Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás, két kérdés?

Ivartalanítás, két kérdés?

Figyelt kérdés

Meg lehet azt valahogy állapítani, hogy egy nődtény macska ivsrtalanítva van-e? Vagy csak sz állatorvos mondja meg? És mi alapján?

Mádik kérdésem, ha egy nőstény macska már fialt, azt meg tudom állapítani?


2019. jan. 15. 22:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért, telefon...
2019. jan. 15. 22:59
 2/9 anonim ***** válasza:

Ultrahang, vagy röntgen, hogy megvannak-e a szervei (petefészek, méh). Szerintem csak állatorvos tudhatja biztosra.


Illetve esetleg a heget lehetne nézni a hasa alján, hogy van-e...


Nem tudod megállapítani, de ha egy évesnél idósebb és kint élt, valószínű.

2019. jan. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak mert nagyon lóg a hasán a bőr. Az emlőin nem látszik, mint a kutyáknál, ha már fialt?
2019. jan. 15. 23:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha közvetlen a has alján picit lóg a bőr, akkor az utalhat ivartalanításra ( ha a többi részen feszes), de biztosra csak doki tudja megmondani, műszeres vizsgálatokkal vagy esetleg ha ismeri a cicát.


Arra gondolsz, hogy életében fialt-e már vagy most?

Azt, hogy valamikor is fialt-e nem tapasztaltam, hogy valami alapjàn is lehetne következtetni. Maximum ha utcacica volt és idősebb, akkor tudod biztosra, hogy vannak már kölykei a nagyvilágban.

Aktuális fialást pedig a az emlők környékén lévő nyálas szőrből lehet tudni, már ha élve születtek a kölykök. (Bàr sejtem nem ez volt a kérdés, azért leírtam :))

2019. jan. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha lóg a hasán ő bőr, lehet, mert sokat fialt már... De az én kandúromnak is olyan, szóvalmaz se biztos, lehet hízás miatt is....
2019. jan. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sokat nem fialhatott, mert 2 éves lesz. Nemrég fogadtuk örökbe. tök vékony amúgy, és lóg a bőre. Na mindegy, mert úgyis kell vinni orvoshoz, mivel semmi oltása nincs. Mert a gazdája azt mondta, nem adatott neki, mivel benti macska... :(
2019. jan. 16. 15:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor esélyes, hogy két almot lefialt már. Plusz, ha ivartalanítva lenne, szerintem kihangsúlyozták volna.


De a biztos a doki.

2019. jan. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha egyedül volt és benti, akkor kevés az esély, hogy fialt volna. De akkor ivartalanítva se volt, ha oltva se.
2019. jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az. Azt mondta, ivartalanított, de nem oltott...
2019. jan. 16. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!