Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Öreg macskák hogy viselkednek?

Öreg macskák hogy viselkednek?

Figyelt kérdés

Olvasgatom, hogy a macskák elélnek 14-akár 18 évig.

Öreg macskák hogy viselkednek? mit csinálnak egész nap? ilyen idős korban játszanak még?,vagy csak lustiznak egész nap?



2019. jan. 7. 16:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért írod mindig, hogy szegénykék? Attól még, hogy öregek, lehet teljes és szép az életük, csak öregesen! Szerintem inkább tök jó, ha így alakul egy macska élete, és nem autó alatt vagy kutya szájában végzi.
2019. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én macskám kölyök korától fogva tipikus, öntörvényű hercegnő típus volt, akit nem lehetett akárhogy simogatni, de emberek társasága nélkül is feltalálta magát.

Most, hogy mindjárt 17 éves, állandóan be akar jönni, mindig ott van a lábunk alatt és igényli a simogatást, hirtelen nagyon bújós lett.

Az egyik alsó, nagy “vámpírfoga” már nincs meg, így a száraz tápot nehezen rágja el, ezért puhát kap. Még felugrik magasabb helyekre, de hosszú ideig nézi, hogy ne vétse el az ugrást, már nem megy neki olyan könnyen, mint pár éve. A napi két étkezés mellett kétszer kell neki tejet adni, mohón falja, mégis egyre vékonyabb, és még utána is úgy néz be az ablakon, mintha egy éve nem kapott volna.

Állandóan az ajtó előtt, vagy az ablakban áll, és azt lesi, mikor surranhat be.

Elég egy pillanatra nyitva hagyni az ajtót vagy az ablakot, azonnal berohan, és utána alig lehet kidobni.

Szerintem most, öreg napjaiban érzi, hogy nemsokára búcsúzni fog, ezért akar minél több időt velünk tölteni.

2020. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12 Szerintem pedig elsősorban fázik. Az idős cicák sokkal érzékenyebbek a hidegre, én így tapasztalom. Meg persze nagyon keresik a puha "dagasztós" helyeket ahova befurakodhatnak. Amúgy a tejben lévő cukrot nem tudják lebontani...


Többet alszanak/pihennek de játékosak maradhatnak, főleg a kíváncsiságuk a régi.

2020. dec. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!