Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőr ellen? Fürdetés?

Szőr ellen? Fürdetés?

Figyelt kérdés
Lett egy benti cicám, félhosszú a szőre. Kegyetlenül vedlik. Naponta fésülöm ilyen "gereblye" szerű sűrű fogas fésűvel, és gumis kesztyűvel (nem síma gumikesztyű, hanem direkt errevaló, kis fogás) de így is eszméletlenül sok szőr marad. Ha megfürdetném, segítene valamennyit? Mikor fürdünk és be tud jönni, szinte belejön a kádba, szereti a vizet.
2019. máj. 27. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A szőr ellen nem segít. Ha szereti a vizet, óvatosan próbálkozhatsz, estleg pl egy kis lavórba, tálba tehetsz ki vizet hogy játszon vele. Sok gigantikus teória van a macskák fürdetéséről, ha szereti a vizet, nagy előny. Ha nem, legyen a közeledben ragtapasz. Úgy nem jó fürdetni hogy beteszed a kádba és föléhajolsz, mert fölé magasodsz és ez ijesztő. Neked megy önként, az jó. De az se jó ha véletlenül beleesik a kádba, mert megijed. Volt olyan, aki az ölébe vette és úgy fürdött. Összes külföldi videóban a mosdókagylóban hempereg a macska: az az ő mérete és finomabban jön a víz. Még azt tudom elképzelni, hogy a zuhanytálcában játszik a vízzel, ismerkedik. (ha van). Csak fokozatosan. Jól járnál, ha nem utálná meg.

Szőr: Van külön vedlési időszak, tavasszal (téli bunda levedlése) Van ilyen kefe fekete sörtéjű, hosszú szálú, azzal is lehet, a gereblyeszerűvel mindennap nem kéne szerintem ( olyan, mint a furminator).

vitaminpaszta nem árthat , a zoopluson lehet kapni dirty devil állatszőr eltávolító porszívó fejet 6 ezerért, valamint nem tudom, mit eszik, hogy amennyiben ez extrém, akkor befolyásolja a kaja, és nincs-e allergiája.

2019. máj. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gereblyeszerű kefe aljszőrre van. Hosszú szőrre olyat ajánlanak mint a hajkefe. Fressnapfben megkérdezheted, (csak ha tudod ne ott vedd meg, mert ott ro.. dt drága, sima állateleséges bolt általában nem ért hozzá. Bocsi késő van.
2019. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Furminátor fésűt lehet kapni különböző szőrhosszúságú cicákra. Szerintem az a legjobb megoldás, keress rá, látni fogod, mennyi szőrt kiszed. (nem fog megkopaszodni, ahogy néha rémisztgetnek). Ketente vagy 2 hetente átszántod és rengeteget segít. Enyémek nagyon szeretik, fetrengenek fésülés közben, nem is kell őket forgatni.
2019. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!