Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 9 hónapos ivartalanított...

9 hónapos ivartalanított fekete macskám néha nagyon agresszív. Mit tegyek még?

Figyelt kérdés

Nagyon kicsi volt mikor elválasztották az anyjától és a testvéreitől. Állitólag kigyóeledelnek szánták.

Szerencsére sikerült elhozni, azóta nálam van. Épphogy 6 hetes lehetett mikor befogadtam.

6 hónaposan ivartalanítva lett.

Olvasgattam cikkeket, a javaslatokat kipróbáltam de nem változott.

Hozzak mellé egy társat és megváltozik?

Mikor oltás miatt voltunk a dokinál, azt mondta még kölyök és azért viselkedik így.

Mikor ok nélkül megtámad, teljesen belefeszül minden izma úgy harap és karmol.

Az alom rendszeresen tisztítva van, éhes sem lehet a támadáskor.

1 óra intenzív játék után is nekem ugrik.

2 kaparófája van, több tucat játék.

Van hámja és póráza, ha olyan az idő kiviszem a levegőre. (Zárt kert ahol nem támadhat meg senki)


Több macskám volt már, egyik sem viselkedett így soha.


2019. febr. 2. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dekapitálni próbáltátok? Az általában lenyugtatja az állatot!
2019. febr. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem vagy vicces...
2019. febr. 2. 09:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az ilyesmi előfordul azokkal a cicákkal akik 8 hetes koruk előtt lettek elválasztva, mert az alapvető szociális érzékenységet nem tanulja meg az anyjától (aki pl lepofozza ha agresszív).

Túl sok egyebet nem tudsz tenni, mint amikkel eddig is próbálkoztál. Valószínűleg majd csak a kora előrehaladtával fog lenyugodni kicsit, de az is minimum 1-2 év.

2019. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Később ha szerencséd van, akkor kicsit nyugisabb lesz...


Viszont más állatot így ne hozz mellé.

2019. febr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt irták az egyik cikkben, hogyha van társa, az segít neki szocializálódni.

Megtanítja mit szabad mit nem.

Azért vetődött fel bennem, hogy befogadnék mellé mégegy cicát.

2019. febr. 2. 10:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért elég lutri ez a másik cica dolog, mert ki tudja az új cica milyen lesz és milyen hatással lesz a tiédre.

Én is szerettem volna játszótársat a kutyámnak. Mikor hazahoztam a másikat az első kutyám 2 hónapig a házba se jött be konkrétan. Mostmár megszokta, de a másik kutya aki 3 évvel fiatalabb nála szépen felnőtt és iszonyú domináns, így kb megszűnt a régebbi szabad kis élete az első kutyámnak, mert a fiatalabb lett a főnök kettejük közül.

Ezt azért írom le, mert egyáltalán nem biztos, hogy javítani fog a helyzeten egy másik cica, simán benne van a pakliban az is, hogy tovább ront. 9 hónapos cicát egy új cica már nem nagyon fog tudni szocializálni. Ha idősebb cicát viszel azzal lehet, hogy rivalizálni fognak, ha fiatalabbat azt meg simán elronthatja a te cicád és akkor lesz két ilyen agresszív macskád.

Szóval ezt azért gondold át.

2019. febr. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Milyen véleteln az én gyönyörű fekete macskám, Zsebi baba, akinszintén egy feketw kandúr, aki szintén ivartalanítva lett kb. 5 hónaposan, ugyanilyen.


Ilyen a természete. Sosem lett elválasztva a tesóitól, Anyukájától, most is velük lakik. Kiscicaként brutálisan elverte őket, meg most is, beléjüm harap, hogy visítanak a fákdalomtól. Meg kergetik elzavarja őmet, ő a főnök, abszolút, kismacskaként is az volt.


Ugye falusi. Ivartalanként is ő környél főnöke, naponta átjár a szomszédokat rendbetenni, remgeteg kisebb harci sérülése van, most veri a kanmacskákat.


Engem is sokszor megkarmol.


Egy ördög

2019. febr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor ez a fekete cicák sorsa? :)
2019. febr. 2. 15:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki :)


Nagyon hiperaktív kölxök volt futkozott összevissza félóráig, gyakorlatozott...


Nem változott semmi, egyébként. Ja szembeszáll a kutyákkal, nem futamodik meg, nem fél tőlük.


Imádom, a mindenem, nagyon szeretem.

2019. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a fekete cicám egy zacskóban találtam, az addigra már elpusztult testvérei között pár naposan, mégis tündéri, nyugis macska.
2019. febr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!