Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Adhatok a macskának répafőzelé...

Adhatok a macskának répafőzeléket, bébirépa konzervet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem igazán hasznos nekik, de az a kérdés, hogy árt e valamiben...?


Amúgy minőségi száraztápot és konzervet is kap (N&D), mondjuk nagyon kis arányban az pl. almát tartalmaz...


Meg van olyan táp ami répát is tartalmaz, asszem Fit Active.


Szóval azért érdekel, hogy adhatok e a minőségi táp mellé egy keveset néha, mert nagyon kunyerálja, nagyon tetszik neki az illata...


2019. jún. 13. 04:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Baja valószínűleg nem lesz tőle, de tök fölösleges nekik. Azok a vitaminok amit esetleg kephatna a répából megvannak a konzervbe és a tápba is. Ezért csak akkor kellene pluszz vitamin nekik ha beteg és nem elég az a mennyiség ami alapból.

Ha tetszik neki az illata kostolja meg, de szerintem nem kell ilyet adni egy cicának.

Az enyéim is állandóan kunyiznak, majdnem beleisznak a reggeli kávémba.

Ha nagyon szeretnél valami különlegeset adni neki, adj neki nyers húst vagy sültet. Az enyémek imádják a nyers csirkemellet, de sülten is szeretik. Ami még az enyémeknek ízlett az a nyers hal, az a kis egész sprotni filézetlenül.

(az én cicáim rohadt válogatósak, de ezek bejöttek nekik)

2019. jún. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem olyan mint pl egy kutya. Ők nem tudják bontani a keményítő, a növényi béta karotinból nem állítanak elő A-vitamint mert nincsenek meg a hozzá kellő enzimjei. A macska obligát húsevő! Ha te szénhidrátos szarokkal tömöd, akkor megerjed a belében a le nem bomlott anyag, eltolja a bélflórát rossz irányba és garantált a bélgyulladás hasmenéssel körítve. Szóval igen árt.
2019. jún. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!