Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom megállapítani...

Hogyan tudom megállapítani hogy fáj-e a macskám hasa?

Figyelt kérdés

Próbáltam óvatosan megtapogatni, nyávogott is, de mindig nyávog ha nyúlkálok hozzá, nem tudtam eldönteni hogy akkor most ez jó-e vagy rossz.

Ja, a másik pedig: Nagyon vékony, pedig eszik rendesen. Bár mostanában nem falja be egyszerre amit kiteszek neki, hanem egy nap alatt szép lassan megeszegeti, eddig nem ezt csinálta.


2010. júl. 1. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyik macska se szereti ha a hasát piszkálják!
2010. júl. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Funktasztikus válasza:
kérdezd meg:D
2010. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyi idős a macskád? Mivel eteted? Miből gondolod, hogy fájhat neki a hasa? Abból, hogy nem eszik eleget? Vagy talán betegnek tűnik? Mi tavaly menhelyről hoztunk el két kis cicát azt mondták 6 vagy 7 hetesek de szerintem 4 hetesek is alig voltak. Eleinte cuclival etettem őket utána már maguktól is ettek, de rettenetesen sovány volt mind a kettő mert nem kaptak rendesen enni az anyjuk elpusztult a menhelyen meg nem etették őket csak eléjük tették a tejet, de szegények honnan tudnák volna hogy kell abból enni. Kihívtam az állatorvost (pont akkor a kutyánkat is kellett oltatni és lerendeztük egyszerre) azt mondta hogy adjak nekik olajos halat attól majd helyre jönnek, sok benne a fehérje és tápláló. Egy szatyorral vettünk nekik és tényleg rendbe jöttek tőle. Persze mást is kaptak, továbbra is adtam nekik a tápszert meg alutasakos macskakaját, konzervet meg a tápszerbe áztattam macskatápot is. Már szép nagyok. A kislány már másodszorra tüzel és kényelmetlen elzárni a fiútól úgyhogy a jövőhéten viszem ivartalanításra mind a kettőjüket mert nem szeretnénk már több kiscicát. Próbáld meg te is az olajos halat attól biztos, hogy hízni fog.

2010. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huh, hát már nagyobb, 2 éves :) Pont ma van nálam 3 hónapja. A héten sokat hányt (nem mennyiségben, hanem úgy értem sokszor, keveset), amint tudom elviszem orvoshoz, mert azt amúgy sem árt..

Friskies száraztáppal, meg konzervkajával szoktam etetni (most pont valami névtelenebb fajtát vettem belőle de nem hiszem hogy attól baja lehet). De a hányáson kívül nem tűnik betegnek. Utánanéztem milyen betegség tünete lehet a hányás, de amit találtam ott elvileg tünetnek kellene hogy legyen még a könnyező szem, orr, meg a hasfájás, meg hogy nem eszik. De ezek mind rendben vannak.

2010. júl. 1. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!