Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért van büdös mióta macskám...

Miért van büdös mióta macskám van?

Figyelt kérdés
Nem értjük a dolgot. Lány cica, kb 4 hónapos 1 hete van nálunkazóta büdös van. Alma rendezve van, a macska nem büdös. Se a feneke se a szája se a tappancsai (megszagoltuk. Kis és nagy dolog után is) alom sem büdös. A szobabá van többet, ott nagyon büdös a szőnyeg. Benti cica kint még nem járt. A bűzmirigyére gondoltunk, de semmi jel nincs arra hogy gond lenne vele pl nem agresszív ha farkát simogassuk, nem húzza a fenekét stb. Valami ötlet?

2019. jan. 2. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Húgyszag. Vagy a bútor alá kulázott!
2019. jan. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
62%

Szerintem még nem szobatiszta. Azért büdös a szőnyeg mert, oda pisil/kakil. Szoktassátok rá az alomra!☺

(Ne kérdezd hogy hogy kell mert az én sem tudom😉😁)

2019. jan. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem nehéz kitalálni. Te is írod, hogy nem a macska büdös. És a szőnyegnek van büdös szaga.

Nyilván rápisilt, amikor nem láttátok.

Ki kell tisztítani.

2019. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem szobatiszta és összepisilte a szőnyeget.
2019. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Ne a macska kakilóját,a szőnyeget szaglászd!
2019. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Azt kérded mitől van büdös, erre utána leírod, hogy bűzlik a szőnyeg, ne hari, de mennyi az IQ-d? 😄
2019. jan. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor meg a szőnyeg mitől bűzlik. Jobb? A lényegen nem változtat.
2019. jan. 2. 11:34
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
"Akkor meg a szőnyeg mitől bűzlik" - rápisilt. Miért, mit gondoltál?
2019. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom erősíteni én is, amit előttem írtak: nyilván bepisilt. Hol van az alom? Könnyen megtalálja? Nem zavarják miközben a dolgát végzi? Egyébként ha áttisztítod ecetes vízzel a szőnyeget, elég jól eltünteti a vizeletszagot és nem fog újra odapisilni. Gyakran vigyétek az alomra, a mancsával kapirgassátok meg stb.
2019. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk eleinte az alom is nagyon érződött, hiába volt teljesen szobatiszta a cica. Az, hogy fedett alomtálca került be (félős cica miatt szobában volt az is, nem volt a wc-be száműzve), sokat segített a dolgon. Vagy ki tudja, azóta megszoktuk mi is, és már nem érezzük. :)


Ha bepisilt, akkor viszont tényleg lehet tőle nagyon büdös, ráadásul ha nem ismered korábbról, a macskapisinek nem is feltétlen van olyan jellegzetes ammóniaszaga, hogy be tudd lőni. Nálunk költözésnél a dobozába pisilt a cicus ijedtében egy picit, nem tűnt fel. Legalább egy hétig kerestem, hogy mi az isten bűzlik az új lakásban, már leragasztottam a csatornafedőt, kidobtam a felmosófejet, végigtakarítottam az egész fürdőt, előszobát... tök véletlenül esett le a dolog, mikor végre odáig jutottam, hogy áttakarítsam a macskadobozt, hogy benne felejtődött a rongyija, és az szaglott ennyire erősen. Nem gondoltam volna amúgy rá soha.


Ha megvan, hogy nálatok a szőnyeg a bűnös, akkor takarítás után érdemes szagtalanítóval, esetleg távoltartóval lefújni. A bűzmirigyét pedig a doki meg tudja nézni, ha amúgy is aktuális a dokihoz látogatás féreghajtás meg egyebek miatt. :)

2019. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!