Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit adjak enni válogatós...

Mit adjak enni válogatós macskának?

Figyelt kérdés
Állatos szakon vagyok tehát nem vagyok teljesen hülye hozzá, viszont a szakemberek többnyire a Royal Canint ajánlják, amit macskának nem szeretnék adni a hústartalma miatt, plusz egy több mint 6 kilósról van szó, nem bírnám anyagilag sem. Szóval adott egy ivartalanított benti 6 kilós kandúr cica, jelenleg Hills tápot eszik, ezzel nincs is baj, de ebben is elfogadok tanácsokat max ilyen árban. Viszont nedves kaját is eszik, szinte csak a Félixet, ami egy agyoncukrozott sz.r. Amiket biztosan próbáltunk: Bozita, Animonda, Sheba, Feringa. Tehát valami jó minőségű, de nem olyan drága nedves kaja kéne neki. (Még sulizok, plusz rengeteget eszik). A felsoroltak közül is jöhetnek ötletek és megnézem, hátha pont azt a fajtát nem próbáltuk még. A Real Nature Wildernesst szereti, csak az meg rettentő drága 😃 konzerves lenne a legjobb, mert annyit simán megeszik egy nap. Amit nem szeretnék adni neki: Whiskas, Félix, Friskies, Kitekat és hasonlók, mert nem túl szimpatikus az összetételük 😃 köszönöm szépen a választ!

2018. máj. 31. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Rossmannban a Winstont, van szárazban, nedvesben,

dobozosban, fóliásban és viszonylag nem drága.

Tartósítószert, színezőanyagot nem tartalmaz, 50%-a hús.

[link]

2018. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én abszolút ellene vagyok a nedves tápnak, Real Nature Wilderness szárazat esznek a cicák, a 7 kilós zsák elég 3 hónapig. Akciósan 9 ezer forint, simán 11 ezer, tehát 2400-3600 forint körül jön ki a kaja a két macskára.
2018. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a macskák a Royal Canin-t szeretik csak, viszont ha közepes árkategóriájúval keverjük kb egyharmad R.C. + kétharmad egyéb arányban egy nagyobb dobozban és utána abból kapnak, akkor símán megeszik a keveréket. A trükk csak az, hogy a másik fajta is átvegye a R.C. szagát.
2018. máj. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
azért próbáld ki azokat a "nemkívánatos" márkákat, az én macskáim csak azokat kapták (mikor melyiket), és mind szerette
2018. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es miért vagy ellene a nedves tápnak?


Mondjuk, akármit mondasz, sajnos én nem tudok mást adni a 15-17-19 éves macskáimnak, mert a 15 évest leszámítva egy szem foguk nincs.

Amit az 1-es válaszomban írtam Winstont, azon vannak tartva és totál egészségesek, amit az életkoruk is bizonyít.

2018. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Töröltettétek a válaszomat?ejnye😊
2018. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Animonda? Szerintem az nem olyan rossz, nagy tételben rendelve nem drága kategória.
2018. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Jaigen Winstont is szoktunk néha, de azt se nagyon akarja enni 😃 a felsoroltakat (Whiskas és hasonlók) meg eszegetné, de azt semmiképp sem akarom neki, mert semmi tápanyag és van amelyik hasmenést is okoz, hátha van valami amit még nem próbáltam de megfleelő lenne. Nedveset én sem adnék neki, de sajnos nem én döntöm el, mivel anyuéknak nyervog egész nap ha nem kap :D ha különköltözök egyszerűbb lesz, de most kellene valami megoldás addig
2018. máj. 31. 16:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Amit mondtam hogy próbáltunk azok mind jó márkák (Bozita, Animonda), csak cseszi megenni :D a Félix, Whiskas amik silányabbak és nem szeretném neki adni, mert hosszútávon nem túl jó
2018. máj. 31. 16:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet kapni baromfiboltokban csirkemell/comb nyesedéket.

Comb 600,- a mell nagyságtól függően 800-1200,-Ft.

Nekem tökéletesen megfelel az apróbb is, ezért a 800-ast szoktam venni és tartunk egy pár napig csirkenapokat.

Aztán amikor már azt is unják, (sajnos a jól tartott macsek ilyen) akkor visszatérünk valami tápra, ami megint éppen "újdonság"

Meg kell mondjam, a 3 macska többe kerül, mint a 2 kutya.

2018. máj. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!