Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon mi lehet a cica baja?

Vajon mi lehet a cica baja?

Figyelt kérdés

A cicámon ősszel észrevettem, hogy többet vakarózott, tépte a szőrét, piros kiütés lett a hasán. Doki azt mondta, ránézésre, hogy valószínű tápallergia lesz. Mivel eddig mindig csirkéset evett vagy épp nyers csirkét, gondoltam, hagyjuk el. A 3 hipoallergén táp landolt a kukában, megannyi konzervvel (szomszédnak adtam, neki igazi mindenevő a cicája), szóval sokadik próbálkozás után sima, nem gyógyászati minőségű csirkementes kaját kapott. Javult a szőre, visszanőtt a csupasz foltokon. Örültem.

Kb. 1 hete kaptam ajándékba royal canin hipoallergén tápot, amire egyből rástartolt (előtte is rc-t evett). Erre megint azt látom, hogy vakarózik, a combján tépi a szőrt. Az rc előtt is mintha újra többet vakarózott volna, de azóta mintha rosszabb lenne. Sprayt kap még viszketés ellen, de nem használ. Holnap délután dokihoz viszem újra, vérvizsgálat, allergiateszt...! Ezekhez ragaszkodni fogok.

Amit még észrevettem, hogy a fülét (fülében is) vakarja meg az állát leginkább, illetve erős pisiszaga van néha, ami korábban nem volt jellemző. Alomba megy, ott pisil, nem erőlködik szerintem. Enni eszik, de kicsit kedvetlenebb 2-3 napja.

Ez lehet amúgy rüh vagy ilyesmi miatt is? Vagy valami bőrbetegség?

Ivartalan lány cica amúgy, csak benti.



2019. jan. 27. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szegény cica.

Lehet ezer oka, én elvinném egy másik dokihoz is a biztonság kedvéért, az eddigi leleteivel együtt.

Rc-t értelemszerűen ne adj neki soha többet.

A vérvizsgálat mellett kérj bőrkaparék vizsgálatot is, ha élősködő okozza esetleg (pl. lehet gomba is), az ebből kiderül.

Jobbulást a cicádnak!

2019. jan. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, remélem hamarosan már biztató lesz az állapota, kiderül, mi a baj.

A rendelőben több doki van, mindig másnál voltam eddig, mikor mentem valamiért, de mindig precízek és hozzáértőek voltak.

Az Rc amit most kapott az teljesen hipoallergén, gyógyászati táp, elvileg mentesnek kellene minden allergizáló összetevőtől. Én eddig sem rajongtam érte, mert a sima rc összetétele nem túl jó, inkább a csomagolást fizetettik ki. De ez más tészta.


Most is itt szörcsög (mosakszik) mellettem, játék közben is nekiáll mosakodni ezerrel.


Hát remélem, kiderül mi okozhatja... Az a baj hogy az ember utánaolvas neten, és kb minden második betegség x tünete illik a macskára és teljesen bepánikol... Lehet bűzmirigy gyulladás, az is járhat szőr hullással. Lehet atka, rüh, bolha? Lehet a levegőben szálló por? Penészgomba? (mondjuk ez utóbbi nincs a lakásban, meg bolha ellen is kezelve van). Szóval...

2019. jan. 27. 22:47
 3/8 anonim ***** válasza:

Átérzem a problémádat, csak én a kutyámmal kínlódok (első vagyok). Sajnos állatoknál elég nehezen tudják megmondani, hogy mire allergiás, ha az egyáltalán... Az élősködőket, mint rüh, bolha stb. könnyen megállapítják, és kezelik, csak az allergia ilyen nehezen megfogható dolog.

Jobbulást!

2019. jan. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de a bűzmirigyét megnézte a doki? Inkább a kutyáknál jellemző a bűzmirigy probléma, de a macskáknál is lehet. Enyémnek pl. volt. doki szépen kiürítette, azóta nincs gond. (mondta is, hogy elég ritkán van cicáknál) A tünetei pont azok, amiket leírtál. Én is arra figyeltem fel, hogy sokkal többet vakarózik és idegesen kapkodott a faroktövéhez.
2019. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: majd írd meg, mi történt.
2019. jan. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem nézte meg neki a bűzmirigyet, de az én listámon is fent van. (habár a wc-zéssel sosem volt baja)


Sajnos elég vad cica, így nehézkes a kezelés, vizsgálat, általában nyugtatót kap, csak rosszul viseli.

2019. jan. 28. 06:37
 7/8 A kérdező kommentje:

Update!



Voltunk dokinál, mit ne mondjak, ketten fogtuk le egy pléd segítségével, míg a másik doki kinyomta a bűzmirigyét. Úgy nyávogott, morgott, fújt, mintha ölnék. Be volt gyulladva neki, ez okozhatta a szőrhullást, viszketést. Kapott egy szteroidos gyulladáscsökkentő szurit.

A doki szerint azért folytassuk a hipoallergén etetést és pár havonta (ha nem tapasztalunk semmi rosszat) vigyük vissza ellenőrzésre.

Hazaértünk, durci van ezerrel.


Ui. Látni kellett volna az emberek arcát a váróban, mikor kimentünk.

2019. jan. 28. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:
De jó! Az pedig, ki hogy néz a váróban, ne érdekeljen. Nekem volt egy elég nagytermetű cicám. Kórházba kellett vinni, ahol először vért akartak venni tőle. Na, asszisztens+doki nekiállt volna, ha drágaságom nem szabadult volna ki a kezük közül.Végül hárman fogták le, doki vette a vért.
2019. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!