Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után egy hét...

Ivartalanítás után egy hét múlva lesz varratszedés. Addig körgallért kapott a cica. De kinti cica. Nem lesz kint semmi baja körgallérban? A házba nem tudom behozni mert a fiam asztmás és allergiás szinte minden szőrre.

Figyelt kérdés

#baleset #cica #körgallér #szőr-allergia
2019. máj. 7. 17:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Le van ragasztva a sebe?

Egyszer, amikor ivartalanítottam a macskámat (lány), én képtelen voltam napokig bent tartani. Kinti-benti cica volt (16 évet élt), mindig ő döntötte el, hogy épp hol szeretne tartózkodni. Ő többnyire kint volt. Teljesen meg volt őrülve, ki kellett engednem. Neki nem volt gallérja, le volt ragasztva a sebe, nem tudta leszedni. Semmi baja nem lett. Mondjuk ez már nagyon rég volt, de kérdezd meg a dokit, hogy gallér helyett leragaszthatod-e a sebét, ha igen mivel stb.


Minden tiszteletem a tiéd, hogy ezt átvállaltad a szomszédtól úgy, hogy a fiad allergiás!

Ha nem tudod bent tartani, a gallért szedd le róla, és próbáld meg leragasztani a sebet és figyeld! Nagy valószínűséggel odafigyelés mellett nem lesz baja, de beszélj dokival.

2019. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Az első éjszaka borzasztó volt. A gallért vagy tíz alkalommal is leszedte a fejéről. A harmadik szomszédtól kaptam egy nyúlketrecet, azt vontam be geotextillel. Reggel a tanácsotokra leragasztottam a sebet és nem erőltettem tovább a gallért. Mostmár boldog, hogy nem teszem vissza rá a gallért, egy nagy virágalátétbe tett zeolit a wc-je, abba ügyesen piszkít. Jó étvágya van és simizteti a hasát, ha benyúlok. A vizet hiába kínálom nem issza. Pedig csak víz van nekik kirakva. Egy teljes vödörnyi. Bepróbálkoztam a langyosított tejjel, azt nagy lendülettel megitta. Kínálhatom tejjel? Úgy tudom a tehéntejet nem lenne szabad a macskáknak adni, de szerettem volna, ha a gyógyszerek amiket kapott a szuriba, kimosódhassanak minél hamarabb a szervezetéből.

Köszönöm mindenkinek a tanácsait. A fiam is jött segíteni ápolni a cicát, és utána tüsszögött vagy tíz percet, pedig maszk is volt rajta :-)

2019. máj. 8. 21:29
 13/13 anonim ***** válasza:

Szuper!

Tejet a laktóz miatt nem szabad adni, de van olyan macska, amelyik bírja, nincs tőle hasmenése. De vegyél laktózmentes tejet, kicsit higítsd vízzel, ha szívesen issza, akkor add neki. De víz legyen ettől függetlenül.

Szerintem iszik ő, csak épp nem látod.

2019. máj. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!