Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Betadine-t mennyi idő alatt...

Betadine-t mennyi idő alatt heveri ki?

Figyelt kérdés

A macskám 6 hetes korában került hozzánk, és eleinte korához képest jól evett. Aztán észrevettük, hogy bolhákat hozott magával a szülői házból, kétszeri bolhairtás következett valami spray-vel, úgy, hogy tocsogott a szőre.

Ezt mindkétszer lenyalta a macsek, és többé már nem evett jól: 1 hónapos korától 10 hónapos koráig napi 5-10dkg-on élt, és ebbe még "nulldiétás" napokat is beiktatott.

Egy hónapja kapott macskafüvet, azóta mindig kinyalta a tányérját: napi kb. 20 dkg lement.

De sajnos megint orvoshoz kellett vinni, mert egy alig látható helyen foltban kihullott a szőre.

Antibiotikum injekciót kapott, és napi kétszeri Betadine-os kenegetést írt fel az orvos. Amit megintcsak azonnal lenyal. Azóta (két napja) megint szinte "nulldiétát" tart, csak a kenegetés után kapott jutalom falatot fogyasztja el.


Ti használtatok már Betadine-t macskára? Ő is diétázott utána? Nincs valami trükk, amivel meg lehetne akadályozni, hogy azonnal lenyalja?


2010. júl. 9. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem még sosem nyalta le a Betadine-t, ez ilyen nyalós fajta...

Kényelmetlen, de jó módszer a tölcsér. Biztos láttál már kutyán a nyaka körül tölcsért. Macskának is lehet ilyet szerezni. Így nem tudja nyalni magát.

2010. júl. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Vannak ezek a gallérok amik megakadályozzák hogy az állat hátraforduljon.a nyakára kell tenni a feje irányába.igy néz ki:

[link]

a betadintól nagyon nem lehet baja elvileg..furcsa hogy nem kajál.

2010. júl. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne kenegesd, és a bolhákra is nyakörvet használj, az ugyan nem annyira hatékony, de legalább nem nyalja le. Ha a szőrhiányos folt nagyon zavaró, és nem múlik el magától, vagy nagyobb lesz, akkor én visszamennék a dokihoz, és megmondanám hogy ajánljon valami más kezelést, mert a macs lenyalja a cuccot róla. De egyelőre abbahagynám a kenegetést, mert fontosabb az egészsége. Ha helyreáll az evési zavara, akkor foglalkoznék az apróbb dolgokkal. Ha továbbra sem eszik, akkor inkább azzal keresném fel az orvost, mert az nagyobb baj mint egy folt vagy a bolhák.

Még egy lehetőség, ha bekötöd neki gézzel ott, ahol bekented, persze ez csak bizonyos helyeken kivitelezhető.

2010. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a cica beteg lehet, nem a nyalogatás a baj, hanem hogy akkor nem evett, amikor kezeltétek, de azért kezeltétek mert valami baja volt. A rühesség például egészséges állatokban is megvan alapjában, de az erős immunrendszere nem engedi elszaporodni. Ha legyengül az immunrendszere, akkor jön elő, a szőrhullás lehet ettől, h részben legyengült.De mi sose mérjük mennyit eszik a macskánk, eléggé túlaggódósnak tűnsz.
2010. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, gallér lesz a vége.

A Betadine-t nem hagyhatom el, mert tényleg nagyon csúnyán néz ki a bőre azon a 2-3 cm2-en, ahol a szőre kihullott.

Nem hiszem, hogy rühatka lenne, különben az állatorvos, aki látta, azt kezelné.

A kaját nem mérjük, egyszerűen csak számon tartottam, hogy napi hány alutasakos fogy. Régebben egy. Újabban minimum 2. Most megint 1, de úgy, hogy szinte mind a kukába kerül.

Orvosnál jártunk az evési problémájával, ránézésre semmit nem talált, de a komolyabb laborvizsgálat húzós lenne, 18k-nál kezdődik. Mivel szerinte nincs vészhelyzet, a labor egyelőre ejtve. Csak ennyire "sportos" kinézetű macsekot nem láttam még a "praxisomban".

2010. júl. 9. 13:54
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem FIP-es a cicád? Sok állatorvos nem veszi észre. Nem nő a hasa annak ellenére, h nem eszik? (Sajnos egy cicám már elment ebben a betegségben... :((( )

Amúgy én is kezeltem a mostani cicám lábát-tappancsát Betadine-nal, nem nyalta le, meggyógyult.

2010. júl. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, a hasa is sportos. Remélhetőleg semmi komoly.

A foltok egyébként szépen gyógyulnak, már elég napi 1x kenegetni.

2010. júl. 13. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!