Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen? Minden kandúr ilyen?

Miért ilyen? Minden kandúr ilyen?

Figyelt kérdés
Van egy cicám, kandúr. Pici kora óta nevelem nagyon szeretem. Szoba cica. Tavaly nyáron ekkor volt egy éves nagyon megváltozott. Felugrott megkarmolt, megharapott. Simogattam dorombolt egyszer csak a semmiből megharapott. Elvittem az állatorvoshoz azt mondta ivartalanítani kell. Ivartalaníttattam. A helyzet nem változott még mindig ugyanazokat csinálta. Közben megszületett a kislanyom és többször észre vettem hogy féltékeny és féltem hogy ha véletlenül bejut a kislannyal egy helységbe, megkarmolja. Így elvittem anyához de viszont nagyon hiányzik. Normális a viselkedése?
2019. márc. 30. 22:30
 1/9 Clay Morrow ***** válasza:
96%
Ha nem bosszantod vagy jókor nyúlsz hozzá nem kéne megtámadjon. Nagyon sok cicám volt, van, ők is nagyon sokfélék. Volt hideg rideg típusú, nagy ritkán hízelgett, dorombolt (kivéve 1 emberrel), ha hozzá nyúltál, felvetted megadta magát, behunyt szemmel tűrte és nem csinált semmit, van nőstény cicánk aki mai napig küzd, karmol ha szeretni próbáljuk, nagyon sok variáció van. Engem, minket ok nélkül sosem sebesített meg egy cicánk se, mindig ha volt valami akkor játék során történt vagy mert mi olyat csináltunk vele ami számára hergelő volt.
2019. márc. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Fura... Volt 10 évig egy vörös fiú cicánk, amit egy kóbormacska ellett a régi tyúkólba.

Az anyja elpusztult, mi neveltük 2 hetes korától.

Õ csak akkor volt agresszív, amikor párzási idõszak volt. Olyankor nem is szoktuk ölbe venni, mert kiszámíthatatlan volt. Egyébként nem volt probléma a viselkedésével. Nagyon aranyos, szelíd volt, míg meg nem mérgezték...

A te macskádnak szerintem egyszerûen megváltozott a személyisége, azért lett ilyen.

Épp ezért jobb, hogy elvitted, mert baj történhetett volna a gyerekkel!

Amikor én még pár hónapos baba voltam, a macska ráült az arcomra, mikor aludtam! Még jó, hogy idõben észre vették, és nem történt baj!

Baba mellé nem való macska! Legalábbis felügyelet nélkül nem szabad a gyerekkel hagyni!

2019. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kb egy éves koráig semmi ilyent nem csinált még játékból se sűrűn.

Pedig semmi olyat nem teszek vele egyszerűen csak simogatom és hirtelen megharap. Nem tudom miért csinálja.

2019. márc. 30. 23:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen azért is vittem el mivel azért akárhogy figyel az ember akkor sem lehet egyszerre 2 helyen.
2019. márc. 30. 23:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet későn vitted ivartalanítani.

Az első cicámat már 6 hónaposan ivartalaníttattam télen, tavaly előtt, szóval mielőtt még elkapta volna a párzási láz, és egy örök gyerek maradt.

A másik kandúrom tavaly tavasszal került hozzám, ő talált cica és nem tudjuk mennyi idős. Vele kicsit elkéstünk, mert már volt közel gy éves mire megvolt a műtét, de előtte már elkezdett párzási szándékra utaló jeleket produkálni, ergo minden hajnalban felkeltett és rinyált az ajtó előtt.

A műtét most Januárban volt meg, de most hogy kitavaszodott, ezt megint elkezdte. Már hajnal 4-kor felébreszt.

Azt hallottam és olvastam is, hogy megmarad az agyukban, hiába lettek kiivartalanítva.

A másik ok lehet a durva játéknak, ha nem volt mamája. Alap esetben a finom harapdálást az anyjuk tanítja meg.

Ha te vagy az anyukája, neked kell megtanítani már kicsi korban.

Lehet nem játszottál vele eleget, vagy hagytad, hogy harapdáljon még kicsiként, mert olyankor még nem ijesztő.

2019. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy rajta nem vettem észre a párzás semmilyen jeleit. Van még 2 nőstény ők folyton fújták a magukét. Még mondtam is hülyeségből, hogy szegény nőstényeknek a másik utcára kell menni kandúrért 😂

Azt sem hiszem hogy az anyahiány miatt mivel a testvére is nálam van és ő kezes bárány.

De lehet igazad van a késői ivartalanítással.

2019. márc. 31. 01:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha van egy problémás állatod, nem megoldás, hogy nevelés helyett elpaterolod. Azzal csak rosszabbítod a helyzetet.


Nekem is volt ilyen domináns macskám. Ha harap, karmol, nyugodtan rácsaphatsz egyet. Azért teszi, mert neki az jön le, hogy ő a főnök, és azzal, hogy hagyod, (mert gondolom, nincsen következménye) csak erősíted benne. Meg kell értenie, hogy ez tiltott viselkedés forma, és azért tiltott, mert te, a főnök, azt mondtad.

2019. márc. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az egészséges macskák semmit nem csinálnak csak úgy a semmiből. Lehet, hogy nem vetted észre a harapás-karmolás előtti jeleket, de ő valószínűleg kimutatta, hogy nem tetszik neki amit csinálsz.

Anyukádnál egyébként hogyan viselkedik?

Látatlanban nehéz megmonadni mi a gond. Lehet valóban agresszív a macska, de szerintem inkább nevelési hiba áll a háttérben. A macskák is különböző személyiségek. Ami az egyiknél bevált, az a másiknál nem biztos, hogy be fog. Ezért lehet, hogy a tesójával nincs baj, vele meg van.

A cicák farka, füle, szeme rengeteget elárul arról, hogyan érzik épp magukat. Inkább testbeszéddel kommunikálnak, mintsem hangokkal (dorombolás/morgás/fújás). Nézz utána és próbáld meg értelmezni a jeleket.

Másrészt segíthet, ha van napirend. Megvan a játék ideje és a pihenésé/bújásé. Meg kell tanulnia, hogy a kezekre, emberekre nem vadászunk. Azt nem szabad megkarmolni/megharapni. Van, hogy egy hangos "aú" is elég és abbahagyja, majd kínálj fel neki egy játékot (mutasd meg neki a labdát, dobd el/kezd el huzogatni a zsinórost/amit szeret), hogy azon vezesse le az energiáit.

2019. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hiszem, hogy nem veszed észre azokat a jeleket, amiket ad mikor már elég neki a simogatás.

Nekem lány cicám van, de hasonló, mint a tied. Nem szereti, ha simogatom. Egyáltalán azt sem, ha hozzáérek. Csak akkor, ha ő odajön és kéri, hogy simogassam. Ha elég, akkor finoman elhúzódik. Ha ezt nem veszem észre, akkor harap és néha karmol. Játszani nagyon szeret. Húzok valami madzagot előtte, azt levadássza. Ott szeret lenni, ahol én vagyok, mindig a közelemben tartózkodik, de az érintést nem szereti. Ő ilyen.

Nem minden macska szereti a babusgatást.

Ha akkor is támad, ha nem értek hozzá, vagyis a semmiből harap, karmol, az jelezhet valami betegséget is. Esetleg fájhat neki valami.

Az a gond, hogy szerintem neki nagyon frusztráló lehet, hogy idegen helyre lerült.

2019. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!