Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalan macskák képesek a...

Ivartalan macskák képesek a párzásra?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye kérdés, de mègis.

Van egy ivartalan fiú-lány párosunk, nemrègóta vannak együtt. Felnőttként lett ivartalanitva mindkettő (kóborkák voltak).

Azt veszem észre pár napja, hogy az exkandúr sokszor van a lánykánk fenekében, mármint hogy folyamatosan szaglássza.

Tudom, hogy a macskáknál is van hasonló funkciója, mint a kutyáknál, hogy ismerkedndek, de ők totál szobacicák, 0-24 összezárva, szóval még az sincs, hogy friss szagokat kéne cserélni.


Érezhet valamit a kandúr a lánycicán így, hogy kivannak pakolva? Lehet késztetése az erőszakra a golyói nélkül?

Nyugtassatok meg, hogy nem. :D De akkor miért csinálja?



2019. márc. 24. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen képes (lenne) rá, de a nőstény nem fogja hagyni. Nálunk is ez a helyzet, a kandúr néha bepróbálkozik, de sikertelenül.
2019. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem tüzel a macska, így nem fogja hagyni. A kutyánál is így van.
2019. márc. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tüzelő nőstény el tudja csábítani az ivartalan kandúrt, a saját szememmel láttam. :) Persze terméketlen, de azért párzó mozdulatokat tesz.

Az ivartalan nőstényeket pedig zaklatják a kandúrok, de nem állnak meg nekik a nőstények.

2019. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

És ha mindkettő ivartalan? Mert nálunk ez a helyzet, tehát elvileg a nőstény se kéne, hogy "csábítson", a kandúrnak meg nem kéne, hogy oka legyen a zaklatásra.

Nem szeretnék ebből köztük konfliktust, eleve nem régóta van itt őurasága, épp csak túl vagyunk az összeszoktatáson. :/

2019. márc. 24. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"mármint hogy folyamatosan szaglássza."

Nem akar párzani! A fenék szaglászás normális viselkedés a macskáknál. Figyeld meg a nőstényt, mert, ha egyenesen tartja a farkát a kandúr jelenlétében, akkor ő kéri, hogy "szaglássz meg". Ez egy ösztön, köszönés jele, illetve információ gyűjtés (még akkor is, hanem idegenek egymás számára). Illatmirigyek találhatók a többekközt a talppárnánál, állnál, pofánál és a végbélnyílásnál is.

2019. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az ivartalan kandúr renszeresen "hágja" az ivartalan nőstényt, szóval nem elképzelhetetlen a dolog.
2019. márc. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: írtam, nálunk is az a helyzet, mint nálatok (azaz mindkettő ivartalan), de azért az (ex)kandúr néha bepróbálkozik, de az (ex)nőstény nem hagyja.
2019. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!