Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy kell megszelidíteni egy...

Hogy kell megszelidíteni egy befogadott lány macskát? mertt mikor közelítek felé folyton megijed és elszalad.

Figyelt kérdés

#macska #szeidítés
2019. márc. 1. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a lakásban van, tegyél ki neki ételt, vizet nyugodt , helyre,meg almot is.Ha elbújik, elszalad ne erőltesd, majd várd meg hogy magától előjöjjön.Óvatosan, kedvesen közelíts hozzá, lassú mozdulattal.

Ha türelmes leszel vele és fokozatosan közeledsz felé, szép lassan meg fog szelídülni.

2019. márc. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idő, idő, idő... Semmi esetre sem próbálj túl rámenősen közelíteni felé.

Én is befogatam szeptemberben egy felnőtt nőstény cicát ideiglenesen (januárban végleges gazdihoz került) de az első másfél hónapunk abból állt, hogy a nappali szekrényen üldögélt és nem jött a közelünkbe. Aztán szinte egyik napról a másikra elkezdett közelíteni felénk, néhány héten belül, már mellettem aludt.

De tényleg ne legyél "erőszakos", idővel ő fog nyitni feléd.

2019. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennivalóval. Tarts a kezedben valamilyen finom falatot, ha fél is tőled, a hasa oda fogja vinni a kezedhez. Ezek után valószínűleg gyorsan el is szalad a zsákmánnyal, de idővel egyre távolabb szalad el, aztán már ott előtted fog enni. Ha már nem érzi veszélyben magát, kinyújthatod felé a kezed, ha nem rezzen meg, akkor nyugodtan simogasd meg, ha elfut, akkor később próbálkozz ezzel.

Én is most szelidítek meg egy kóbor cicát, még mindig elfut előlem, ha közelítek felé, de ha leguggolok tőle 1 méterre, és kinyújtom a kezem, akkor magától odajön, és engedi a simogatást. Idő és türelem kell ehhez. :)

2019. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!