Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válogatós macskának mit adjak...

Válogatós macskának mit adjak enni?

Figyelt kérdés
Mindent próbáltunk már, a Whiskastól kezdve a Kitekaton át a Royal Caninig...Jelenleg a csirkés-marhás Felix tápot eszi meg, nagy néha száraz tonhalas Whiskast...Pár napja már nem látok egyik boltban sem olyan Felixet, amit megeszik, mit adjak neki enni? Szárazat nagy ímmel-ámmal eszeget, pár falatokat, májkrém, főtt husika, stb nem kell neki. Még ilyen pástétomot is próbáltunk, azt sem ette meg. Már nem tudom, mit csináljak vele. Egy éves ivartalanított nőstény macska.

2019. ápr. 13. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Az én nőstény macskám is ilyen válogatós. Nem hinném hogy elkényeztetett hanem ő egy ilyen macsek.

Próbáld meg úgy hogy mindig legyen valami jobb minőségű száraz kaja előtte mert az nehezen megy tönkre és ha a makacsságából mégis enne akkor tudjon rágicsálni valamit. E mellett természetesen mindig legyen friss folyadék is.

Valamint nálam bevált a főtt csirkeszív, ezt nagyon imádja, jobban mint ezeket a mindenféle tápokat.

Ezen kívül nem ártana ha állatorvos láthatná nem e férges és azért csipeget.

2019. ápr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Szegényke
2019. ápr. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem állatorvos mondta,hogy ha a tápot nem akarja/nem eszi,akkor próbaljuk azt teljesen mellőzni. Ugy fogalmazotz,hogy a tapozás a "könnyű,de rossz" féle etetés. Nekem azt javasolta,főzzek a cicáknak darálthúsból (diszno v. marha) és rizsből. Csinaljak gombócot vagy adagokat és azt adjam nekik.
2019. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a nyers etetést! Az én macskám állandóan ott van, ha húst vágok. Ritkán kap mert gyógytápos, de a nyers húst nyeli mint kacsa a nokedlit.

Nem tudom mi van ebben a félixben, de csomószor olvasom macskás csoportokban, hogy ráfüggnek.

Egyébként van rengeteg olyan táp, amit ilyen válogatós macskának csinálnak, nézz szét a zoopluson és rendelj!

2019. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem 11 mentett cicám van.Gondolhatod, ahány annyiféle étvágyú.Én azt csinálom, hogy reggel-este kiteszek 3 féle ételt nekik,friss nyers húst/farhát,vagy csirkefej, vagy csirkemell, stb,mindig mást, hogy ne unják meg/jó fajta szárazat, és vagy magas hústartalmú konzervet, vagy főtt húst, vagy laktózmentes tejet harmadiknak.Annyit nézek meg mindig, hogy mindenki eszik-e?Hogy észrevegyem ha valamelyik beteg.

Mindig minden elfogy, mindegyik egészséges, jó kondiban van.

A cicák jól észreveszik ha túlaggódod magad érte, és úgy mint a kisgyerek mikor unszolják hogy egyen, azért se fog enni.Mert addig is vele törődsz, vagy makacsságból.Meg is unnak hamar egyféle ételt.

Én azt vettem észre, egy dolgot nem unnak meg soha:a friss nyers húst.Ez nálam az alap.A 11-ből mindegyik megeszi.És nem mindegyik kiskorától van nálam, van amelyik már felnőtt volt, húst sose látott előtte.

Én azt csinálnám, szerezz be friss csirkehúst,a tájába teszed, másikba jó fajta szárazat, és leteszed, otthagyod.Nem nézed eszik-e látványosan.Később persze odamész, húst elteszed ami maradt.De mintha nem érdekelne, eszik-e.

Húsból mindig más részeket,akár marhát is.

2019. ápr. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:amúgy sok macskás ismerősöm van, akiknek több cicája van, semmi bajuk a nem evéssel.Egymást látják hogy eszik, féltik is a kaját és esznek.

Mint a sokgyermekes családokban, ott sincs gond az étvággyal, szó szerint zabálnak a gyerekek, míg ahol 1-2 gyerek van, sokszor nem esznek.

2019. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!