Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica hátában van egy nagy...

Cica hátában van egy nagy kullancs, hogyan tudnám kiszedni?

Figyelt kérdés
Már jól megszívta magát. Sajnos nincs ilyen speciális kullancskiszedő csipesz itthol, valami más eszköz nem lenne használható? Csak egy átlagos falusi háztartás dolgai vannak.

2016. febr. 17. 02:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle csipesszel ki lehet szedni, sőt akár a körmöddel is, az a lényeg, hogy minél közelebb a bőrhöz fogd meg és a potrohát ne nyomd össze, hogy ne menjen vissza a macskába a már kiszívott vér. Tehát a nykánál kell megfogni és gyorsan kihúzni. Ha a feje benne maradna a bőrben, az nem baj, majd ki fog lökődni.
2016. febr. 17. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Sima szemöldökcsipesz is jó a célra csak ne nyomd meg a potrohát, mert akkor visszahányja a vért és beteg lehet a cicád. Nekünk már sajnos kutya is és macska is lett babéziás kullancstól.
2016. febr. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
0%
Arra a helyre ahol a kullancs van bőven kend be olajjal v zsírral, é 1 idő után vállaszd le a fejénél.
2016. febr. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad bekenni semmivel mert fuldoklás közben "visszahányja" a kiszívott vért és megfertőzheti a cicát. Csipesszel kell kivenni úgy, hogy ne nyomd meg a potrohát.
2016. febr. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire igaz,de tvben láttam,hogy be kell nedvesíteni egy gyufaszálnak azt a gyulladós részét,körkörös mozdulatokkal a kullancs körül dörzsölni kell a bőrt egy ideig (kb 1 percig), és oda kell utána tartani a kullancs mellé ezt a gyufát,elvileg imádja az illatát, kimászik a gyufára. Ja, én a piros végű gyufával láttam,nem tudom ez mennyire számít.
2016. febr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtisztább és legegyszerűbb, ha megfogod körömmel vagy csipesszel, és csavaró mozdulattal kiveszed a bőrből. Nem baj, ha beszakad a feje, az majd kijön, már nem okoz fertőzést. Ha undorodsz tőle, zsepivel is megfoghatod, csak, ahogy előttem írták, ne nyomd meg és ne kend be semmivel.
2016. febr. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Ha nem vagy benne jártas akkor inkább ne csináld mert lehet ,hogy benne marad a feje ami csak rosszabb lenne.Inkább vidd el állat orvoshoz
2016. febr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha más nem, zsebkendővel megfogod úgy, hogy az egész kullancsot fogd, tehát a körmöddel a száját fogod közre, és egyetlen határozott rántással kint van.
2016. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#5: ja, állítólag a gyufa foszfor tartalma miatt nem bír a kullancs meglenni. Kár, hogy a gyufában nincs foszfor.
2016. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Cérnaszálat rácsomózni a nyakánál.
2016. febr. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!