Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicam nem tudja kiszedni a...

A cicam nem tudja kiszedni a kormeit es kb kitori a karjat?

Figyelt kérdés

1 eves, sosem tudta normalisan kiszedni a kormeit kaparaszas utan, tobbszor volt, hogy nekem kellett kiemelnem az anyagbol miutan gyanusan sokaig fekudt, felallt, visszafekudt, egyszer csavarta ki a labat de nem volt veszes.


Ma a szekparnaba akadt bele, ami erosebb anyag, ilyen “csomok” is vannak benne es ratekeredik a karmara. Nem tudtam kiszedni annyira visitott es majdnem veresre harapdalt, anyum fogta le es olloval kivagtam az anyagot majd lehamoztam a kormerol..


Most megint megcsinalta ezt, probaltam kiszedni egyedul de megint harapdalt, leakart ugrani a szekrol es ugy kaptam el levegoben mielott megrantotta volna a labat es rosszabb esetben kirantja/eltori.. olloval kellett levagnom az anyagot megint, de a kormet most is megkapta az ollo. Itt is lekellett fogni kulonben kikaparja a szemem annyira fajt neki az egesz, de hat ha csak a labahoz ertem nyivakolt. Ahogy elszabadul semmi baja.


Nem tudom mit lehet ilyenkor tenni, elso cicam, felek, legkozelebb nem lesz aki lefogja vagy hozza az ollot amig en a szeken tartom, utana meg rohanhatok helyretetetni a kicsavarodott labat.


2019. jún. 7. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

1 ivartalanítás

2 rendszeres karomvágás

3 mellőzése az olyan anyagoknak ami foszlik, hullik, beleakadhat


Igen, ezzel jár egy állattartás, sőt ez az alap.

Mint amikor az embernek gyereke lesz, jó pár óvintézkedést tesz stb.

2019. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ivartalanitas mar kiskoraban megvolt, dokihoz is rendszeresen jarunk vele, kaparofaja is van, egyszeruen csak rtardalt es nem tudja behuzni a karmait szo szerint semmibol.


Tudom mivel jar az alattartas, koszonom szepen a kioktatast, ahogy irtam, o az elso cicam, nem pedig haziallatom, a csaladban van kutya, papagaj, tengerimalac, nyuszi, kigyo, halacskak, es volt mokus, horcsog, es tobb cica es kutya is amikor en meg csak kisgyerek voltam.


Eltudok latni egy kisallatot koszonom szepen, nem ez volt a kerdes, hanem, hogy magaval a cica buta attitudjevel mit lehet kezdeni, mivel nem tanul semmibol.

2019. jún. 7. 23:13
 3/3 anonim ***** válasza:
A rendszeres körömvágás megoldja a gondot (ahogy írták) a cica "buta attitűdje" pedig ilyen marad. El kell fogadni,így kell szeretni ❤
2019. jún. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!