Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vízfejűen született egy...

Vízfejűen született egy kiscica lehet rajta segíteni vagy fel nőhet így is?

Figyelt kérdés

Az anyja első szüléséből van 5en voltak 2en elpusztultak egyik alapból nem evett pedig teljesen fejlett volt látszatra a másik 2 nap után nem szopizott hiába adtam neki direkt macskatej potlóport nem maradt meg. 3 maradt abbol egy az aminek semmi baja a másik kettőt elvittem az orvoshoz aki megmentette az előző cicám is. Mind a kettő cicusnak görbék az első lábai. A vízfejűnek nagyon is az egyik a másiknak még megerősödhet mert tud futkározni meg játszani velük. Viszont a kis vízfejű ha felébred csak sír már nem.tud úgy mászkálni mint 2 napja csak dülöngél a fejénél fogva viszont eszik szerencsére . Az orvos azt mondta lehet mégse maradt én azért szeretnék neki segíteni ha lehet szóval találkoztatok már ilyennel és ha tudtok tippet adni mit csináljak vele légyszíves írjátok le.

Bár most csalódtam picit hogy 2 ággal sínezte be a lábukat amit aztán le kellett venni mert 2xsére dagadt a kis mancsuk és és 9ezret elkért a semmiért... szoval nem tudom hogy ő e a jo állatorvos vagy keressek még mindig másikat.



2018. jún. 1. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Szép a stílusod, mint az állatokhoz való hozzáállásod.

Igen, az a megoldás, hogy nem hagyjuk a macskát szülni, egyszer sem! Senkinek nincs szüksége a felesleges almokra. Te is csak azon lények számát szaporítod, akiknek meg kellene tiltani az állattartást!

2018. jún. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Mik ezek a valaszok amugy? :D

Minden rosszindulat nelkul kerdezem... de akkor barmelyik faluban menjetek korbe, hogy hany macska van ivartalanitva. :) lehet lepontozast kapok ezert, de tenyleg nem ertem.

Mi van akkor, ha a kerdezo akart kiscicakat. Akkor sem szabad, mert allatkinzas? Mert beteg lesz a macska? Ki tudta volna ezt megmondani elore?

Semmi rossz szandekot nem latok a stilusaban, nem tudom egy szoveget olvastunk e. :D

Egyebkent, hogy a kerdesre is valaszoljak, amig eszik elmeletileg nincs nagy baj, o amigy sem tudja, hogy beteg. Elofordul sajnos a deficit az allatoknal is, egyik ismerosomnek olyan macskajuk van, aki nem tud egyenesen menni, csak cikk-cakkban. Megis ugyanugy szeretik, ugyanugy szereti oket a macska is, es kesobb lett ez a problema szembetuno, mikor nagyobb lett az allat. Vagy ez is allatkinzas?

2018. jún. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Én is azt gondolom semmi baj nincs azzal, ha valaki a saját háza tája körül engedi elleni a macskát, és hajlandó gondoskodni róla. A probléma az utcára kirakósokkal van, mert róluk többek között nekem kell gondoskodni, és az én szívem szakad meg, ha képtelen vagyok megmenteni a kis életét. (önkéntes vagyok ugyanis). Sérülten született macskával még nem találkoztam, de sajnos sokszor a látszólag egészségeseknél is lutri, hogy megmaradnak-e. Valóban nagyon fontos, hogy képes enni, mást nem tehetsz. Ha valóban vízfejű, nem sok esélyt látok, de addig is könnyítsd meg a kis életét. A görbelábú inkább esélyes, és felesleges kínozni sínnel. Meg fog tanulni így is járni.
2018. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az agyvelő-vízkór macskák leggyakoribb veleszületett bántalma. Az agyvelőfolyadék elvezetési zavara következtében megnövekszik a mennyisége: kitágulnak az agykamrák és sorvad (nem fejlődik ki) az agykéreg, esetleg az agytörzs és a kisagy. A fiatalkori agyvelő-vízkór jellemző tünete az agykoponya megnagyobbodása, a feltűnően magas homlok (vízfejűség). A nagyon ritka, idősebb macskákban előálló agyvelő-vízkórban a koponya alakja nem változik. A betegséggel járó idegrendszeri tünetek változatosak. Gyakori, hogy a betegség tünetei a macskák 4-5 hónapos életkorában válnak többé-kevésbé feltűnővé. A tanulékonyság hiánya sokszor csak nehezen észrevehető, máskor az elbutulás nyilvánvaló. Az intelligencia hiányához agresszív, kiszámíthatatlan viselkedés, görcsök társulhatnak. A betegség javulására nem lehet számítani. A tárolási betegségek veleszületett (öröklött) enzimhiány következményei. A központi idegrendszerben anyagcseretermékek halmozódnak fel, amelyek az idegsejteket károsítják, pusztítják. Tárolási betegségre kell gondolni fiatal, fajtatiszta macskákban más okkal nem magyarázható idegrendszeri tünetek jelentkezésekor, különösen, ha azonos szülőktől származó macskákról van szó, ha azonos alomban több macska betegedett meg. A tárolási betegségek idült lefolyásúak, folyamatosan romló jellegűek és az állatok elhullására vezetnek.


A lissencephalus ritka, öröklődő betegség, amelynek az agykéreg fejletlensége a jellemzője. A betegség tünetei 3 hónapos korban kezdődnek és olyan súlyosak, hogy nem teszik lehetővé a beteg kis macska megtartását."


Az anyacicád genetikailag terhelt sajnos. Ennyiféle betegséggel született kölyök ezt jelzi.

A görbe lábú kicsi pl lehet angolkóros. Annak pedig nem a bottal sínezés a megoldása.

2018. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Direkt hagytuk hogy lealmozzon mert akartunk cicakat es utána ivartalanitjuk és igen nem vagyunk jósok hogy tudjuk beteg e vagy egészséges. A stilus meg az volt ha rolam volt szo hogy hogy lehet hogy az elso komment már rögtön rosszindulatu es banto? Miért kell tamadni rögtön ha az ember joszánd3kkal kérdez mert pont nem mindegy a helyzet. De mindegy aki rendesen valaszolt annak köszönöm
2018. jún. 1. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem valószínű, hogy megmarad. Genetikailag terhelt lehet az alom, ami semmi jóra nem utal. Valószínű, hogy az anyamacska is túl fiatal volt még a fialáshoz.

Nem tudom, miért hagytátok fialni, de mint látod, semmi jóra nem vezetett.

2018. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi cicát szeretnél? Én nemrég vállaltam a nyakamba 8 macskát, teljesen felkészületlenül, de muszáj volt, mert elpusztulnának. Hirdetem őket mindenhol, de senkinek nem kellenek. Aki hazavinné, annak már van macskája, már szerzett szomszédtól, ismerőstől, stb...

Kérsz? Van 6 kicsi, adok szívesen!

2018. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi nekünk most egyenlőre több nem kell ha ők megmaradnak, viszont ha küldesz képet segítek megosztással hátha találnak gazdit :) örülnék ha tudnék segíteni.
2018. jún. 1. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Oszthatja bárki, bárhova. Én már ahova tudtam, osztottam. 226 megosztásnál tartunk, és nulla érdeklődő, semmi segítség. :)


[link]

2018. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!