Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történhetett a macskámmal?...

Mi történhetett a macskámmal? Lehet még visszajön?

Figyelt kérdés

4 éves macskám 4 napja tűnt el, viszont amikor még láttuk, akkor krákogott meg szerintem hányni próbált. Viszonylag nagy szőrű macska, szóval gondolom szőrcsomót próbált visszaköhögni. Aztán még aznap reggel kiment. Azóta nem láttuk és már 4 nap telt el.

Nem szokott így eltűnni, amikor elutazunk, akkor megy el a megérkezésünkkor 1-2 napra, de ennél tovább nem marad távol. Lány cica és kb 1 éve érkezett egy fiú cica is (ivartalanítva van). Eleinte nagyon sokat verekedtek, később viszonylag megbékéltek egymással. Lehet hogy a fiú megunta és elüldözte? Vagy történhetett vele valami? (végigjártam az utcákat de tetemet nem találtam. Ki is van plakátolva) valakivel történt ilyen? Segítsetek mert eléggé kivagyok :(((



2019. márc. 12. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Hát... Igazából bármi lehet. Ha mégsem szőrcsomó miatt krákogott, hanem beteg volt vagy megmérgezték, akkor elment meghalni, ez jellemző rájuk. Elüldözni nem tudom mennyire tudta volna a másik, nem valószínű. Kutya, róka széttéphette, autó elüthette, kútba fulladhatott, jobb esetben valahol kalandozik, vagy valaki befogadta. Ezért nem szabad engedni a portátokon kívül mászkálni a cicákat, tök jó kerítésmegoldások vannak már, plusz a törvény kötelez arra, hogy a gerinces állatodat a telkeden belül tartsd. Tudom, nem tűnik kivitelezhetőnek, de sokaknak megy. Sok cicát sirattam el én is, amíg anyámék is így tartották őket. Drukkolok, hogy előkerüljön, de ez elég sok időnek tűnik sajnos.
2019. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hivd fel az allatosokat hogy sérülten nem e vitték be, és hivd a helybeli tetem el szallitokat, kérdezz körbe a szomszédoknal nem e zárták véletlenül be valahova
2019. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Bármi történhetett vele, ami történhet akkor, ha egy macska elhagyja a telket.

Elüthette autó, mérget ehetett és kínok között halt meg, elkaphatta és széttéphette egy kutya, bezárhatták valahova, ahonnan nem tud kijönni és ott fog éhen halni, csapdába léphetett, lelőhették, megkínozhatták, felakaszthatták, élve megnyúzhatták, stb.

2019. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos mindennapos, megszokott történet. A kijárós macskák 90%-a nem éri meg azt az életkort, amit megérhetne. Rengetegen gyászolják a cicájukat, mégsem ismerik fel a megoldást, pedig az állatvédelmi törvényben is benne van, ahogy az első válaszoló írja.

Tényleg bármi történhetett, de azért szurkolok, hogy hazataláljon!

2019. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most nagyon megnyugtatott mindenki :,D kösze
2019. márc. 13. 16:29
 6/7 A kérdező kommentje:
Ikerházas telken élünk, sajnos nem megoldható a kerítéses megoldás
2019. márc. 13. 16:30
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Közös az udvar a szomszéddal? Azt nem engedi meg, hogy a kerítés tetejére forgórudat vagy egyebet tegyetek, de a macska mászkálhat ott?

A benti tartás is jó megoldás, tévhit, hogy "szabadságra van szükségük". Inkább biztonságra. Ha rendszeresen játszik velük az ember, nem kívánkoznak ki. Persze ha már megszokták, akkor utána macerásabb visszaszoktatni, de nem lehetetlen.


Egyébként ne haragudj, hogy nem adtunk valami megnyugtató válaszokat, de sajnos nem lenne igaz, ha azt mondanánk, biztosan előkerül majd. Azért reménykedünk, szorítunk!

2019. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!