Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kijárós, ivartalan cicád...

Kijárós, ivartalan cicád milyen gyakran jön haza valamilyen sérüléssel?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
4 cicám van, mindnyájan ivartalanok, és kinti-benti macskák. 1,5 év alatt még sosem esett semmi bajuk, remélhetőleg ez így is marad. Az is igaz, hogy annyira nem járkálnak el, általában egész nap csak alszanak. :D
2019. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Eddig soha.
2019. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi. Várom a többi tapasztalatot.
2019. jan. 7. 20:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Anyukámék kijárós (ivartalanított) kandúrja egyszer kapott egy csúnya sebet (valószínűleg karmolást) a nózijára. :( Más (látható) sérülése szerencsére nem volt még eddig.
2019. jan. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Saját macskáról nem tudok nyilatkozni, mert bent tartom, sose volt semmilyen sérülése. De az ismerőseim kinti-benti cicáiról csak szomorú történeteim vannak :(


Szüleim cicája hiába volt ivartalan kandúr, szeretett vadászni, állandóan elcsatangolt, mindig volt valamilyen sebe, egyik alkalommal a fél fülét hagyta ott :( egy másik alkalommal sántán jött haza, anyum kérdezte mi baja lehet, mondtam vigyék el dokihoz, de nem értek rá, úgyhogy elvittem én, kiderült, hogy tályogos volt, fel kellett vágni a mancsát... teli volt mindig karmolásokkal, kiverte valami (vagy valaki) a fogát is. Estére úgy tudom lezárták a garázsba, hogy ne fázzon, meg ne menjen el, de hiába. 2 évesen végleg eltűnt, sosem ment többé haza.


Az előző cicájuk is ivartalanítva volt, akkor még náluk laktam, könyörögtem apukámnak, hogy ne zárja ki estére a cicát, de leordított, hogy bentre nem való macska. Sérülése nem volt, elcsapta az autó...

Az előző cicájuk/cicánk megfagyott. Borzalmas volt, méghogy a cicák "bármilyen hideget túlélnek", hát nem, még élt, amikor rá találtunk a kert végében, hideg volt a teste, nem tudott mozdulni csak nyávogott, próbáltuk visszamelegíteni, de másnapra elment... még kicsi voltam, beleégett az agyamba az egész... nekem a barátom volt az a cica, mert más barátom sosem volt. Mérges voltam a szüleimre akkor nagyon, de igazából az én hibám, mert én akartam annyira cicát :(


Mamám cicája is ivartalan kandúr, ráadásul nagyon lomha, állandóan beteg, vörösek a szemei. A kérésemre elvitték dokihoz, vagy 3 fogát kihúzták, kapott egy csomó szurit. De azóta sincs jól :(


A párom szüleinek is van macskája, ivartalan nőstény, ő már elég idős, kb. 10 éves borzasztóan félős, főleg a garázsukban meg a teraszukon tanyázik, télen be szokták engedni és akkor a radiátoron alszik. De még így is sok sebet szerez, a füle hegye teljesen csupasz, valami lehorzsolta róla a bőrt. Egy ideig az orra is csúnya üszkös volt és a szeme koszos, rávettem őket, hogy vigyék már orvoshoz, azóta jobb állapotban van, bár gyakran beteg, egyszer még felállni sem tudott 2 hétig, akkor már maguktól vitték dokihoz, elvileg a veséjével volt valami, lehet megfázott, de már szerencsére jól van.


A párommal volt egy cicánk, az első közös cicánk, bent tartottuk, próbáltunk mindent megadni neki, ivartalanítva volt, egy nap kiszökött, kirágta a szúnyoghálót... egész éjszaka kerestük, akkor már tudtam, hogy nagy baj van... nem messze a házunktól találtunk rá, elütötte az autó... azt hittem nem élem túl, még most is hiányzik, pedig már évekkel ezelőtt történt.

Azóta olyan fém hálónk van az ablakon, ami szétszedhetetlen. Bent tartjuk a cicánkat, 1x volt beteg, amikor hozzánk került, a doki szerint a hirtelen környezetváltozás miatt volt beteg, azóta 2,5 év alatt soha nem volt beteg. Sérülése pedig még sosem volt szerencsére. Nem is tudnám kiengedni felügyelet nélkül soha, megölne az idegesség, hogy valami baja esik. Nekem a cica nem fogyóeszköz, hanem családtag.


Ezzel az egésszel, csak szeretném felhívni a figyelmedet kérdező, hogy a saját tapasztalataom alapján a kijárós cicákat bármikor bármi baj érheti, ami végzetes lehet. Megtámadhatja kutya, más macskák, gonosz emberek, a sebei elfertőződhetnek, más macskáktól elkaphat végzetes betegségeket, összeszedhet férget, kullancsot, bármilyen élsőködőt, elkaphat mérgezett egeret, elütheti az autó, nem is folytatom... Az a legbiztonságosabb, ha bent tartod a cicát, vagy csak felügyelet mellett, pórázzal engeded ki, illetve a kifutó építése is jó lehetőség, ha nem akarod csak bent tartani.

2019. jan. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Négy ivartalanított macskám van, a legidősebb 7 éves. Még sosem esett semmi bajuk. Csendes környéken lakunk, az utcánkban alig jár autó, az itt lakók normálisak, sokan tartanak kijárós cicát. Az én cicáim nem verekedősek, pedig több idegen macska is jár a kertünkben.
2019. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az én cicám 3éves ivartalan kandúr. 1,5éve jár ki(előtte csak ablakból látta a környéket) de eddig még egyszer sem lett baja. Az utcánkban nincs nagy forgalom, és szinte minden háznál van kijárós macska, vagy legalább egy kutya amit éjjel nappal sétáltatnak hosszú pórázon + az út sem aszfaltos, így az itt lakók óvatosan közlekednek.. az én macskám ahogy èszrevettem inkább csak a szomszédokhoz jár át(kertkapcsolat révén), utcára ritkán megy a pajtija után :) egyébként nyugodtak az ivartalan macskák általában, szóval szerinten verekedés útján szerzett sebektől nem kell tartanod.
2019. jan. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy éves benti cicám van, akit naponta pár órára kiengedünk a kertbe. Egyszer az orrán egy karmolással jött haza a hátsó szomszédtól, ott is van egy macska, és nem látta szívesen a miénket. :D Azóta nem is ment át hozzájuk.

Egyszer pedig leesett a fáról, mert hebrencs kölyökként rossz pillanatban kezdett el bohóckodni az ágon. Szerencsére nem tört el semmije, csak sántikált pár napig, de a doki megnyugtatott, hogy nincs komoly baj.


Gyerekkoromban is volt kinti-benti ivartalanított cicám, ő 15 év alatt csak egy fülkarmolást szerzett be. Meg egyszer egész napra eltűnt, és parfümillatúan tért vissza. :D :D


De mi szerencsére nyugis környéken élünk.

2019. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!