Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ha a macskám...

Mit csináljak ha a macskám folyton szét karmol?

Figyelt kérdés
Augusztusban lesz 3 éves (kan) és folyton mindenért szét karmol,ha simizem,ha hozzá érek,bármiért szét karmol...pedig én vagyok a gazdája,én adok neki ennit/innit,én foglalkozok vele a legtöbbet(mintha a gyerekem lenne ugy bánok vele!) Egyszer simiztem és elkapta a karomat....nagyon nehezen akarta elengedni,ömlött a kezemből a vér szó szerint...volt olyan is amikor feküdtem az ágyon ő odajött mellém és az arcomnak ugrott...miért csinálja ezt folyton?? Akkor édeskedik,meg kedveskedik amikor éhes,amugy meg magasról lesz@r engem!Aztán amikor mondom neki h nem szabad megkarmolni engem,akkor is nekem akar ugrani h megkarmoljon csak akkor hirtelen odébb tudok ugrani! Hogyan tudnám megnevelni vagy megtanítani h nem szabad a gazdáját szét karmolni?
2019. ápr. 17. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

"pedig én vagyok a gazdája,én adok neki ennit/innit,én foglalkozok vele a legtöbbet(mintha a gyerekem lenne ugy bánok vele!)"


Macska: - Pedig én vagyok a gazdája, ő ad nekem enni/inni, ő foglalkozik velem a legtöbbet (igazi alattvalóm, jól bánik velem!).

2019. ápr. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
42%
Karmolj vissza!
2019. ápr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Ha igazán értenél az állatokhoz, akkor tudhatnád, hogy a macskád magasról le is fog sz@rni téged ameddig csak él, ugyanis sosem fog téged igazán a gazdájaként tisztelni, mivel a macska öntörvényű állat. Az etetést is úgy fogja fel, hogy ha éhes és nincs semmi a tálkájában, akkor tudja, hogy kit kell csesztetni, hogy az tele legyen. Ha meg úgy dönt, hogy most nem akarja, hogy bárki hozzáérjen, akkor azt nem is fogja hagyni.


"Aztán amikor mondom neki h nem szabad megkarmolni engem"

Ne haragudj, de ezen nagyot nevettem, te tényleg azt hiszed, hogy ha egy macskának mondasz valamit, akkor ő azt megérti? :D Nem, nem érti meg. :D

Javaslom, tarts inkább kutyát, ha azt akarod, hogy egy állat tiszteljen.

2019. ápr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Feltétel nélkül kell szeretni és tisztelni a macsekot és nem fog bántani soha. Ilyenkor puhatolódzik meddig mehet nálad mert még nem fogadott el teljesen.
2019. ápr. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%

My cat from hell c. sorozatot ajánlom nézegetni. Magyarul is ment a tévében, voltak benne hasonló problémás macsekok.

Véleményem szerint nem lett megnevelve még kiskorában, most meg félsz tőle és határozatlan vagy. Én minden macskámat kölyökkorában leszoktattam a karmolásról, és nem csak beszéltem hozzájuk, hanem kaptak az orrukra, és onnantól be volt fejezve a játék. Most már a hangomból is tudják, hogy haragszom (pl. ha felmennek az asztalra).

2019. ápr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!