Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Újabb problémák a kikötéssel...

Újabb problémák a kikötéssel kapcsolatban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Szóval ma voltam lent a pacinál. Azt hittem, hogy eddig problémás, ma kiderült, hogy nem volt az.

Kikötöttem jóhiszeműen hosszúra, 2 másodperc után kiderült, hogy kár, mert rám forgott, beszorított, hasonlók. Rövidre kötöttem. Először feltekerte magát még a kikötőre, de az mellékes. Elkezdte kaparni a földet, nyugtattam, nekikezdtem lecsutakolni. Rám rúgott, kiabált, nagyon hangosan, és kaparta a földet továbbra is.

Képtelen volt ott maradni, majdnem elszakadt a kikötőszár. A nyergelés úgy nézett ki, hogy rúgott, csípett, harapott közben. A kantározással furcsa mód semmi baja nem volt, az ment a legjobban.

Viszont mikor hevedert húztam, az úgy nézett ki, hogy körülöttem forgott. Nem volt egyszerű... Kengyelt állítani nem is tudtam, mert ugrándozott, meg elszaladt.

Lehajtotta a fejét, sunyított, és púposította a hátát, mikor már elindultunk. De hajtottam előre, akkor viszonylag alábbhagyott a hisztije.


Egy dolog van, amire gondolok. Eddig a pálya melletti legelőn voltak a lovak, és látta őket. Most viszont eltakarja őket mindenféle fa, meg ilyesmik, tehát egyáltalán nem látja őket. Kérdeztem, egy lovat nem lehetne-e lehozni, hogy megnyugodjon, mert lehet nagyon egyedül van, és fél, hogy elrabolom, vagy nemtom... de nem lehet.

Lenyergelés után pedig gondoltam meghajtom még kicsit körkarámban, és rám támadott, meg ágaskodott felém, és rúgott. Nem léptem hátra, nem hódoltam be neki, de ez így nagyon nincs rendben.

Mit tehetnék vele?

Amúgy nem egy rosszindulatú, hanem figyelmes, okos állat. Elkeseredtem ma nagyon.


2011. szept. 24. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
ha igaz a sztorid és nem csak kitaláltad akkor neveld meg mert ránö a fejedre szerinted nem rossz indulatu,szerintem viszont nem szeretetböl rug az már régen rossz ha egy ló rárug az embere,legyél vele határozott vagy kérj meg valami hozzáértöt,hogy segítsen de általába nevelési probléma ha egy ló ilyen szemét.
2011. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Direkt ezért írtam, amit írtam a végére. Hogy ne jöjjön ilyen válasz. Soha nem csinált még ilyet, és alaptermészete nem ilyen.

Lehet, hogy csak rossz napja volt, de ez akkor is túlzás. Holnap fogom újra megnézni.

De nincsenek igazából nagyon nevelési problémák vele, soha ilyen baj nem volt. Csak mikor megijed, akkor jön nagyon közel, és lökdös.

Ez egyszeri alkalom, ilyet még nem tapasztaltam.

Jah, és semmije nem fáj, nincs baja, meg ilyenek... az sem lehet, hogy fájdalomból tette.

2011. szept. 24. 20:20
 3/24 A kérdező kommentje:

A sztorim pedig teljes mértékben igaz, ha feltételezed, hogy nem, akkor inkább ne adj tanácsot. Főleg ne olyat, ami nem a kérdésre vonatkozik. Az okoskodás nem kell.

Köszönöm.

2011. szept. 24. 20:21
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
már neis haragudjál de azt írtad,hogy "ujabb problémák a kikötésel" most meg már azt mondod ,hogy soha nem volt vele ilyen baj most akkor mi van? ha kitalálsz egy kamu kérdést legalább jól szerkezd meg!
2011. szept. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nagyon nem kamu.

Olyan baj volt, hogy nem állt meg, csak ha etettem. Az ehhez képest semmi, amit ma levágott.

Oda is csak az észt osztottad, nem segítettél, szóval szerintem hagyhatnánk ezt.

Lehet valaki tudja, hogy mit tegyek, amikor egyedül érzi magát, mert a többi ló a legelőn van.

Azt pedig nem tudom, honnan szeded, hogy kamu, de inkább keress mást, akit kioktathatsz.

2011. szept. 24. 20:26
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
kioktatni csak az értelmes embereket lehet a te eseteben sajnos ez a tulajdonság elenyésző!
2011. szept. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Na hát ez nem igazán jó így egy párszor oda kéne csapni nem csak hogy jajj aranyos pacikát nem szabad bántani. Egy két pofon igenis kell neki. Hogy megtanlja mi a helye.

Ha kanca lehet hogy sárlik.

2011. szept. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kapott pár tockost is, bár elég rosszul érzem magam miatta, nem szeretem az ilyet. De néha már muszáj volt.

És ha már nem sárlik, akkor nem fog ennyire kiabálni a többiek után?

Szerintem ez volt a fő problémája, hogy 'egyedül' volt...

2011. szept. 24. 20:31
 9/24 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű a dolog. Fogsz egy pálcát, a többit meg kitalálod magadtól is.

Ilyet egy ló nem csinálhat, akkor sem ha rossz napja van.

2011. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha kegyetlenül elverem, akkor nem változik, legfeljebb az, hogy félni fog tőlem... nem verekedni szeretnék, hanem egy társat.

Erőszak nélkül, vagy minimálissal nem lehetne valamit csinálni vele?

2011. szept. 24. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!