Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska lehet macskára...

Egy macska lehet macskára allergiás? Vagy a táp a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Sziámi cicám aki 1 hónap múlva 4 éves lesz. Talán 1.5 éve jött ki rajta először az, hogy véresre nyalogatja a hasát, a combját vagy amit éppen ér... először akkor jött ki rajta, amikor új cica jött a házba. Elmúlt neki, majd egy kis idő múlva újra kijött bár akkor már nem volt itt a cica.

Most pár napja újabb cica jött a házhoz és most megint elkezdte kinyalogatni a hasát és a combját, sőt még a szeme is begyulladt.

Viszont azt tudni kell, hogy a cica ivartalaníttatva lett még pici korában. Ez előtt egy fèl évvel bukkantam rá a steril macskatápra, és amíg azt ette hónapokig nem volt semmi baja, majd ki csattant az egészségtől.

Kb 3 hete vettem neki tápot de nem találtam sterilt. Egyik boltban sem.... így muszáj voltam neki simát venni.

Voltam vele állatorvosnál, allergiás de nem tudni mire. Egy allergiateszt egy vagyon most nem állok úgy anyagilag hogy megcsináltathassam...

Amint úgy jön ki a lépés első dolgom lesz, hogy megcsináltassam.

De feljött a kérdés bennem, hogy legtöbbször a macska érkezésénél jött ki nála, de a táp fogyasztásánál sem volt baj...

Mit gondoltok? Lehet az, hogy a táp miatt, mert tényleg csak és kizárólat steril tápra van szüksége? Vagy lehet hogy egy macska macskára allergiás?

A normális válaszokat köszönöm szépen előre is.



2019. jún. 7. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha visszatérnél a bevált tápra?
2019. jún. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A másik macskának maximum olyan szerepe lehet a cicád tüneteiben, hogy az új cica által okozott stressz gyengíti a cicád immunrendszerét, ezért felerősödnek a panaszai. Az allergia lehet belégzési (atópiás, pollenek okozzák mint embereknél), kontakt (érintkezik valamilyen tárggyal, anyaggal, vegyszerrel, pl. új öblítő), élősködők miatt (bolhanyál allergia), és ugye ott az ételallergia. Annak, hogy streli-e egy táp, nincs köze az allergiához, sokkal inkább az összetevőinek. A legtöbb macska a következőkre allergiás: csirkehús/csirkefehérje, kukorica, marha, gabonafélék, hal, tojás. Amikor tápot választasz, ezeket próbáld kerülni, ajánlom a Happy Cat Sensitive kacsás változatát, ha elérhető árú tápot szeretnél. Neked kell mindent végiggondolnod, és kikísérletezned, sajnos nem egyszerű! :(
2019. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod. Megfogom nézni ezt a tápot, most kicsit tisztábban látok és legalább tudom mire kell figyelnem.
2019. jún. 7. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!