Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik száraztápot választanát...

Melyik száraztápot választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

1. [link]

2. [link]


Igen tudom, hogy nem a legjobb minőségű tápok, de kóbor cicacsaládot etetek, és mivel már a gazdis macskák is oda járnak zabálni, nem bírom anyagilag. Hetente 1-2 alkalommal emellett kapnak főtt csirkemell nyesedéket, zúzát, combot.



2019. jan. 26. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az elsőt. Sok sikert:)
2019. jan. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is az elsőre szavazok!
2019. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy kis segítség:


A kutya tápok közt a "dog chow" az első 5-ben volt a NÉBIH vizsgálatok alapján.

A "cat chow"-ot is ugyanaz a cég gyártja.


Persze ez nem azt jelenti, hogy a másik nem jó...


Arra viszont fordíts figyelmet, hogy inkább a nedves tápokat helyezd előrébb, mert a kutyáknál a legtöbb fogászati probléma a száraz táposoknál fordul elő. Ez a macskáknál is valószínűleg így van.

2019. jan. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Az utolsóra ne figyelj oda. Kutyás-macskás analfabéta. A nedvestápok szinte egytől-egyig szemét minőségűek, állati fogyasztásra csak nagyon kevés alkalmas, azoktól meg elszegényednél.
2019. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A DC "8% hús és állati melléktermék" leírások pedig enyhén szólva gyomorforgatóak.
2019. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%

4-es


Egy intelligens ember felismeri azt a tényt, hogy nem attól függ valaminek a minősége, hogy milyen az állaga.

Erre neked még gyúrnod kell.

Ha csak azt nézem, hogy a nedves tápok 100 fok körüli hőmérsékleten készülnek, míg a száraz tápok 250 fokon, akkor viszont érdemes elgondolkodni a dolgon. A száraz tápban növényi olajok vannak amiknek a hőtűrésük 180 fok, e felett átlépik a füstpontot és mint ismert rákkeltő anyagok szabadulnak fel.

Te lehet, hogy úgy gondolod, hogy értesz az állatokhoz , én meg a fizikához és a gasztronómiához értek.


Más:


Sok gazda azt gondolja, hogy a kutyákra, macskákra adott kis tündéri ruhák javítják az állat komfort érzetét, miközben meg a fizikát nem ismerik.

Nem lehet szűk ruhát ráadni az állatra, mert leszorítja a szőrszálakat, melyek közt a levegőnek kellene biztosítania a hőszigetelést. Csak olyan ruha jó, ami légtömör és buggyos kivitelű.

2019. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3: a nébih azt figyeli hogy ugyanaz van e a csomagban mint amit feltüntettek


És nem hazudnak. Wow, ez aztán eredmény.

De ettől függetlenül az még egy minősíthetetlen szar

2019. jan. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

"Más:



Sok gazda azt gondolja, hogy a kutyákra, macskákra adott kis tündéri ruhák javítják az állat komfort érzetét, miközben meg a fizikát nem ismerik.


Nem lehet szűk ruhát ráadni az állatra, mert leszorítja a szőrszálakat, melyek közt a levegőnek kellene biztosítania a hőszigetelést. Csak olyan ruha jó, ami légtömör és buggyos kivitelű."


EZ HOGY JÖN IDE?? WTF??

2019. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első táp legfontosabb összetevő:

24% szárnyashúsliszt, 15% tepertő, kukoricaliszt, rizsliszt, szárnyaszsír, kukorica, árpa, marhazsír


Sok benne a növényi anyag. Viszont tudjuk hogy 24% bitosan hús.a húsliszt tudniillik a hús szárított, őrölt formája. A sima húsnan nagy része víz, a hasznos elemek bedig kevesebbek mint gondolnánk.


A második táp legfontosabb összetevői

Hús és állati melléktermékek (33%**), gabona (32% teljes kiőrlésű), növényi fehérje kivonatok, olajok és zsírok, növényi melléktermékek (2,7% szárított répaapríték, 0,07% szárított petrezselyem - 0,4% petrezselyemnek felel meg)


Ebben is baromi sok a növény, viszont húsból - vagyis annak valóban hasznosítható részéből - kevesebb van. Illetve a "melléktermék" bármit tarakhat, csőrt, lábat, fejet stb amiben nem sok hasznosítható anyag van.


Tehát az első a jó választás

2019. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

6: ha ennyire tájékozott lennél, tudnád hogy a konzervek nagy részében 60-80% víz van, ami meg szilárd lenne, az sem valami jó minőségű.


Példa

[link]


83% nedvességtartalom, elenyésző hústartalom


Példa#2

[link]


Ugyanaz


Mellesleg esküszöm hogy Googleztam 10 percig de nem találtam dog chow/cat chow konzervet. De lehet én vagyok a béna

2019. jan. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!