Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk, ha a cicánknak...

Mit csináljunk, ha a cicánknak nagyon hullik a szőre?

Figyelt kérdés
Van egy fehér hosszú szőrű cicusunk, de nagyon hullik a szőre és mindenhol ott van. Már enni sem lehet tőle, mert mindenhova odaszáll. Próbáltuk fésülni, de akkor mindig harap meg karmol. Hogyan tudnánk ezeket eltüntetni? Van erre egyáltalán mód?

2017. márc. 16. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
furminátor
2017. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Borotváljátok meg!
2017. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát a cicák már csak ilyenek. Főleg a hosszú szőrűek. Ráadásul ilyenkor tavasszal jobban is hullik nekik.

A furminátor tényleg jó. Próbáljátok meg hozzászoktatni. Általában még élvezni is szokták. Persze akkor is minden szőrös lesz, ha benti cica. De azért kicsit jobb. Naponta kell porszívózni, felmosni.

2017. márc. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
nem szabad beengedni, ugyis itt a jo ido.
2017. márc. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jutalomfalatokkal hozzá kell szoktatni a fésüléshez. A furminátor tényleg jó.


Fésülés után érdemes egy nyirkos törülközővel végigtörölni a szőrét, az leszedi a szőröket, amik a bundája felszínén maradtak.


A napi alapos porszívózás alap, emellett jó, ha a kárpitos felületeket és párnákat ruhakefével végigkeféled, a macska párnáit és a kárpitozott macskatornyot is (ha van). Sokkal kevesebb időbe telik, mint hinné az ember, és jelentősen csökkenti a lakásban lebegő szőr mennyiségét.

2017. márc. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Kim Bo Mao ***** válasza:
Nekem is hosszúszőrű cicám van (fekete-fehér), és eleinte nekünk is ez volt. Azóta 2 kefével szoktam fésülni, eggyel "átverem", ráterelem a figyelméet, közben a másikkal ténylegesen kikefélem a bundáját. Valamikor evés közben is megfésülöm a hátát ha nagyon vedlik. A hasát viszont ígyse igazán engedi. Főleg nyáron szoktam fürdetni néha ha már nagyon durván vedlik, és olyankor a nagyja tényleg kijön. (Heti porszívózás és felmosás mindig van, illetve napi felsöprés.) Vannak pontok ahová dörgölőzni szokott (szőnyeg közepe) ott összegyűlik a szőre, gumi ablaklehúzóval nagyon könnyen lejön. Mint ahogy gumikesztyűs kézzel "végigsimítod" a szövetes bútorokat és leszedi.
2017. márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van aki hagyja magát porszívózni is, és még tetszik is neki, szóval meg lehet azt is próbálni. De óvatosan, mert ki tudja.

Neten lehet kapni kis gumikefés fejeket a porszívóra.

2017. márc. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne is mondd! Nekem is fehér hosszú szőrű cicám van, lakásban. Most vedlik, botrányosan utálom a helyzetet. A furminátor napi használata valóban sokat segít. Az enyém is utálja, de nem törődök vele. Ha végeztem, kap egy jutalom folyós májkrémet. Azt imádja. Egyszer majd csak hozzászokik...
2017. márc. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Milyen tápot eszik, hány éves? (top 1 amiért hullik a macska szőre az a tápanyaghiány)

2 Orvos látta már? Az extrém szőrhullás utalhat gombásságra, betegségre. Az okot kéne megszüntetni elsősorban.


Talán konkréten ettől a fésűtől fél. Az enyémet pl. zavarta a fém fésű, mert látta benne a tükröződést. Fa, műanyag fésű ezért jobb lehet.

Ha nagyon csomós a szőre, lehet, hogy fájdalmat okoz neki a fésülés, ilyenkor előbb egy ollóval távolítsd el a csomókat.

Fésülést etetés után csináld és semmiképpen se akkor, amikor pl. játszik. Várd meg, amíg fáradt és álmos, ilyenkor mindent jobban tűr. Először úgy fésüld, hogy simogatod és amikor nem látja a hátán kezd el a fésülést nagyon óvatosan.

Jutalomfalatkázás is jó ötlet.

Fésülés közben tereled el valamivel a figyelmét (én felrakom az ablakba, nézelődés közben semmi más nem érdekli)

Ha semmiképp nem megy fogsz egy csipeszt, és megcsipeszeled azt a pontot a grabancán, amitől elernyeszti az izomzatát és közben kifésülheted a szőrét. Ez a cicának nem fájdalmas, de túl gyakran mégse alkalmazd, mert nem tesz jót a gerincének. Itt van, hogy kell csinálni: https://www.youtube.com/watch?v=T9TmmF79Rw0

2017. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!