Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi van a macskámmal?

Mi van a macskámmal?

Figyelt kérdés
Oké,szóval fajtiszta sziámi macska,nemtudom hogy ez számít e valamit. Születésnapomra kaptam,még tavaly született,úgyhogy kb 1 éves. Ma viszont alig mozog. Aludni akar,nagyon sokat,nagyon lassan megy,étvágytalan. Tegnap egész nap hányt,ment a hasa. Az orra is folyik... Állatorvoshoz nem tudjuk elvinni. Elszeretném,de a falu ahol élek ott nagyon drága mindegyik állatorvos, és nem igazán tudjuk kifizetni.

2019. márc. 22. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A macskád súlyos beteg. Ha eddig sem költöttetek állatorvosra, akkor gondolom az oltásai sincsenek meg.

Esélyes, hogy kezelés nélkül el fog pusztulni, tehát el kell vinni állatorvoshoz. Az állatorvos mindenhol drága, az állattartás sajnos ezzel jár együtt, ezzel kalkulálni kell. Vagy ne tarts állatot.

2019. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem egy héten belül elviszi, bármi baja is volt.
2019. márc. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Vidd el orvoshoz, vagy kérj tanácsot állatpatikába.
2019. márc. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor hogy volt pénzetek egy fajtatiszta cicára?
2019. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Beteg, az van vele. Hamarosan néhai lesz, ha nem látja állatorvos.
2019. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%

De mi az, hogy nem tudjátok orvoshoz vinni? Nem tudjátok megfizetni az orvost, oké. Akkor hogy fizettetek ki több mint 150.000 forintot egy fajtatiszta sziámira?


Oké, ne vidd el orvoshoz. Viszont kezeles nélkül nem sok van neki hátra. Gratula.

2019. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem (remélem) ez csak egy troll kérdés. Ennyire h#lye nem lehet senki...
2019. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Fajtiszta sziámi macska,AJÁNDÉKBA kaptam egy tenyésztőtől,akivel jóban voltam,ingyen. Köszönöm a kedves,illetve a nem kedves válaszokat is. Elmondom akkor mielőtt mindenki itélkezne: anyukámmal élek,15 éves vagyok. Anyám tart el engem illetve a cicát,de anyukám takarítónő,minimálbérért dolgozik. Kövezzetek meg, nincs pénzünk,nekem pedig ez a cica az egyetlen barátom. Állatbarát vagyok,sokkal többre értékelem az állatokat mint az embereket,ígyhát megoldottam ezt a gondot is. Felvettünk anyukámmal kölcsönt,és ahogy tanácsoltátok,elvittük állatorvoshoz. Kapott injekciót,kiderült hogy a hasa fájt. Néhány válasz után,ami érkezett,csak annyit tudok mondani,nem csodálom,hogy az állatok sokkal szerethetőbbek,mint az emberek.
2019. márc. 23. 16:57
 9/12 Dalos Pacsirta válasza:

Az állatorvos mostanában szinte mindenre amoxicilint ad. Mi is ezt szoktuk adni ha valami ijesztő bakteriálisnak vagy vírusosnak tűnő baja van valamelyik cicánknak. (Más emberi gyógyszert nem is próbáltunk, a legtöbb könnyen meg is ölheti) Az amoxicilin tartalmú emberi gyógyszerek tablettánként 500-1000mg-ot is tartalmaznak, a macskának maximum 30-40mg-ot szabad adni, esetleg reggel és este is 20-at. Mi kis lukú reszelőn reszelve belekeverjük pár falatnyi konzervbe, és így simán megeszik. Ha a macska ennyit sem eszik, mindenképp vidd orvoshoz.

Az amoxicilin erős szer de ha nem látsz más megoldást próbáld meg.

2019. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Májgyulladása van elméletben...Kap minden nap 2 injekciót,antibiotikumot,de nem változik az állapota... Mit lehet tenni?
2019. márc. 24. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!