Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kínzás macskák csak...

Nem kínzás macskák csak lakásban tartani?

Figyelt kérdés
Családi házban éltem szülőkkel, mindig voltak cicáink, mindegyik kinti-benti volt. Most lakásba költöztem, és sokan mondják, hogy itt miért nincs cicám. De szerintem kínzás lenne nekik. A cicák imádnak futkározni, vadászni. Ezt egy lakásban nem tehetik meg. Ajánlották a sétáltatást. Látok már egyre gyakrabban cicákat pórázon. De azt sem élvezik. Futnának, de nincs akkora póráz, így inkább leheverednek.
2018. dec. 6. 15:12
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%

Sok "macskabarát" rühelleni fogja, amit írtál, mert burkoltan állatkínzónak minősítetted őket de én is úgy gondolom, hogy akkora tévedése nem lehet ez a macskáknak, hogy járőröznek, vadásznak, és akkor hirtelen rájönnek, hogy ez de pocsék.

Bár igazából a macska (szerintem, de én nem vagyok etológus) ezt élvezi igazán, ha kint is kolbászol és bent is pihenget.

Ugyanakkor volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, a herélt macskája magától nem megy ki a családi házból. Az is igaz, több ismerősöm van, aki hirdet, mert a macskája egyszer csak kislisszolt az ajtón.

2018. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nem akartam állatkínzónak titulálni senkit sem :D

Csak imádom őket, nekem is hiányzik, hogy most nincs. De a korábbi cicákból kiindulva, nem tudnom elképzelni, hogy itt jó lenne nekik. Tényleg a mászkálás, vadászat, felfedezés az életük. Aztán persze pihi a meleg szobában :) Szóval inkább hiányozzanak, mint hogy ne legyen jó nekik.

2018. dec. 6. 15:28
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
15 éve tartok panelban macskát és teljesen megszokta. Egyszer véletlen kizártuk és megszökhetett volna, de ő leült az ajtó elé és addig ott ült amíg ki nem nyitottuk az ajtót.
2018. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
87%

A mi macskánk az utcáról költözött be hozzánk. Kertvárosi környezetben lakunk. Azóta teljesen benti cica, sajnos van egy forgalmas út előttünk, rendszeresen ütnek el cicákat. A miénk már 10 éves, elégedettnek tűnik, nem kívánkozik ki. Volt már, hogy véletlenül a hátsó kertre néző ajtónál kukkolt kifelé, és a szél rázárta hátulról, mint a bolond próbált visszajutni azonnal.

Futkározni tud az egész házban, játszunk is vele, van két kutyánk, azokkal is játszhat.

Nem hinném, hogy ezt egy lapon lehetne említeni bármilyen állatkínzással.

2018. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
A macska eltűri a bezártságot, ahogy az ember sem hal bele ha bezárják. Egy idő után már félne is kint, de csak mert szokatlan neki. A tisztán benti tartás csak az emberek kényelmét szolgálja, nem a macskák érdekeit. Én a kinti-benti tartás híve vagyok- szörnyű a négy fal közé bebörtönözni a cicákat. Mert az börtön, akármennyi játéka is van. Az embernek se jó ha be van zárva, hiába van meg minden technikai kütyüje.
2018. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
36%

Én se tartanék macskát lakásban, csak ha már eredetileg is a macskám lenne s költöznék vagy ha tudnám, hogy az jó neki.

Nekünk sok macskánk volt, kétlakiak, nyáron falu szélén kertes ház, télen lakás, a legtöbb szeretett mászkálni, de volt 1-2, amelyik kifejezetten aludni szeretett és a házban is azt csinálta, bent volt szinte mindig. Ez úgy van, mint az embereknél, az egyik megőrülne, ha csak a munkába járás 2 órája lenne gyaloglás számára (én :D muszáj voltam teljesítménytúrákra menni a hétvégén), a másiknak pedig átmenni a szemközti pékségbe épp elég mozgás (amivel a szervezete bizonyára nem ért egyet, persze). Egy macskának azért nagyobb egy lakás s megfelelően kialakítva mozoghat is, nem teljesen olyan, mintha kinti is lenne, de biztonságosabb, valamit valamiért.


Az az igazi kínzás, ha van egy élénkebb macska, akivel még csak nem is foglalkoznak. Bár a mozgásigény és az emberigény kettő, azért összefügghet.


A szfinxeket direkt bent kell tartani, mondjuk azok mutánsból kialakított fura lények, de attól még lehet őket szeretni és tuti nem boldogtalan mindahány.


Nem minden macska vadászik, aki megteheti. De egyes helyeken nincs is akkora lehetőség és veszélyes is. Sokan tesznek ki patkánymérget, nem 1-2 macskát ismertem, aki emiatt pusztult el.

2018. dec. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
33%
Igen, ha csak lakásban tartod az nagyon rossz a macskának.
2018. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 szlory ***** válasza:
100%

Lehet huza-vona a hitünkről a kérdésben, de tömören a kérdésedre fókuszálva: önmagában nem lesz kínzás a bent tartás. Mint ahogy nem lesz mennyország önmagában a kint tartás sem. A sétáltatás macskafüggő, te! A miénkre ráteszed a hámot, felborul, mint egy büdösbogár. Ha meg nem, akkor várhatod, mikor jön vissza. Közben meg volt egy bácsi (már meghalt), de sétáltatta az utcában-parkban együtt a kutyáját meg macskáját.


Inkább azt javasolnám, hogy ha meg tudod neki csinálni az életterét, akkor vágj bele. És szigorúan kettővel (hacsak nem magának való fajtát választasz), ugyanis nekik kb. mindegy, hol kergetőznek, csak legyen társaság vagy piszkosul depisek lesznek és a jellem elferdül. Tapasztalat. Sokféle és sok macskám volt, mindenféle tartási módokkal.

2018. dec. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
77%

Jó dolog a kinti-benti lét. Akkor, ha megteheted, hogy a kellően nagy telkedre macskabiztos kerítést tegyél. Másképp a macskának életveszély a szabadság.

Igen, a macska szeret kóborolni, de az ember a környezetét csomó veszélyes dologgal rakta tele: autók, dróthálók, mérgek, napestig sorolhatnám. Ezeket a macska nem tudja magától elkerülni.

Ha nem tudod neki biztosítani a biztonságos kintlétet kifutóval vagy macskabiztos kerítéssel, akkor mindenkinek jobb, ha a cica bent marad. A saját érdekében.


Nekünk lakáscicánk van, utcai kóborka volt, évekig élt a "vadonban". Korábban kertkapcsolatos lakásban éltünk, ott kimehetett, mégsem akart soha. Az ablakból nézelődni a madarakra, azt igen, de kimenni, hogy vívni kelljen a környékbeli macskákkal a területért, meghogy nélkülünk legyen kint, na azt nem.

Panelba költöztünk, cica jött velünk. Ablak van, kert nincs. Hiszed vagy sem, a cica sokkal kiegyensúlyozottabb azóta, hogy rájött, itt nincs "semmi" az ablakon túl, a magasság miatt, már a nézelődnivaló madarakon kívül persze.

Pedig mondom: ő utcai vadcica volt, és kevsebb ideje lakáscica, mint amennyit kint töltött.

2018. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
45%
Háát... szerintem is ez a lakásban tartás inkább az embereknek a legkényelmesebb. Az is igaz, hogy így viszont jóval kevesebb az esélye, hogy a bent tartott macska fertőzéseket kapjon el. És nem tudják megmérgezni a macska gyűlölő szomszédok például. Úgyhogy van ennek előnye is ha bele gondolsz. A miénk kinti-benti kandúr. De mi falun lakunk, és nagy az udvar. De a lakásban-városban élő emberek ezt nem tudják biztosítani, úgyhogy meg tudom érteni őket. De igyekeznek mindent megadni a macskájuknak. Szerintem jól van ez így. Talán nem a legjobb a macskáknak, de ez van. Mindenki ezt már maga dönti el.
2018. dec. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!