Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzelő lány cicákkal mit...

Tüzelő lány cicákkal mit lehet csinálni? Sajnos a fiú egy balesetben elpusztult és a helyébe lépő cica még kicsi. Tenyésztési céllal lettek véve a cicák, sok száz ezer forintos áron. Fogamzás gátlón gondolkodtam, de nagyon sokan lebeszélnek róla.

Figyelt kérdés

Sajnos a kis Leo ( ő volt a fiú cica) kiszökött és elütötték. A lány cicáink pedig nagyon keresik és iszonyatosan tüzelnek. 12/13 hónapos, felnőtt cicák és kéne nekik a hím.


Vettünk egy másik fiút pár hete, 500E forint értékben, de sajnos ő még csak 2.5 hónapos. Nem tud mit csinálni, a cicák pedig eléggé szenvednek így. Viszont az is kérdéses még, hogy évente csak egyszer szeretnénk kiscicákat, mivel nem szeretnénk a lányok életét megrövidíteni, vagy nagyon megterhelni őket. Mit lehet tenni, hogy a fiú ne tudja teherbe ejteni őket többször? Egy házban lakunk, összesen 3 cica van jelenleg, beleértve a kiscicát is. 2 nőstény és egy hím.


Ezek a válaszok nem érdekelnek:


Hívd fel a tenyésztőket ( Nem egyszerü, mert nem magyarországról vásáróltuk a cicákat!)

Te egy szíporító vagy és egyéb ronda vádak.

Hasonló irigy/gonosz személyeskedések.



2018. dec. 26. 16:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, értem én hogy szarsz mindenki más véleményére és belinkeled hogy nem érdekel, de pont ez mutatja, hogy te is teljesen tisztában vagy hogy de, nem értesz hozzá és de, szaporító vagy. Ennél jobban nem igazolhattál volna.


De legalább a fajtát kiírhatnád ha már olyan "tisztán megy minden", hogy tudják az emberek, hol kell figyelni nagyon.

2018. dec. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

Ja, és hogy mit csinálj velük? Semmit. Bújósabbak, jobban igénylik a társaságot. Majd abbahagyja. Aztán pár hét múlva újra kezdi.

Nyugi, nem fáj neki, nem kell vele semmit csinálni. De ha nem akartok tőlük megőrülni, kérjetek az állatorvostól gyógyszert. Semmi baja nem lesz tőle.

2018. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nos, akkor rakjunk egy kis rendet a fejekben!


Sokan írják, hogy nem értek hozzá, a macskáim „kamaszok”, évente egy alom túl sok, illetve túl fiatalok az állataim.


Akkor most jöjjön pár TÉNY, a macskákkal kapcsolatban. Nem én találtam ki, hivatkozást is linkelek.


„A macskáknak évente két szaporodási időszaka van (bagzás), egy tavasszal és egy ősszel, amely minimálisan 4-7 napig tart, amennyiben a nőstény vemhes lesz. „


Ez annyit jelent, hogy egy normális, természetes környezetében élő macska évente KÉTSZER igen KÉTSZER is képes elleni. Az én cicám évente egyszer történő ellése lenne a megterhelő, miközben a szabadban évente két alkalommal is szülne? Furcsa ez, nem igaz?



Forrás: Wikipédia.



Kicsit az ivarérésről:


„A kölykök elválasztása 6-7 hetes korban történik meg, ivaréretté pedig (nőstények esetében) 4-10, illetve (hímek esetében) 5-7 hónap után válnak. „


Most lehet azzal vagdalkozni, hogy de hát az embereknél sem jó ha egy 16 évesen a lány megszül. Mielőtt valaki ezt felhozná, elárulom, a mi TÁRSADALMUNKBAN nem elfogadott dolog ez, igazából egy 16 éves lány is képes lenne az anyaságra, viszont nagyobb eséllyel vetélne el, ami pedig a szervezete természetes reakciója arra, ha még nem áll készen rá, higgyétek el, ez a macskáknál is így van.


Fiatalabb korban nagyobb az esély az elvetélésre. Ennyi a történet. Visszatérve a macskákra, a természetben úgy durrantaná teherbe a hím az ivarérett nőstényt, mint a huzat…. Hogy ebből lenne e utód vagy sem, ezt már a természet rendezi.


Ezek után érdekesek a vádjaitok, mivel amiket én írtam tények. Megsúgom, a kiscicákat azért nem adják oda általában Magyarországon 2.5-3 hónapos kor alatt, mert nagyobb az esélye, hogy elpusztul.


Nem én mondom ezt, hanem egy olyan állatorvos, aki nagyon sokat tett azért, hogy felszámolja ezeket a tenyészeteket. Sajnos az igazság az, hogy a Magyarországon található „tenyéssz állomány” nagy része FIP-es, igen, azok akiket a Lurdi Házban láttok a kiállításon, azok is! Ez volt az egyik indok, hogy miért nem itthon veszem meg a cicáimat.


Az én célom elsősorban a fajta nemesítése, minél szebb utódok létrehozása, de nem fogom letagadni, hogy igen is jó dolog az itthon, ha a cicák behoznak valami kis pluszt. Aki ezt tagadja, az vagy hazudik, vagy őrült fanatikus.


A továbbiakban, MEGKÉREM a moderátorokat, hogy azoknak az embereknek a hozzászólásait, akikbe nem szorult annyi kultúra, hogy elolvassák a kérdésemet és tiszteletben tartsák az ott leírtakat és csak sértegetni, vádaskodni, „oltogatni” próbálnak, legyenek szívesek törölni, mivel ezekben semmi segítséget nem kaptam a problémám megoldásához, valamint választ sem a kérdésemre. Köszönöm.

2018. dec. 26. 18:41
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nyílt fórum, nincs olyan hogy leírod a kérdésedben hogy "azok ne válaszoljanak, akik" és a moderátorok törlik e szerint a válaszokat. Amik egyébként igenis a kérdéshez kapcsolódnak, csak nem tetszenek neked.


Tényeket írsz, viszont a macskák domesztikált állatok, amikért az ember felelős. Az ember alap esetben jót akar nekik. Én mint a gazdájuk, alap esetben jót akarok nekik. Mint egy szülő a gyerekének, aki nem kockáztatná, hogy 14 éves gyerekek (igen, inkább 14 mint 16 mint te írod a fogamzóképesség kezdetét) teherbe essenek, mert "majd úgy is elvetél, ha nincs rá felkészülve".


A macskád vagy elvetél, vagy nem, ha kihordja őket vagy életképesek, vagy nem. Ha életképesek vagy tud gondoskodni róluk, vagy nem, ugyanis a fiatal anyaállatok egyik fő tulajdonsága, hogy nincsenek felkészülve, nem tudják mit kell tenni és gyakran magára hagyják a kicsiket, akár még meg is eszik őket. De neked ez rendben van nem? Mert ez a természet rendje. Viszont itt már rég nem a természet rendjéről szól, pont azóta nem amióta mi befolyásoljuk ezeknek az állatoknak a tartását és tenyésztését.


Igen, a macskák képesek évente kétszer vemhesülni, akár még háromszor is, és kihordani őket, mert alapból a természetben RÉGEN minél nagyobb eséllyel próbálták továbbadni a génjeiket, minél előbb szaporodni minél többet, mert az utódok nagy része elpusztult. Ez ma már nem így van, hisz jó esetben gondoskodunk róluk és szabályozzuk a szaporodásukat.


Amit meg idéztél te is: „A kölykök elválasztása 6-7 hetes korban történik meg, ivaréretté pedig (nőstények esetében) 4-10, illetve (hímek esetében) 5-7 hónap után válnak. „


Ugye te is érted, hogy ezek az idők pont nem azok, amiktől elválasztani és fedeztetni kell. Ugyanúgy, ahogy a 14 éves lánynak se a terhesség ideje, illetve egy néhány hónapos babának se az elválasztásé. Idézgethetsz nekem itt ilyeneket, de tök felesleges. Én leírom, hogy idehaza a plusz pénz nem hátrány, de az undorító amikor valaki szakértelem nélkül az állatai kizsákmányolásából akar élni tudás nélkül.

A tenyésztők pedig általában örülnek, ha nullára jönnek ki. Az igazi tenyésztők. Később lesz max nekik gazdaságos, ha befutottak. Ha tenyésztőnek akarod hívni magad arról beszélj inkább, hogy az állataid érdekeit nézel, nem olyanokkal takarózol hogy "úgy durrantaná teherbe a hím a természetben mint a huzat", hanem megoldanád a szeparálást. Illetve tenyésztőnek akkor hívhatod magad ha ismered az adott fajtát kívül belül, van kennelneved, kiállítási eredményeid, nem pedig akkor ha veszel nagy összegekért innen onnan macskákat és utána szaporítod őket orrba szájba. Ha a fajta nemesítése a célod (amit kétlek, mert a kérdésben most esett először szó erről, eddig csak az volt hogy ilyen pénz olyan pénz ennyibe meg annyiba kerültek, ami tök irreleváns volt az alapkérdés szempontjából is), akkor tudnod kéne, hogy mik a tenyésztés alap etikettjei.


Ha ezeket nem tartod be, ne csodálkozz rajta ha szaporítónak hívnak. Biztos nem először "vádolnak" ezzel, hiszen már így kezdted a kérdést, legbelül teljesen tisztában vagy a ténnyel.

2018. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Te kezdted azzal, hogy egyből védekezel, hogy nem vagy szaporító. Ez már gyanús.

Ezen kívül egyáltalán nem értesz a macskákhoz, tehát tenyésztő sem lehetsz, de igazából lelkes macskabarát sem. (Macskabarát vagyok, 20 éve van macskám. Ennyit értek hozzá.)


A wikipédia nem hiteles forrás. Egy dolog, hogy mikor lesz ivarérett. De nem véletlenül vár vele egy tenyésztő, hogy betöltse a 2 éves kort. Ha tényleg félmilliós macskàid lennének, akkor rohadtul érdekelne, hogy mekkora eséllyel vetél el vagy pusztul bele. Ezen kívül anyád után a következő leggyakrabban hívott szàm az àllatorvosé. Nem itt kuncsorogsz választ.

De nem ütik el a félmilliós tenyész kandúrod...

Apropó: kell keresni egy szimpatikus kandúr bandit egy tenyésztőnél, és bemutatni neki a lànyokat. 😉

Vajon miért nem ezt teszed? Ja, hát mert 1. Nincs az a jó nevű tenyésztő, aki szaporítóval szóba állna, 2. Egy filléred nincs fedeztetni, nem hogy több százezres macskára.


De tehetnék fel keresztkérdést, hogy milyen vonásokat szeretnél erősíteni, és recesszíven vagy dominánsan öröklődik-e.

De nem teszem.


Gondolom valami nyeretlen 12 éves vagy, esetleg valami putriszökevény, 8 általánossal, aki így akar megélni.


Egyébként nem te döntöd el, hogy ki ad választ és milyet.

Legközelebb ne itt kérdezz, hanem szakmai fórumon, fb csoportban, vagy az állatorvosnál.

2018. dec. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Töröltetted? Pedig trollkodik!!! Nem hiába írta az aljára, amit.
2018. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
A wikipédia nem hivatalos és elfogadott forrás. Főleg nem élőlények felelősségteljes tartására...
2018. dec. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségeid:

Elviseled a bagzásukat.

Keresel tenyésztőt, aki ad kandúrt, hogy legyen most lehozva alom.

Ezek a ortodox módszerek.


Kevésbé ortodox például a említett vaginális ingerlés az ovuláció előidézése céljából, hogy abbahagyják a bagzást. Kicsit fura, meg izé, de működik, és meglepően sokan használják ezt a megoldást.


Amit viszont ha tenyésztő akarsz lenni, mindenféleképpen biztosítanod kell, az megoldás arra, hogy elszeparáld a kandúrt a nőstényektől, hogy "ne ejthesse teherbe őket többször".

A fogamzásgátló tényleg káros hosszú távon.


Kontrában megemlítem, hogy eléggé izé, hogy a új kandúrod pár hete lett véve, és még csak 2.5 hónapos.

Tenyésztésbe tényleg nem veszünk egyéves nőstényeket, mert még fejlődnek, és cicák kihordása megterheli a szervezetüket, és tönkreteszi őket. Ha tényleg fontos neked a macskáid egészsége, akkor te se csinálj ilyet.


Mindenesetre, ha megtisztelsz azzal, hogy legalább azt leírod, hogy milyen macskákról van szó, akkor írok egy eléggé bevett módszert, amit a tenyésztő is elárulna, ha megkérdeznéd :3

2018. dec. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés, mert sajnos mintha nem lenne köztudott: A ivarérés és a tenyészérettség nem ugyanaz a idő.
2018. dec. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Először is olvass utána a tenyésztés mibenlétének, tanulj, mielőtt belevágsz.


Igen, az ivarzás az ilyen a nőstény macskáknál. Ha nem vemhesülnek, hamarosan kezdik újra.


Tenyésztéshez még kissé fiatalok.


Egyébként pedig, keress (majd) hozzájuk illő (vérvonal, tulajdonságok stb. tekintetében) kandúrt a többi tenyésztőnél.

2018. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!