Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mindig leég a fehér cicám...

Mindig leég a fehér cicám füle, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kifutóba mehet csak ki, nem opció, hogy ne engedjem ki (Két napig most az esőben bent volt, eltört egy állólámpát és szétszedett pár cipőt mindig elindja a főzőlapot... - Nem lehet egyedül bent hagyni kimenési lehetőség nélkül) Bekenhetem naptejjel? Ma ezt próbáltam, de nyalogatta/tisztogatta sokat és félek, hogy baja lesz tőle, mert amúgyis csak sensitive ételeket ehet. Nagyon kevés szőr van a fűle hátsó részén, tiszta vörös neki amikor kint van, pedig sok árnyékos rész van kint, dehát persze hogy nem oda megy. Másnak is volt ilyen? Mit lehet csinálni?

2019. máj. 8. 14:10
 1/8 anonim válasza:

Sajnos azt én sem tudom, mot kéne teenned, viszont valamit érdemes tudni ezzel kapcsolatban:


Ha teljesen fehér a cica, akkor azért a W gén felelős, de ugyanez a gén felelős a fül nagyobb érzékenysége miatt is, leginkább a gyengén hallással és a süketséggel hozható kapcsolatba, de ritkább esetekben más fülproblémákért is lehet felelős lehet a W


Szerintem nem ártana ezt megmutatni egy állatorvosnak.

2019. máj. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi púderezni szoktuk vagy naptejjel bekenni :D , nálunk is fehér a macska és multkor is mocskosul leégett szegény .
2019. máj. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kopizom amit találtam erről:


"A fehér szőrű és bőrű macskák fülét nyáron célszerű fényvédővel kenni, mert könnyen leéghet. Csak antiallergén és parabén mentes (kisbabáknak készült) naptej alkalmazható, mert kedvenceink bőre könnyen begyulladhat a kencétől, ráadásul a cicák számára mérgező a parabén. A legjobb egyébként, ha nem a legnagyobb melegben engedjük ki a szabadba a macskát, és a szoba hűvösében is biztosítjuk számára a megfelelő feltételeket. Ilyenkor a puha kanapé helyett szívesen nyújtóznak a parkettán, hűvös járólapon, de sok macska kedveli a száraz fürdőkádat és a mosdókagylót is."


A kevésbé illatost talán nem nyalja le, de a rák sokkal veszélyesebb.

2019. máj. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
75%
Nekünk rákos lett a cica füle a sok naptól (kinti cica volt). A naptej szerintem jó lehet, csak persze magas faktor kell, mondjuk mint a nagyon fehér bőrű embereknek is. Amikor bekened valahogy meg kellene akadályoznod, hogy lenyalja (gallér)
2019. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagy részben, de nem teljesen fehér a cica, a fején csak fehér (nem akartam részletezni annyira) Fül gondjai ezen kívül nincsenek amúgy. Akkor kap baba naptejet a cica, csak még életemben nem hallottam, hogy valaki naptejezné, azért tűnt ennyire fura ötletnek 😅
2019. máj. 8. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy nem teljesen fehér, ha a füle körül fehér, és csak pihés a szőr, leég és elrákosodik. Épp írtad, hogy márpedig leég.

Nem új keletű dolog a fül naptejezése, Nekem is fehér cicám van immár másfél éve, és nekem is többen javasolták már. Viszont szerencsére az enyém kimondottan nem szeret napon tartózkodni.

2019. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak írtam, hogy nem teljesen fehér, ő írt a csak fehér cicákról :) Tudom, hogy a leégésnél a fül színe számít, ezért írtam az egyszerűség kedvéér, hogy fehér. De már néztem is naptejet neki, holnap meg is veszem :) Köszi a tippeket!
2019. máj. 8. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig fehér cicáknál javasolt a naptej, fülre és orr-tájékra, ahol a legvékonyabb a bőr. Sajnos nagyon hajlamosak a rákosodásra.

Amit még meg tudsz tenni: telepíts a kifutóba árnyékolót legalább részben (az ablakhoz is érdemes, ha bent is szokott napozni), illetve, akárcsak a gyerekeket, nyáron a legmelegebb órákban (11-14) ne engedd ki őt.

2019. máj. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!