Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem eszi a száraz...

A cicám nem eszi a száraz tápot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

kb 10 hetes cicám egyszerűen nem eszi a száraz tápot..

Magában legalábbis abszolút nem. Próbáltam már vacsira csak azt adni neki, mert tudtam, hogy éhes, és reménykedtem, hátha megeszi. Épphogy csak annyit evett belőle, hogy legyen valami a pocijában. Próbálkoztam már úgy, hogy az alutasakosat kevertem össze a szárazzal, kiválogatta nagyrészt a szárazat, és nem ette meg. Már sokféle száraztáppal próbálkoztam. Először Whiskassal, aztán Mulitfittel, most pedig Royal Caninnal próbálkozok, de még ezt sem eszi meg, pedig junior táp. Hogyan szoktassam rá? Szeretném, ha enné, hisz nem élhet mindig konzerven és alutasakoson. Lesz valami baja, ha mégsem sikerül rászoktatnom?


2010. júl. 3. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az pont elég ha kicsit eszik. Meleg van, ő pedig még kicsi, nem kell neki sok. Te is kicsit túlságosan aggódsz de ezen mindenki átesik, hogy jaj nem eszik eleget. :) Adjad csak neki, ha nem eszi vedd el és majd megéhezik következő alkalomra. Meg fogja szeretni.
2010. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ebben a melegben az enyémek se nagyon esznek, csak dögledeznek egész nap
2010. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én cicám sincs annyira oda a szárazért, pedig a legjobbat kapja, de mivel mellette kap alutasakosat, így csak az kellene neki. A szárazat csak akkor eszi, ha már nagyon éhes, vagy ha olyanja van. Sztem a tiéd is hozzászokott a "jóhoz", és azért nem kell neki a szárazkaja.

Az is lehet, h nincs annyifoga, hogy elrágcsálja, túl időigényes lenne neki, és lusta, inkább megvárja a husosat.

Ha egyébként van étvágya, nincs baj. + Vize mindig legyen!

2010. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ilyenkor a cicák unják a eledelüket mert rég óta azt kapják, én ekkor levesbe vagy vízbe ásztatom,és ha nem válik be, akkor konzervvel is ki lehet egészíteni!!!
2010. júl. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

eleinte az én cicáim sem ették, de aztán meg kedvelték, és most azt eszik. persze nem mindig. :D

De szerintemazse baj, ha nem szereti a száraz tápot. nekemis volt olyan macskám, aki egy szemet nem evett meg belőle.

Mindenesetre, ha nemfogja megszeretni, változatos étrendje legyen. ne egye mindig ugyanazt, mert attól beteg lehet. ( egyik ismerősömnek azért haltmeg a cicája, mert csak konzervet kapott. :SS )

2010. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Izlés dolga ez a macskáknál is. A miénk pölö száraztápot mindig szívesen nasizik, ebből kevésbé válogatós is (csak egy márkát köpköd gondosan vissza a tányérra, ha keverten adom), míg az alutasakosból, de különösen a konzervtápból különösen válogatós.

Úgy vagyok vele, hogy én meg a spenótot nem eszem, de eddig nem lett bajom miatta...

2010. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!