Kezdőoldal » Állatok » Macskák » ÚJ cica után az első macskám...

ÚJ cica után az első macskám nem dorombol, fog ez változni?

Figyelt kérdés

Először is tudom, hogy hülye kérdés, csak kicsit rosszul érzem magam, hogy valószínűleg nem érzi magát jól a régi cicám.

Szóval van egy 3,5 éves ivartalanított kandúr macskám. Régen, amikor elutaztunk anyukáméknál volt egy ideig, ahol összebarátkozott az ő ivartalanított macskájukkal és imádták egymást (1 hónapig volt ott). Az a cica elpusztult sajnos és amikor mentünk anyukámékhoz újra és nem találta eléggé letört. Emiatt mindigis szerettünk volna mellék egy társat, plusz azért is mert sokat dolgozunk és legyen mellette másik cica.

Másfél hete találtunk az utcán egy cicát (5-6 hónapos kandúr-majd ivartalanítva lesz) és az orvosos kör után hazahoztuk. AZ összeszoktatásnál ügyeltem, hogy külön alom, külön víz/kaja legyen kirakva neki, viszont nagyon elkülöníteni nem tudtam, csak az első két éjszaka aludt külön az előszobában a kicsi. Már pár nap után nem volt vészes a fújás, a mai nap már csak néha morog rá, illetve az orrukat összeérintik, nem üti meg ha a kicsi odaszalad az ő tányérjához és beleeszik. Szóval egész jónak tűnik a helyzet, viszont azóta, hogy itt van a kicsi talán kétszer ha dorombol pedig egyébként velünk aludt, várt miket mindig haza, bújt hozzánk (a társaságunkat most is keresi, csak nem tűnik már ennyire ragaszkodónak).

Vissza fog ez térni nála, vagy abszolút bizalmat vesztett azzal, hogy hoztunk egy másik cicát? Valakinek van ebben tapasztalata?

Köszönöm előre is ha végigolvastad és segítesz.



2019. febr. 27. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Másfél hét nem sok idő, még nem szokta meg a kiscicát, ideges miatta. De ez el fog múlni, nekem legalábbis ez a tapasztalatom. Azt nem tudom, mennyi idő fog kelleni, mire összeszoknak, nálunk általában pár hét kellett hozzá.
2019. febr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!