Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska száraztáp fogkő ellen?

Macska száraztáp fogkő ellen?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy felnőtt kóbor macskát. Orvosi ellenőrzésen kiderült, hogy elég rosszak a fogai, sok hiányzik, emellett kövesedésre is hajlamos.

A doki azt javasolta, adjunk neki speciális tápot, meg emellé persze ajánlott szájvizet, pasztát, stb...


Nézegettem a tápokat, de igazából mindenhol a royal canint tolják az ember arcába, én meg azt nem szívesen adok nekik, túl magasnak találom a zsírtartalmàt a húsrészarányhoz képest. Szerintem hizlal. Ráadásul az egyik speckó tápjuknál (dso 29) még csak nem is a hús áll első helyen az összetevők közt, hanem rizs meg kukorica, hàt nem nyűgözött le...

Ivartalanított nagytestű (mondhatni dagi) kandúrról van szó, így erre is szeretnék odafigyelni.


(Van másik cicánk is, neki nincs gond a fogaival, de megelőzésként neki sem fog ártani szerintem.)


Tudtok ajánlani valamit, vagy tényleg csak az RC jó erre?


2019. márc. 21. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

RC felejtős, szar, csak nagy a marketingje! Ügyesen felismerted! Sokan else olvassák miből is van. RC-t azért tolja az orvos, mert valszeg arra van "leszerződve" ugyanúgy mint a humán orvoslásban.


A cicád valszeg FORL-os, nem is értem miért nem mondta a doki!

A fogkővét lekell szedni, plusz röntgen azon minden látszik.


A fogát Orozyme géllel kell mosni heti 2-3x (gyerek fogkefével), plusz jó minőségű táp ORIJEN, ACANA, Aplaws, Animonda Integra, Feringa


Nedves eledelt kerüld, inkább hússal etesd!

szárnyas, halfilé, marha stb.(színhúst, bőrt ne) mértékkel belsőség, főtt tojás.


De valszeg a rágás is fájdalmas neki ilyen fogazattal. Tehát előbb azt kell rendbe rakni. Ha nem hozzáértő a doki, keress másikat!:)

2019. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A fogkő leszedésre került, meg volt egy gennyes gyulladt foga, azt kiműtötte. Nekem is a forl volt az első gondolatom, de a többi foga egyelőre(?) egészséges, szerencsére lelkiismeretesen átnézte őket. :) A hiányzó fogakra - mivel azelőtt vesztette el őket, hogy hozzánk került ugye -, nem tudott mit mondani, a doki szerint nem forl, mert akkor a többin is látszana röntgenen legalább a gond, mindenesetre járunk majd rendszeresen ellenőrzésre, hogy időben kiderüljön, ha baj van.


Viszont ennek ellenére a szárazat vidáman ropogtatja, a másik macskáét is simán lopja :), egyetlen dologból tűnt fel, hogy valami nem ok, hogy a jutalomfalatot kézből oldalasan vette el. Illetve sokat rázta a fejét, mi atkára vagy valami nem odaillő dologra gondoltunk fülben, de első találkozásnál a doki alaposan átnézte, és nem talált semmit, úgyhogy az is a gyulladt foga miatt lehetett. Szóval ránézésre nem látszott, hogy gond van.


Orozymét mondta nekünk is a doki, meg Stomodine gélt, plusz oldatot/granulátumot, amit a vizéhez vagy ételhez lehet keverni (utóbbit találtam zoopluson).


Speciális (kifejezett fogápolásra való) száraztápban akkor nem érdemes gondolkodni?

2019. márc. 21. 23:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk, már vagy 5 féle száraz tápot próbáltunk és semmit sem érnek. Nekünk a cica fogkrém vált be valamennyire, zooplusos az is. Száraz tápból olyasmit próbálj venni ami nagyszemű hátha valamennyit segít. De elvileg vannak olyan állatok akiknek gyakran kell a fogköveket leszedni. Embereknél is van, aki hajlamos a fogkőre a legjobb szájhigiénia ellenére is... Azt hiszem mindkettőnk cicája sajnos ilyen hajlamú 😕 (Ha esetleg valami később bejönne neked, kérlek nézz ide vissza és oszd meg velünk is)
2019. márc. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem több cicám is van.Nyers húst, főtt húst, sült húst esznek, kevés tápot.A húsevéstől a fogaik rendben vannak.A fogazatuk nem konzervevésre, nem táprágásra alakult ki, hanem a húsrágásra!

Én adok nekik csirkefejet, nyesedéket,szárnyat, nyakat,és marhát, cs.mellet is.

Vannak öreg cicáim is, még ők is mindent megrágnak.Egyiknek sem fogköves a foga.Öreg cicáim 17 és 18 évesek.Most voltam velük orvosnál, megnézte a fogukat is, azt mondta olyan a foguk, mint egy 6-8 évesnek.Persze, mert te hússal eteted őket!-mondta.

A táp nem fogja megoldani.

2019. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A hús nem kemény, nem kell rágni, nem valósul meg vele a mechanikus tisztítás. :)

Nem vitatom, amit írsz, de egy kövesedésre hajlamos cicának, azaz olyan valakinél, ahol már kialakult a baj, nem hiszem, hogy megoldást jelent.


Egyébként kapnak húst is a száraz mellé időnként, nedvestápból is csak olyat kapnak, ami tiszta filé, kvázi színhús, nem szaftos-aszpikos-pástétomos akármicsoda.

2019. márc. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!