Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi lehet a problém...

Szerintetek mi lehet a probléma a macskámmal? Tapasztalt valaki ilyet korábban?

Figyelt kérdés

Mielőtt gépelni kezdenétek hogy vigyem állatorvoshoz, az állatorvosunk hétvégén nem rendel. Falun lakunk nagyvárostól messze, kocsi nincs, busszal tudnám csak elvinni a macskát a következő állatkórházba, ahol rendelnek hétvégén. Hétfő reggel megyünk olyan korán amilyen korán csak lehet, ha jobban lesz, ha nem.


Szóval.. A cicám pár napja nem igen akar enni. Tegnap alig evett valamit, pedig úgy látom, érdekli a kaja. Vizet sem iszik, pedig szerintem szeretne, mert odamegy a tálkájához (tegnap este egy kortyot ivott, maximum kettőt). Amit evett az nem száraz táp volt, szóval egy kicsi folyadék volt benne.

Nem letargikus, éber, dorombol, egy kicsit még mosakszik is. Figyeli a madarakat, a szokásos helyein alszik, valószínűleg ugyan annyit mint amennyit egy lusta napon szokott.

Két éves kinti-benti ivartalanított kandúr, nem túlsúlyos, nagy szőre van, amit épp vált. Az előző héten szerintem többször szőrgombócozott is, nem láttam közben, csak ami utána ottmaradt. Mondjuk nem tudjuk biztosra, elöl jött-e ki vagy hátul...

Tegnap 6-tól hajnali 4-ig folyamatosan figyeltem, nem hányt, nem szőrgombócozott.

Az egyetlen furcsa dolog amit észrevettem az volt, hogy evés közben az utóbbi időben elég hangosan vette a levegőt az orrán át, ez szokatlan volt, de betudtam annak, hogy mohón evett. Máskor nem figyeltem meg rajta szokatlan légzést vagy lihegést.

Gyakorlatilag semmi nem látszik a macskán, nem fáj semmije (megtapogattuk, nem nyávogott), nem szomorú, nem viselkedik furcsán, csak nem eszik-iszik.


Ma hozunk neki cicatejet meg gourmet macskakaját, hátha csak problémája van a csapvízzel és a jelenlegi macskakajával (eddig nagyon szerette, de a napokban féreghajtót próbáltunk adni neki az ugyan olyan márkájú kajában, nem ette meg, kiszagolta, ott is hagyta).


Volt valakivel ilyesmi korábban? Vagy van ötletetek, hogy mi okozhatja? Mi erősen gyanakodunk a macskaszőrre, de nem értem, hogy akkor miért nem teszi ki..


Újfent, amint tudom, állatorvoshoz viszem.



2019. máj. 4. 11:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valamiért nem érzi a szagokat.Már láttam ilyen cicát.Éhes volt ott volt előtte a kaja,de nem evett.Szaglászott,keresgélt a tányér körül,de valahogy nem találta az ennivalót.Lehet azért is vette hangosan a levegőt,mert bevan dugulva az orra.
2019. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1 köszi a választ, de szerintem nem ez lesz az. Kibontottam neki a cicatejet, szaglászta, tetszett neki és ivott is egy icipicit. Tényleg csak pár kortyot, de teljesen magától.


Ma szomorkásabb, mint tegnap :( Még mindig éber, figyel, előjött a fák alól ahol aludt egy kis idő után, hagyta, hogy simogassuk. Mosakodni is próbált egy kicsit, de abbahagyta. Gondolom mert rossz a hasa és sok rajta a szőr. Most a szobámban alszik, fáradt szegény és nincs sok kedve. :(

2019. máj. 4. 12:14
 3/10 anonim ***** válasza:
Még az is lehet,hogy a szájába van valami gond.Nem piros az ínye?Remélem semmi komoly baja nincs.Azért majd írd meg,hogy mi volt az állatorvosnál.
2019. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az a baj hogy sajnos itt barki barmit irhat, es lehet tobb okot is levesnek. Ilyen esetben sajnos csak az allatorvosra lehet hagyatkozni 100%-osan:/ nekem ivartalanitas utan csinalta meg a cicak 1 evig kb o is kicsit hangosabban vette a levegot es alig akart enni-inni, de minden mast rendesen csinalt.( ui: de nem hiszem hogy ez lenne a gond nalatok, mert az en cicam keson is lett ivartalanitva (3-4 evesen))
2019. máj. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet fogfájás, fájhat neki az evés-ivás, a víz hideg lehet, esetleg langyítsàtok meg. Fecskendővel lehetne folyadékot adni neki, mert kiszárad. Nedveseledel : konzerv, szaftos. Kefir, natúr joghurt (nem tej!) Kábé bármi, csak kerüljön bele a macskába a folyadék, meg némi kaja.

Fek is sérthette valami a száját. Vidd orvoshoz, és légy határozott az orvosnál

2019. máj. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem nagyon tudom, milyen az ínye. Én egy kicsit pirosnak láttam egy helyen, úgy láttam, mintha hiányozna egy foga - de ebben nem vagyok biztos, nem nagyon hagyta, hogy megnézzük a fogait. (Néha hagyja, néha nem, most nagyon nem volt kooperatív.)

Szaftos eledeleket adunk neki, cicetejjel kínáljuk, de nem akarja egyiket sem. Illetve érdekli, olyan, mintha enni akarna, de inkább nem eszik. Viszont most ivott, vagy fél percen át folyamatosan, úgyhogy a folyadékkal talán rendben leszünk mára (főleg, ha még iszik egy kicsit később).

Lehet, hogy láza van, de nem biztos, nem tudjuk jelenleg megmérni. Gyakran szellőztetek és nem fűtöm túl a szobát, hogy ne melegedjen nagyon fel, ha mégis lázas lenne. Gyakran ránézek, ha túl melegnek érzem, lehet megpróbálok egy borogatást a pocijára, egy pár helyen olvastam, hogy esetleg ezzel lehet próbálkozni.

Továbbra is sokat alszik (ami érdekes hogy nem összegömbölyödve, hanem kinyújtózva, kiterülve, az oldalán, a hátán...), néha picit megnyalja magát, egyszer élénk, máskor bágyadt. Nem tudom hova tenni a dolgot. Tegnap este még egy kis sétára is kiment, fára mászott...


Észrevettem rajta egy fura dolgot, amikor ivott. 1-2-3-ra balra biccentett a fejével és a fülével ivás közben, nem nagyon, csak kicsit, de folyamatosan. Valaki tapasztalt már ilyet?


Köszönöm mindenkinek a válaszát, majd írok, ha holnap visszajöttünk a dokitól (utánanéztünk, és sajnos ma még az állatklinika sem rendel... szóval nincs más választás mint a holnap reggel.)

2019. máj. 5. 10:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Ma voltunk az állatorvosnál. Alaposan megvizsgálta de semmit sem talált azon kívül, hogy hőemelkedése volt (szóval lázas lehetett tegnap). Kapott injekciót - szerintem vizet, valami gyulladás meg lázcsökkentőt, meg talán fájdalomcsillapítót. Amint hazajött enni akart, evett kicsi gourmet kaját és ivott cicatejet. Láthatóan jobban van, de nem jól. Holnap 10-re megint vissza kell mennünk a dokihoz, addig is ápoljuk a cicust. Most azt vettem észre, hogy remeg - de nekem nem úgy tűnik mintha teljes testében remegne és nem is folyamatosan, szóval lehet, hogy csak nagyon finoman dorombol. Majd még figyelem. :)
2019. máj. 6. 12:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Takard be (ha zavarja, lerúgja magáról) . Azt a szellőztetést ne úgy csináld, csak rendesen szellőztess, ha beteg, a meleg szoba kell neki, ha mi lázasak vagyunk, nem nyitjuk magunkra az ablakot.

Azért írtam, hogy légy határozott a dokinàl. Ha valami idegrendszeri dolog... most a remegés miatt írom, hogy ha nagyjából átnézi az orvos, az lehet hogy nem elég. Lehet komolabb orvos kell, állatklinika, városban. A remegés lehetett attól, hogy fázik, kimerült, beteg. Ha lázas, száraz az orra, tapintsd meg.

Ha nem eszik, akkor beteg. Azt irod, az orvos nem talált semmit. Valami csak van, nem béremelésért éhségsztrájkol!

Ha nem eszik, akkor szokás fogproblémára gondolni, idegen testre pl. a garatban, pl. ehhez van ultrahangja a dokidnak? Ha a hasa érzékeny, viszont komolyabb baja is lehet.

Neked kell segíteni a macskádon, hogy mindenképp jó ellátást kapjon, ha adja meg ez a doki, menni kell máshoz!

Állj a sarkadra nyugodtan az orvosnál, ez nem feltétlenül jelent konfliktust!

2019. máj. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy van a cica? Sajnos macskáknál az van, ha 5 napig nem esznek, leépül a májuk és meghalnak.Ezért nagyon-nagyon fontos, hogy ha nem esznek, sürgősen lássa orvos, mert mire látja, meg esetleg hat a gyógyszer és enni kezdene, napok telnek el.

Ha nem javul, vidd jobb orvoshoz!

Az én cicámmal is hasonló volt.Kapott injekciókat, de nem evett, visszavittem,nem javult.Végül elvittem 40km-re levő orvoshoz, ott van labor is,vért vettek tőle, fél óra múlva kiderült, súlyos veseelégtelenség.

Még próbáltuk javítani, de semmit nem evett,rosszul volt, 10 napra rá el kellett altatni.

2019. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Bocsi a csend miatt.

A cica azonnal enni kezdett, amint hazaértünk. Azóta is nagyon szépen eszik, már nem remeg, dorombol, madarat próbál fogni, kergeti a másik macskát.

A dokival valamilyen gyulladásra gondolunk - megmagyarázná, miért volt lázas és miérr akart azonnal enni, amint az első szurik után hazajöttünk. Másnap kapott még egy nagy adagot. Ma kb. 2-3 óránkémt evett, egyelőre kisebb adagokat mint eddig, de fokozatosan egyre többet eszik. :) Még a száraz tápra is ráfanyarodott.

Még figyelem azért, tehát a dolog nincs elfelejtve, de most úgy fest, jobban van. Ha van még valami akkor írok, és köszönöm mindenki válaszát!

2019. máj. 9. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!