Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért lágy és büdös a macskám...

Miért lágy és büdös a macskám széklete?

Figyelt kérdés
Minőségi konzerveket kap, összetétel pl.: 66% csirke (vagy pulyka, marha)-hús, szív, zúza, máj, 30% húsleves, a többi pedig ásványi anyag, pici olaj. Először az olajokra gondoltam, de 0,5%... szóval nem hiszem. Ha nem adok, csak szárazat (Royal Canin steril), akkor nincs ilyen gond, csak az a baj, hogy azt annyira nem szereti. Ezeken kívül csak vizet kap, néha laktózmentes tejet, csirkemellet. Féreghajtás 3 havonta, benti cica. Szerintetek mi lehet a gond?

2018. márc. 20. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A konzervtől, ezek szerint. Sok állatnak van tőle hasmenése.

Inkább nyers húst adj, jobban jár vele a cica, meg te is anyagilag.

2018. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban a konzervre lehet gyanakodni, sajnos nem minden cica bírja a magas hústartalmat. :( Az én kutyámnak egy szuperprémium, magas fehérjetartalmú táptól lett hasmenése, és amióta váltottam az eggyel "rosszabb" minőségűre, tökéletes a széklete.

Szerintem szerezz be egy másik fajta konzervet, a fehérjetartalmát figyeld, hogy kevesebb legyen, mint a jelenlegiben. Ha ez a baj, akkor pár nap alatt rendbe kell jönnie, ha viszont továbbra is hasmenése van, érdemes elvinni dokihoz. A nagyon bűzös széklet lehet valamilyen bakteriális fertőzés tünete is, de ne izgulj, ezeket általában gyorsan kiheverik a cicák egy kis antibiotikummal. :) Jobbulást neki!

2018. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a lágy mennyire lágy? Nyilván nem hasmenése van, gondolom, hanem laza székletre gondoltál. A nedveskaja ugye lazábbat produkál, és a macskakaja szaga (illata), átjön a székleten, megmarad. Magyarul mióta a macskám Royalt eszik, hát szóval Royal szagú a végtermék. Erősebb illata lehet a konzervnek, vagy olyan a készítési módja hogy másabb állagú, illatú (pl próbáltunk olyat, ami nekem olyan nyersebbnek tűnt). Van olyan Royal száraz, amitől viszont a macskámnak szorulása lesz, és akkor is eszik konzervet.

Szóval minden macskakajától más szagú lesz az adott macska végterméke. Ez így van!


Azt kell kizárni, hogy egészségügyi baja van a macskának.

Ha nincs baja, normálisan működő macskát kapunk, ha ez nem hasmenés, akkor fentieken kívül (hogy gyakorlatilag normális a jelenség) még esetleg valami érzékeny emésztés lehet, és esetleg azért nem szuper, ami hátul kijön. Viszont érzékeny emésztéssel, vagy ha valami összetevővel nem tudnak megbirkózni, majdnem biztos, hogy f*sna egyfolytában. Ennyi ötletem van.

2018. márc. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem hasmenés van, hanem igen, laza széklete, ilyen kenőcsös kupacok. Fertőzése biztosan nincsen, mert amikor csak szárazat kapott, akkor rendben volt a végtermék. Egyébként tényleg konzerv szagú a dolog, majdnem teljesen ugyan olyan, mint a friss konzerv :D Azért kipróbáljuk a picit kevesebb fehérjét tartalmazó konzervet is, meglátjuk, hátha. Menhelyről mentett cica, pici korától ott ott lakott és hogy ott nem prémiumot kapott, az biztos. Lehet, hogy nem áll rá a kis gyomra a sok húsra... a száraz marad a RC, és akkor talán nagy baj nem lehet.
2018. márc. 21. 06:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, akkor lehet, hogy attól van, hogy még sosem evett ilyen jó prémium kaját. Ráállt az emésztése valami olcsó .ra. És ilyen értelemben érzékeny.

Nem biztos, hogy totál örökre fel kell adni a konzervet, hanem meg lehet próbálni, hogy ritkábban adsz neki belőle egy nagyon picit. Akár csak két háromnaponta.

Mert mondjuk később adni fogsz neki mondjuk malátapasztát, akkor mi lesz az emésztésével? Vagy vitaminpasztát.

Fokozatosan kell akkor a finom falatokhoz hozzászoktatni.

2018. márc. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!