Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a macskámmal?

Mit csináljak a macskámmal?

Figyelt kérdés
Nagyon haragszom rá, és már érik bennem a gondolat, hogy elaltattatom. Tanyán élek, szeretem az állatokat, van madáretető, régen 8-10 pár fecske is fészkelt nálunk, de van egy 3 éves ivartalanított kandúr macsek, ami mindent megfog, megöl, ami mozog. Mindig jó egerésző macskáink voltak, de egéren kívül semmit nem bántottak. Ez az ördögfióka a fecskéket elüldözte, párat meg is fogott, tavaly már nem fészkelt nálunk egy se. Gyakran látom, hogy cinkét, tengelicet, verebet, és egyéb hasznos kismadarat fog, gyíkokat fogdossa, tücsköket stb. Már semmi élőlény nem marad a környéken, ami kisebb nála. Igazából most telt be a pohár. Kimentem az udvarra, és látom, hogy valami nagy van a szájában, én azt hittem így az udvari égő fényénél, hogy patkány, aztán bementem az elemlámpáért, utána mentem és egy 20 centis kisnyúl volt nála. Szegény még lélegzett, de mozogni már nem tudott, ez az ördögfióka meg dobálta, hancúrozott vele. Elvettem tőle, és a seggére csaptam egy nagyot, de ez biztos nem javít semmit. Mit tegyek vele? Ez már nem állapot, hogy mindent kiírt a környéken. Kap enni rendesen, ketten vannak az anyjával, de az csak egereket szokott fogni, úgyhogy nem tudom honnan tanulta ezt, vagy miért szokott rá erre. Mit csináljak? Én már több esélyt nem adnék neki, de várom, ha van valakinek valami ötlete.

2019. márc. 7. 19:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%
Tudományos tény, hogy a macska nem csak azért öl, mert éhes, hanem mert ösztön. Van, amelyik macskában kevesebb, van, amelyikben több az ösztön. Nem direkt szórakozik veled. Lehet bent is tartani, de azt nem tudom, hogy gondolod, hogy egy egészséges macskát elaltassanak csak mert te nem bírod megoldani ezt a helyzetet.
2019. márc. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
85%

"A bezártságot nem szereti, leszaggatja a függönyöket, tör, zúz. Csak enni jön be, és már megy is ki."

"télen jól elvan a lakásban,"


Nahát milyen különleges macskád van, egyik nap még tör, zúz ha be van zárva, másik nap meg mindjárt békésen elvan?


Tudod mi gázabb az olyan embernél, akinek olyan unalmas az élete, hogy az a legnagyobb izgalom benne amikor provokatív kérdésekkel lázítja a népet? Az olyan aki még ezt is elrontja...

2019. márc. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Igen, télen, amikor hó van és -10 fok, akkor képes egész nap az ágyon aludni. Ilyenkor csak beszalad, eszik pár falatot, és már áll az ajtónál, kéretszkedik ki. Ha véletlen kimegyek, és bent felejtem, 5 perc múlva már az ablakokon nincs függöny, leveri a virágokat. Nyáron mikor nyitva van az ablak, akkor a szúnyoghálót tépí szét, és kimegy. Nem értem, hogy mi abban a fura, hogy a havat és a hideget nem szereti.

Egyáltalán nem unatkozom, és nem provokatívnak szántam a kérdést, csak nem számítottam arra, hogy egy jó ötlet, vagy a kérdésemre adott válasz helyett engem szidnak.

Amúgy meg a vádaszok lelőhetik a mezőn a kutyát is.

„aki a felügyelete alatt álló kutyát természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya kivételével - póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja, szabálysértést követ el.” A Vadászati Törvény szerint „a vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti a vadat űző kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el.”

[link]

Persze az is az én problémám, hogy madarak nélkül millió légy és szúnyog lesz nyáron. Ti mind csak a macskát nézitek, de az okozott kár mértékét nem. A szívem szakadt meg tegnap este, amikor annak a szerencsétlen kis szőrgombócnak az értelmetlen halálát néztem végig.

2019. márc. 8. 06:08
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

11-es vagyok


Én sajnálom az összes állatot, amit levadászott. Ezért (is) tartom a saját macskámat bent. Az első két hónapban ugrált a függönyre, és alig aludtam éjszakánként, mert randalírozott, de aztán összecsiszolódtunk. Megtanulta, mik a szabályok (vízpermet a pofijába csodákat tett), és én is megtanultam mit nem reális elvárni tőle (vécépapírt el kell zárni, szemüvegemet fiókba kell tenni, ha leveszem), illetve sokat játszom vele. Így békésen megvagyunk, de ez időbe telt.

2019. márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
76%

Én értem a problémádat kérdező.De a cicát úgyse tudod erről leszoktatni.

Amit tehetsz, hogy keresel neki egy jó gazdát, ahol jó helye lesz.De ha kinti macskának tartják, ugyanígy öli majd a madarakat ott is.Csak nem látod.

Ha benti macska lesz, akkor az számára szenvedés lesz, hogy nem mehet ki.Nem tudom mi a megoldás.Az altatás semmiképp.

Nekem 10 macskám van,mentette, ivartalanítottak, oltottak..Kinti-benti volt mind.Egy darabig.Egyet szomszéd kutya megölt, egyet autó elütött, egy elveszett.Innentől nem engedtem ki őket.Függönyt tépték,nyávogtak,depressziósok lettek a bezártság miatt.

Csináltunk nekik egy kb.50 négyzetméter felül is zárt kifutót az udvarra.Azóta ők is, madarak is biztonságban élnek.

1 macskáért nem fogsz csinálni,de ha bánt a helyzet, keress neki helyet, vagy vidd el egy macskamenhelyre,vagy macskamentőkkel beszélj, ők hirdetik őket és garantáltan jó helyre kiközvetítik.

2019. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a problémát. A macska ösztönből vadászik, nem tesz különbséget a fecske és az egér között. Egyébként nálam is vannak a kertben madarak, 2 benti macskám van. Többek között azért, hogy ne tizedeljék meg a madárállományt és nekik se essen bajuk.


Azért elaltattatni a macskát, mert viszi az ösztöne...kettőtök közül nem ő a hibás.

2019. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

És ilyen emberek laknak Kiskunmajsán. Ezért szélmalomharc, amit ott csinálunk pár emberrel...

Egyik orvos sem fogja elaltatni, ebben biztos vagyok.

Vagy szoktasd be a házba, vagy keress neki normális gazdit.

Hirdetni elkezdheted itt: [link]

2019. márc. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Milyen emberek? Milyen alapon minősítesz? Én csak kiírtam egy kérdést! Azt is megtehettem volna, hogy felakasztom kérdés nélkül, de most is itt alszik az ágyon.

[link]

Szegénykém nagyon fáradt. Kitudja, hogy hány kisnyulat gyilkolt meg éjjel, és hány cinkét, tengelicet a kérdés kiírása óta.

Lehet, hogy ezt az altatást nem kellett volna leírnom, de nagyon mérges voltam akkor rá, ugyanakkor legyetek tisztában azzal, hogy nem tennék ilyet. Egy biztos, hogy ez nem mehet így tovább.

3 éves macskát lehetetlen beszoktatni. Ez nem egy szobacicának tenyésztett macska, aminek elég pár négyzetméter, ez igazi tanyasi turmix.

2019. márc. 9. 07:02
 19/24 A kérdező kommentje:

16-os!

Én megértem és tudom, hogy ösztönből vadászik, de hidd el nekem, hogy az eddigi kb. 20 macskámból 19-nek eszében se volt madarakat, köztük védetteket is fogni, tehát különbséget tettek. Fecskéket se bántotta nálunk semmi évtizedekig. Egy-egy veréb még belefér, azzal nem is volna baj, de amikor már rendszeressé válik, napi szinten, hobbiból... Olyanról meg még nem is hallottam, hogy nyulat fog egy macska. Az anyja nagyon sok egeret megfog, de csak azt! Soha nem láttam nála más állatot, és ez így van jól. A kölykénél viszont egeret nem látok soha, neki az már nem kihívás.

2019. márc. 9. 07:30
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás az ha valakinek odaadod ingyen és így mindenki boldog lesz.
2019. márc. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!