Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utazás macskával?

Utazás macskával?

Figyelt kérdés

Először is, tudom, a legtöbb macska utál utazni és utálja az új helyeket. Nem, nem tudom megoldani, hogy más ellássa.


Szóval, van egy 3 éves panelmacskám, tavaly vittem először haza karira, az úton elvolt, de itthon nem lehetett hozzányúlni, morgott, nem evett, nem ivott, nem wc-zett vagy másfél napig. És ha meglátta mamám cicáját, hányt.


Bizony, idén is hazaviszem, mert másképp nem tudom megoldani, vettem nyugtató cseppeket, otthonra. Meg macskamentás párnácskát, hátha jobban elviseli azt a pár napot. Nagyon sajnálom a kis dögöt, mert kb sosem hányt még, de tavaly igen itthon. Nagy stressz neki, de nem tudnám megoldani, hogy 4-5 napig ellássa valaki helyettem.


Vannak még egyéb nyugtató praktikák is esetleg?



2018. dec. 22. 14:23
 1/7 anonim válasza:
24%

"Nagyon sajnálom a kis dögöt, mert kb sosem hányt még, de tavaly igen itthon"


xDDD

2018. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod különzárni a másik cicától?

Mi is mindig visszük, ha utazunk, ilyenkor egy nagyobb szobában van a helye. A lehető legritkábban megyünk be ilyenkor ebbe a szobába, hogy kevesebbszer zavarjuk. Lényeg, hogy ne legyen körülötte nagy nyüzsgés.

2018. dec. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De, ő tavaly is a kisszobában volt végig, egyszer kétszer nézett ki a folyosóra csak, viszont az itteni cicával meg kellett "értetni", hogy nem jöhet be. Ilyenkor én sem ugrálok körülötte, bent van a vize, kis kaja meg az alom az egyik sarokban. Fekszik a radiátoron és néz ki. Forgolódik és sokat morog,fúj. Így inkább nem próbáltam babusgatni (Amúgy sem lehet, pláne ilyenkor).
2018. dec. 22. 14:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Feliway. Ha lehet a szüleidnél kapni, akkor már most dugják be abban a szobában, ahol a macsek lesz.
2018. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Úgy alakult, hogy ma reggel helyett, már tegnap este eljöttünk (el tudtak hozni kocsival, ami csak kényelmesebb, mint 3 óra vonatozás, buszozás). Azóta morog, puffog, nyávog. Minden előtte van, minimálisan evett ma reggel, de inni nem iszik,csak ha fecsivel a szájába nyomom. Kicsit játszott is már. Wc-n nem volt, pedig ott ült az alom mellett egy ideig.

A Feliway jó ötlet (lett volna), csak nem ismertem eddig, kis faluban ilyet nem tudok most már intézni. De lehet megpróbáljuk otthon is, ha vendégek jönnek vagy nem alszunk otthon, hátha segít a szorongásán. Hoztam az összes finomságát neki (szárított nyuszi hús, mentás jutifali, speckó táp).


Olyan különös, a többi cica tök nyugis, pedig ők is költöztek már velünk, nagy felhajtás, ő meg olyan mint a szirti morc (csak ő a parapeten gubbaszt).

2018. dec. 23. 09:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Személyiség kérdése. :) A mi macskánk is ilyen, egyszer utaztattuk, három napig nem evett, minimálisat ivott, és összesen egyszer pisilt, azt is akkor, mikor kiráncigáltam a zugból, ahová elbújt és beraktam az alomba.

Ugyanakkor volt velünk egy másik macska, baràtoké, az megszeppent az első órában, felfedezte a lakást, utána semmi baja nem volt. A mi macskánkkal is haverkodott volna, de hiába. :)


Mi megtanultuk a leckét, nem tesszük ki ennek, ha nem muszáj, megoldjuk másképp - akár olyan áron is, hogy nem utazunk. Tervben van az önetető/itató beszerzése, azzal egy-két napra otthon lehet hagyni jobb megoldás híján, ha úgy alakul, ezt tudom ajánlani neked is egyébként alternatívának. :) Persze 4-5 napra az sem megoldás, ami most jelen helyzetben van nálad.


A feliway tényleg jó cucc egyébként, említett macska esetén mi itthon is használjuk, tényleg csökkenti a stresszfaktort. Van belőle spray változat is, amivel befújhatod pl. a hordozót utazás előtt, azt mi még nem próbáltuk, nálunk az a verzió nem kapható, de utazásnál az is hasznos lehet kiegészítésként.


Plusz alternatíva a jövőre: nem írtad, hol laksz, de pesten pl van cicaszitter szolgáltatás (localcat), akik házhoz jönnek etetni - biztos vannak mások is, én ezt ismerem. Bár pluszpénz, de ha ennyire nem bírja a környezetváltozást a cica, az egészsége érdekében érdemes lehet megfontolni.


Boldog karácsonyt! :) Remélem, jobban viseli most a cicud is. :)

2018. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Bemerészkedett a másik szobába, ahol a másik cica aludt. Nem volt bunyó, hála az égnek. Ismerem ezt a localcatet, de a főbérlő nem engedte meg (jó fej, de nem akarja, hogy bemászkáljanak a lakásba). Az egyetlen szomszéd, aki megbízható, elutazik. Amúgy másfél, majdnem két napra már volt otthagyva, két alommal, meg sok kajával, vízzel. Nem örült, de elvolt. A panziók tök drágák és ott is idegen helyen lett volna.

Ha mondjuk 50-60km-re kellett volna jönni, megoldanám úgy, hogy hazaugrom hozzá másfél naponta... De most nem férne bele.

A Feliway beszerzése megkezdve, a sprayt nem, csak a bedugós bizbaszt tudtam rendelni neten. Szilveszter éjjel ki is tudom próbálni.... Mert tavaly órákon át durrogtattak a panelek között.


Update, tejszínhab és szikkadt ikeas fánk kissé megenyhítette. (nem szokott ilyesmit enni)


Kellemes ünnepeket kívánok én is mindenkinek! 😊

2018. dec. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!