik, pihen, ahol ő jónak látja. Nálunk egyik nap az ágyon, másik nap a saját bútorán, a következőn meg az ablakpárkányon, mosógép tetején stb. alszik.

Ha szereti a macskamentát, akkor próbálkozhatsz azzal, hogy bedörzsölöd vele a fekhelyét és reménykedsz, hogy tetszik neki. De túl sok energiát ne pazarolj a projektre.

2018. dec. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért? Zavar ha az ágyban van? Azt tudod csinálni hogy ha elaludt a fekhelyére beteszed. És ezt annyiszor amennyiszer lehet ;)
2018. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!