Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tartó tarsaimhoz...

Macska tartó tarsaimhoz szeretnék néhány kérdést intézni 😁 vannak köztünk olyanok? 😊😊

Figyelt kérdés

Ma komolyan elgondolkodtam azon milyen sz*rokat etetek a macsekommal, úgy hogy szeretném kicsit felelősség teljesebben etetni szegénykémet ha már bent van a lakásban egész nap és nem tud egerészni. Tudom, minden macska más és más, de azért mégis érdekelne a tiétek hogyan fogadta az alábbi ételeket (szereti nem szereti, van e valami "utó hatása"(hányás, hasmenés.. ilyesmik) Persze ha nem ezek valamelyikével etetitek, akkor mi mással?!


1. Iams proactive száraztáp 40% hús van benne elvileg, ami elég csábító tekintve hogy az ára sem rossz.

2. Premiere sterilised adult - száraztáp illetve ennek érdekelne a konzerves változata is.. hústartalma ezeknek is viszonylag magas és tűrhető az áruk is.

3. a Nelly alutálcás változata 40% hústartalommal veri a többi 100ft-ost.



további kérdéseim:

- 200g napi adag (reggel este 100-100g) benti ivartalanított cicának elég? szeleburdi rohangálós aktív macsek.

-Házi koszt? Miből mennyit adtok neki? főtt tojás, főtt virsli imádja az enyém, de nem tudom eheti e...?!

- Csirke máj/szív/zuza önmagában megfőzve, heti 1-1 étkezésnek megfelelő e?!


Tudom, google a barátom, és azt is, hogy az orijen, acana és társai nagyon jó tápok, de jelenleg nem engedhetem meg, hogy ezekkel etessem. Több állatorvos is adott javaslatot, mindegyik mást.. royal, hills.. de állítólag azt ajánlja mindegyik amelyikkel éppen szerződésben van...


na szóval rossz indulatból nem kérek köszönöm..a jót viszont tárt karokkal fogadom 😊



2018. ápr. 9. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
200 gramm??? Mekkora állat az? Nálunk az a 13 kg-os kutyám adagja egy jobb fajta tápból. Nagyobb testű ivartalanított, kijárós, vadászós macskámnak nagyon max egy mérőpohárral adok naponta ami kicsit több mint 100 gramm.
2018. ápr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a purina táppal etettek próbáltam bitet premierek t is és csak ezt eszi a táp egész nap előtte van délután kap egy kis vitamin poros konzervet jutifalival és néha egy kis husit 6 éves ivartalan perzsa
2018. ápr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Premiere-ből a száraztápot használjuk, a napi adag 36 g a mi cicánknak, mi ezt szedjük ketté. Van egyébként a tasakon adagolás testtömeg szerint. :)

Húsosból eleinte napi egy tasakot adtunk este (100 g), nagyrészt ment a kukába. Reggel-este 50 gnál is. Most reggel-este 33g a nedvestáp, de így is van, hogy marad. A szárazból sose. :)

2018. ápr. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Erre a Nellyre rákerestem, ne dőlj be neki. A marhásra rá van írva hogy 50% hústartalom, de ebből csak 4% ám a marha, a maradék "állati származék", haltörmelék meg ilyenek...

Mi Shah Nature (aldis) tasakosat eszünk, a sima Shah-val szemben ebben 10-15% a hústartalom íztől függően. Szóval elvileg jó, de a macska finnyás rá, mi is most akarunk váltani. :) Egy próbát megér esetleg neked is, árban ez is ugyanaz, és hátha nektek ízlik.

2018. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül én 1x próbáltam a nellyset de bele sem kóstolt,még jó hogy nem vettem csak egyet.


Amúgy 40% hús nem rossz, ha tényleg hús :)


Májat szerintem adhatod neki nyersen,ha megeszi,vagy csirkemellet.

Az enyém sajnos nyers húst semmit nem eszik,minden próbáltunk már de nem kell,pedig néha nasiként adtunk volna neki. Egyedül a lazacot/afrikai harcsát szereti nyersen,de azt is max 3-4 falatot :D


Mi zooplus-ról rendelünk neki száraz és nedves tápot is.

1 éves koráig Royal Canint kapott, de elhízott tőle és FOLYAMATOSAN zabált volna,ráadásul kb gabona az egész.Úgyhogy váltottunk, jó minőségű konzervet kap, de nem sokat, egy 80grammost osztok el 2 kajálásra. Mellette kapja a prémium szárazat, olyan 40-50 gramm lehet max, nem mérem csak szemmértékkel adom neki.(6,5kilós)

2018. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) ezek szerint egy ivartalanított benti cica napi szükséglete kevesebb mint gondoltam. kicsiként még én is rc-t vettem neki, imádta, de azért az nagymennyiségben drágább is, így kezdtük elhanyagolni illetve 1,5éves korában amikor még azt evett, 5kg volt 😂 utóbbi időben inkább tasakost neg konzervet adtam neki, de sokat fogyott, és sosem lakik jól... mondjuk a 4%-os hús arányt én is csak max pizzán fogadnám el.... ahh.. borzasztó hogy minden ami jobb minőségű a csillagokat verdesi árban... 😏 nézegettem én is a zoo pluson, de nem tudom meg éri e, ott a plusz szállítási költséggel is számolni kell. na de ez már részlet kérdés. Nyersen halat hol veszel neki?
2018. ápr. 10. 15:50
 7/18 A kérdező kommentje:
és kint hagyod neki külön tálban a száraztápot? vagy a két konzerves étkezés között adod neki? szokott a tiéd kunyizni? 😂
2018. ápr. 10. 15:59
 8/18 A kérdező kommentje:
ment mindenkinek a zöld kéz :)
2018. ápr. 10. 16:00
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem tök felesleges neki konzervet adni. Drága is és nincs benne semmi, csak víz. Én táppal és amikor éppen van hússal/húsmaradékkal etetem a macskáim, és tökéletesen jól vannak.
2018. ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igazabol en sem adok neki tasakosat,bar szereti.

Egy kilo csirkemell ha akciós 1200ft.

Veszek egy kilot, felkockazom 10dekankent

csomagolom , be

2018. ápr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!