Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden kismacska ilyen?

Minden kismacska ilyen?

Figyelt kérdés
Bő 3 hete ide ellett egy macska. Nem piszkaltuk őket, csak felfedeztük. Gondoltam most már nagyobbak megnezem, esetleg megsimitom őket. De attól is vérig voltak sértve, hogy benéztem. Fújtak, "köpködtek", jelezték, hogy nem látnak szívesen. Fog ez változni? Hogy fogok tudni gondoskodni így arról, hogy ha elég nagyok lesznek jó helyre kerüljenek. Talán fontos hozzá : az anya macska egy környéken kóborló nem kezes macska (aki már itt eszik, de hozzá sose tudtunk érni)
2019. jún. 4. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Te is rettegnél, ha hirtelen megjelenne egy óriási valami és nyúlkálna feléd :)


Ha az anya nem szelíd, akkor a kiscicák pláne nem lesznek azok.

Úgy szokták igazán kezessé tenni őket, hogy már egész pici koruktól simogatják, később finoman kézbe veszik - természetesen az anyacica engedélyével.

Hogy megszokják az ember közelségét.


Légy fokozatos, hagyd hogy megszokjanak. Eleinte ne nyúlkálj, csak hagyj nekik ott valami finom falatot.

2019. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet. Nem akartam nekik szivbajt okozni, úgyhogy hagytam is őket! :) Ők már kaphatnak "finom falatot"?
2019. jún. 4. 08:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyél sokat a közelükben, etesd őket, óvatosan próbáld őket közben simogatni! Csak úgy soha nem lesznek szelídek, ha nincs ember a közelükben.
2019. jún. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Óvatosan, mert ha az anyamacska veszélyt érez, fogja és elköltözteti őket. Nem érdemes nyúlkálni, első körben elég ha hozzád szoknak, vagy is a látványodhoz és tudatosul, hogy nem jelentesz veszélyt. A kaja meg olyan dolog, hozzád kötik, ha megjelensz, van finom kaja. Egy idő után várják, hogy megjelenjél. Mert az kaját jelent.

Most még nem ismerik a világot, a mama biztonság, más újdonságtól félnek.

2019. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!