Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiszi azt néhány ember,...

Miért hiszi azt néhány ember, hogy a macskákat a kihalás fenyegeti?

Figyelt kérdés

Megrögzött ivartalanítás ellenzők szerint ne ivartalaníttasson senki, mert ha minden macska ivartalanítva lenne, akkor kihalnának, ezért mindenáron szükség van Cirmike fajfenntartó programjára.

Logikus, ha nincs egy szaporodásra képes egyed sem, akkor nem lesz utánpótlás.


Csupán azzal nem számolnak, hogy ha csak Magyarországot nézzük, akkor 3 millió körül van a kóbor, gazdátlan macskák száma, és ehhez képest még mennyi az egész világon. Ezek a macskák évente 2x szaporodnak, alkalmanként 4-8 kicsi is a világra jön, tehát sokszorozódnak szépen.

Ha minden gazdis macska ivartalan lenne, a folyamatosan egyre több és több kóbor macskát akkor lehetetlen lenne visszaszorítani, kihalás szélére sodorni meg pláne.

Ausztráliában és Új-Zélandon már tömegével irtják őket, annyian vannak, és ez sem fogja, de mégis hamarabb sodorná őket a kihaláshoz.


Ahhoz, hogy az ivartalanítás miatt haljanak ki, nagyjából arra lenne szükség, hogy kb fél év alatt (a következő több milliárdnyi utánpótlás megérkezése előtt) a világon létező összes macskát be kéne fogni, elvinni ivartalanítani. Na, ha ezt valaki képes kivitelezni és finanszírozni, annak emelem kalapom.



2019. máj. 5. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még senkivel sem találkoztam, aki azt hitte volna, hogy a macskákat kihalás fenyegeti. Nem sok ilyen ember lehet.
2019. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Ez csak kifogás, hogy sajnálja rá a pénzt/projektál a saját szaporítószerveire.
2019. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaaaj van ilyen ismerősöm. Konkrétan felakart nyomni az állatvédöknél amikor rájött hogy a macskáim ivartalanok. Azóta is állatkínzónak tart és szerintem simán ellopná a macskaim a lehetne.

De eddig én azt hittem csak Ő a bolond. Nem tudtam hogy többen is ezt hiszik

2019. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert lusták költeni az ivartalanításra, és pl. tegnap is a szomszéd 2 macskája épp azt csinálta az utcán.



Tudnám, minek bármilyen háziállat annak, akik sajnálják rá a pénzt, és csak birtokolják őket, nem pedig szeretik. Ha szeretnék őket, más lenne a helyzet, nem ez. De van aki direkt végzi a sufniszaporítást, csak azért, hogy pénzt kapjon a kis jószágokért. Ez olyan kizsákmányolás-szerű, ez is gáz, állatkínzás. Főleg, ha a következő "gazdik", akik megveszik tőle az adott állatot, ez a helyzet uralkodik náluk: 50 cm-es ketrecbe dugott Sanyiként végzi szegény bármilyen fajtájú állat, akit csak azért vettek, hogy a gyerek ne hisztizzen, hogy "akkoris akar egyet, és kész".

2019. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem hallotam róla
2019. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!