Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám csak csirkemellet...

A macskám csak csirkemellet eszik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 12 hetes kiscicám,brit rövidszőrű cica. Ahonnan elhoztam, ők szinte csak csirkemellel etették, mert hogy nem evett meg mást. Ma nem evett, mert nem akarta megenni azt, amit elé raktam. De számomra azért elég luxus, hogy a macska mindennap csirkemellet egyen. Én sem eszek mindennap csirkemellet. Kérdésem az lenne,hogy hogyan szoktassam rá arra, amit én szeretnék neki adni? Náluk beválik az a módszer mint a kutyáknál,hogy ha nem kap mást, és ha éhes úgyis megeszi?

2019. máj. 4. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Lehet 'gonosz' módszer, de ha nem kap mást akkor meg fogja enni. Nálunk is volt ilyen próbálkozása, hogy kapott kaját, megszagolta csúnyán nézett és arrébb ment. Később megette.

Egy macska sem halt éhen, mert nem csirkemellet evett. :)

2019. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedek, hogyha nem kap mást hátha megeszi. Én sem élek akkora luxusba, hogy mindennap csirkemellet egyek, nem hogy még a macskám. Néha ehet, ha éppen valamit csinálok csirkemellből, adnék neki, nem sajnálom tőle, csak luxusnak érzem a mindennapos csirkemell evést. Meg ilyet életemben nem hallottam, hogy egy macska csak ezt eszik..
2019. máj. 4. 20:43
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Van ismerős cicája nagyon válogatós, de neki is van aki a fogára való. Szereti a tejfölt és a paprikát na meg a csirkeszívet :)


Esetleg képet nem mutatsz a piciről privátban? :D

2019. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Az én kopasz macskám meg csak a Royal canin száraztápot hajlandó megenni. Próbáltuk eltenni előle, de egész lefogyott. Olvastam róla, hogy meghalt egy macska, mert a gazdája elvette előle a tápot amit evett. Örülnék neki, ha megenné a csirkemellet az enyém. 12 hetes nagyon kicsi macska még. Vegyél neki csirkecombot, és arról szedd le a sovány húst.
2019. máj. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kísérletezz a különféle tápokkal, tutira találsz olyat, amit megeszik. Pl nedvestápból olyan, ami húsfilé saját lében (greenwoods ilyen, nem tudom, hogy kölyökcicának adható e), száraztápból is kis adagokat vegyél; kóstoltatni.

A mi macskánk is ilyen, egy év alatt azért talaltunk olyat, ami ízlik - de ha épp finnyás, akkor sem kap mást (max keverve, száraztápnál), szóval muszáj enni.

2019. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha csak azt kapta, akkor de, a macska olyan, hogy éhenhal, ha olyat adnak, ami szerinte nem étel (de legalábbis komoly vesekárosodást szedhet össze)

Amit tehetsz, hogy kevered a csirkét más étellel is, hogy lassan-lassan felismerje, az is ehető.

2019. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: A csirkemell kg ára egyáltalán nem egy extra egy darab macska etetéséhez. Sokkal nagyobb baj az, hogy önmagában túlságosan egyoldalú.

Bár, a "tescos táp(tm)"-hez képest nem, a whiskas meg társai meg lényegesen drágábbak ár/tömeg/hasznosulás szempontjából.

2019. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!