Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzel a macska?

Tüzel a macska?

Figyelt kérdés
A szomszédunk macskája 7 és fél hónapos (kinti) és nem akarják ivartalaníttatni és mostanában csak reggel este jön haza kajálni és egy macskával volt amit elzavart a szomszéd de 2 perc múlva már egy másik macska volt ott (meséli nekem kiakadva). Akkor most tüzel a macskájuk? Nem lesz attól baja ha 10 hónaposan fial (azt hiszem kb. 2 hónap a vemhesség)? Én aggódom érte, de ő lesz#rja csak egerészni kell és az ivartalanítás az ,,pénzkidobás" elmondása szerint. Ez a macska eleve kistermetű, nekem is van macskám, de ő nem volt ilyen kicsi ilyen idősen. Én direkt elolvastam, hogy mik a tüzelés jelei, de semmi ilyen nem volt nála (pl. hangos nyávogás vagy odadörgölőzik gyakran a falhoz), az lehet, hogy csak a kandúrok akarnak vele lenni, de ő meg még nem túl érett, vagy valami ilyesmi? Csak azért kérdeztem mindent mert, ha tényleg fialni fog a gazdáját nem fogja érdekelni, de én ott lennék vele, hátha bármi gond van.

2019. márc. 19. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Kor szerint akár tüzelhet is. A mi cicusunk (benti) 9 hónapos korban kezdte... vonaglott a földön, berregett. Mi azonnal vittük ivartalaníttatni (1. borzalmas volt nézni, 2. ha véletlenül elszökne isten ments, hogy kis cica legyen). Felelőtlen a szomszédod.
2019. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyiszor kértem, hogy ivartalanítsa, fel is ajánlottam neki, hogy elviszem őt, de nem akart fizetni, én viszont nem engedhetem meg magamnak. De lenne baja attól, hogy ilyen fiatalon fialna?
2019. márc. 19. 15:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet baja.

Mivel ő maga is kistermetű, illetve ilyen fiatalon még nem biztos, hogy megfelelően kifejlődött, ezért a kölykök halva születhetnek. Jó esetben megszületnek rendesen, és "csak" magára hagyja őket anyai ösztönök nélkül. Rosst esetben nem tud szülni, vagy a halva született kölykök miatt ő maga is elpusztulhat.


Ismerősi körben volt ilyen cica: á, még nem tüzel, kivitték a telekre (lakáscica), vemhes lett. Nem tudta kihordani a kölyköket, nem csak halva születtek, de fejletlenül is. A cicát nem egyszerűen ivartalanítani kellett, de a teljes méhe, mindene ki lett műtve, csak így élhetett túl.

2019. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszont nem mutatja a tüzelés jeleit, tehát akkor nem is lesz vemhes? Még olyan kis éretlen, Teljesen biztos vagyok benne, hogy még egyáltalán nem tüzel.
2019. márc. 19. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan cicám, amelyik tüzelt, mindenféle jel nélkül.

Viszont volt olyan is, hogy benti cica, 5 és fél hónapos volt, amikor Karácsonykor készültünk családhoz menni ebédre,és a cica elkezdett rettentően nyávogni, fetrengett a földön, szinte ordított, nem engedte hogy felvegyük, harapott, karmolt.Borzasztóan megijedtünk hogy mi baja lehet,gyerekek sírtak.Családi ebédnek lőttek.

Autóba ugrottunk, irány a 40 km-re levő állatklinika, mert itt volt Karácsonykor ügyelet.

Ott mosolyogva közölték velünk, a pici cicánk nagykislány lett, mert tüzel, az a baja.5 és fél hónaposan.Ahogy abbahagyta, ivartalanítva is lett.

2019. márc. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!