Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska téglablokkos lakásban?

Macska téglablokkos lakásban?

Figyelt kérdés

Decemberben költözünk egy téglablokkos lakás első emeletére. Vittük magunkkal az eddig kinti-benti cicánkat is, aki már 7 éves.

Mikor ide hoztuk, gondoltuk majd elmúlik a nyávogás(mindig is hangos macska volt) és majd csendben lesz, ha megszokja a környezetet. Viszont már április van és még mindig kiabál, nyávog. Ha itthon vagyok akkor is, ha nem vagyunk akkor is. A lépcsőházban nagyon lehet hallani, de vajon bent a lakásokban is?

Nem szólt még senki, csak egy néni mondta, hogy annyira nagyon nyávogott egyik nap a macska, hogy az ajtónk előtt próbálta nyugtatni.

Van 2-3 kutya is ebben a tömbben. Plusz kiderült, hogy a közvetlen szomszédban is van egy cica. (Őt csak akkor hallottuk, amikor kiszökött a lépcsőházba éjszaka és ott nyavogott.) Plusz gyerekek is vannak.

Mi nem igazán hallunk semmit, max a felettünk lévőt szoktuk, de az se olyan vészes. Minket mennyire hallhat más?

Még a közös képviselő se szólt, csak megkérdezte hogy a mi macskánk nyavogott e akkor, amikor a szoszédé éjszaka kiszökött.

Aki volt már ilyen helyzetben, tudna tanácsot adni, hogy mennyire hallatszik át?


Illetve mi a fenét csinaljak a macskával? Van millió játéka, bújó, sok fekhely, kimehet az erkélyre és az ablakba is ülhet. Mégis mindig kiabál. :(


2019. ápr. 16. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Sétán gondolkodtál már? Egy próbát megér.
2019. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha eddig is sokat nyávogott, akkor most se várj csodát. Vannak "beszédesebb" macskák, neki ilyen a személyisége.

Egyébként én is ilyen házban nőttem fel, szerintem abszolút viselhető a macskanyávogás, még nyitott ablaknál is. A kutyaugatás pl sokkal jobban tud zavarni, pedig nekem is 2 kutyám van.

2019. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Majdnem naponta viszem sétálni. Amikor csak az időm vagy az időjárás engedi.

Viszont előtte is nyávog, utána is nyávog. Olyan is volt, hogy levitték, mert azt hittem ki akar menni, de láttam rajta utána, hogy nagyon nem akart.

(Amúgy itt mindenki hülyének néz, hogy macskát sétált azok...)

2019. ápr. 16. 13:09
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hangszálműtét.
2019. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, mielőtt lakásba költöztetek, akkor is ilyen volt már. Tehát nem azért nyávog most sokat, mert hiányzik neki a kinti lét.

Ha nem szól senki sem, akkor ne parázz rajta.

2019. ápr. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Régen is beszédes volt, de nem ennyire. És nem ilyen hangon. Azért gondolom, hogy valami rossz neki.
2019. ápr. 16. 13:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor biztos a bezártság rossz neki :( A sétáltatás nem adja meg azt a szabadságot, amit egy kinti-benti cica élvez.
2019. ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ivaros macska? A játékokkal vele szoktatok játszani vagy csak le van téve neki, hogy játszon vele, ha akar?
2019. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem ivaros. Szoktunk vele játszani.
2019. ápr. 16. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

Feliway Classic - macskabékéltető párologtató

fenti linken a leírás


ára, kapható:

[link]

fressnapfben nagyon drága, zoopluson jó árban van most (most megint van)

Állatorvos is ajánlja, nekünk bevált, negatívat még nem hallottam róla.


A sétáltatásnál vigyázz, és remélem, valami stabil hámot használsz. Azért magába ugye nem akarod kiengedni a macskát, hogy kinti-benti legyen, a veszélyek miatt? (Látok ilyeneket, rossz tapasztalattal).

Nem tudom, mennyire hallatszik be, az én macskám kezdettől benti. Most van másik lakásban macska, de az én lakásomba nem hallatszik át, viszont ha valaki elmegy a lépcsőházban az ajtó előtt, úgyis hallja. A másik, hogy azért van sok ember, aki se hall, se lát, észre se vesz semmit. Nem biztos, hogy kell izgulnod.

Próbáld a feliwayt, és figyeld a macskád reakcióit. Az erkély jó, ugye van macskaháló? Vagy rács? VAgy mindkettő, (zoopluson szintén van, zooplus.hu), hogy ne tudjon leesni, elmenni, stb, igen, látom első emelet. Én is lent lakok, de van.

Figyeld a macska viselkedését, hogy hátha rájössz, hogy mi hiányzik neki fentiek kipróbálásán kívül. Hátha ad valami jelet, illetve a tiéd, ismered.

Az a helyzet, hogyha véletlen a társaság hiányzik neki, akkor a D) terv az még egy macska beszerzése.

Lehet unatkozik, ti dolgoztok nyilván. Nem biztos, hogy az hiányzik neki, hogy elmenjen túrázni, (a kinti macskák sem mennek állandóan, hanem elhevernek a környéken). Lehet, hogy inkább az ingergazdagság hiányzik neki, és régebben mondjuk nem tűnt fel neki, hogy egyedül van otthon.

Lehet, szadista leszek, de esetleg vehetnétek aranyhalakat :). Akvárium = macskatévé.

A kinti élethez hasonlító ingerek szerintem mozognak, aktívak, és hangot adnak ki (pl. mint a madarak, de azt ne vegyél, mert az tényleg a madár szadizása), szóval még max a mozgó, hangos játékot tudom javasolni. De az akváriumban a halak legalább élőlények. VAlami kis fű az erkélyre, egy ládába (de a földre tedd, biztonsági okokból), hogy belefekhessen.

Ugye sok növény mérgező a macskákra, sok szobanövény is. Nekem már nincs szobanövényem. Viszont szoktam neki venni egy-egy cserép aloét, aloe verát, virágpiacon, nem nagyáruházban (azt nem ette meg, szerintem valamivel kezelik a nagyáruházban). Rájár sokáig, rágcsál belőle. Szépen kihozza hátul a szőrt, eleve egy gyógynövény, nem káros, nem mérgező, és egy kicsit természetesebb, egy igazi, létező növény, nem macskafű, meg hasonlók.

Kb. ennyi.

2019. ápr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!