Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betadine oldatot tehetek a...

Betadine oldatot tehetek a kutya fülébe?

Figyelt kérdés

Ugyebár az seb fertőtlenítő és a kutyám eléggé kivakarta ott belül a fülét és nem akarom, hogy elfertőződjön vagy ilyesmi. Rendeltem neki az internetről ilyen Héry fültisztító zselét. ( [link] Ezzel igen szépen ki jön a "trutyi" belőle. De gondolom a kettőt egyszerre meg nem használhatom (Betadine és Héry).


Illetve a második kérdésem még az lenne, hogy kamillázhatom a kutya fülét? Gyulladás ellen?


Köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 6. 12:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de egy egészséges kutya nem vakarja ki ok nélkül a fülét.

El kéne vinni állatorvoshoz, aki pontosan olyan szert fog felírni, amitől meggyógyul, nem neked kéne sarlatánt játszani, és mindenfélével kenenegetni a fülét, lehet többet ártasz vele, mint használsz.

2011. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Volt állatorvosnál azt mondta takarítsam normálisan a kutya fülét és nem lesz baja... Azért vettem ezt a Héry terméket, hogy ezzel könnyebb legyen kitakarítani. Mert feloldja a szennyeződést és csak ki kell törölni belőle.
2011. márc. 6. 12:51
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja és már szépen begyógyult neki ahol kivakarta. Most néztem neki már nem is piros meg véres (ahol kivakarta) de megint jött ki belőle sok trutyi. Jövőhéten megyünk kombinált oltásra (évenkénti) majd megkérdezem tőle megint de előre látom, hogy csak le fog szidni mért nem takarítom normálisan a kutya fülét...
2011. márc. 6. 12:55
 4/14 anonim ***** válasza:

NE tegyél bele betadint, meg kamillát!!!! Nem szabad!


Először is amikor viszed a kutyát a dokihoz, mond meg neki, hogy nézzen a fülébe, és próbáljátok kideríteni miért vakarja. Ha piros ( volt ) és gyulladásban van, az több féle okok miatt lehet.

Jó lenne ha a bűzmirigyét is kinyomatnád, mert attól is kivakarják a fülüket.

Kérd a doki tanácsát, hogy mivel tisztítsd a kutya fülét ( olyan fülbe való olaj amiben gyulladás csökkentő van. többek között azért is nem betadint locsolunk bele )

De semmi képpen ne kenjél mást bele!!!

2011. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak a külső részt kezelhetjük mi, a hallójáratba csak állatorvos piszkálhat bele.A fül külső sérüléseire ugyanolyan jó a betadine int az emberi sebekre, ha nem kerül a hallójáratba, kívül használhatod.
2011. márc. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kívül gondoltam használni nem a hallójáratba. A bűzmirigyét megkérdezem, ha megyek! Egyébként ezt a Héry terméket egész mélyre szoktam neki benyomni és úgy kell eldörzsölni. De azt írták úgy használjam. Gondolom akkor az nem baj.
2011. márc. 6. 15:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha újra termelődik valami a fülben, akkor az nem kosz. Valamiért gyulladásban van a kutya füle. A dokidat felejtsd el, menjél másikhoz. Eleve, ha még piszkos is lenne a kutya füle, és úgy megy oda valaki, hogy véresre vakarja, nem elküldeni kellene, hanem orvoshoz méltóan belenézni.
2011. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy betadinnal áttörölhetem a sebet, míg nem ér oda, mert jót tesz neki, de nem benne a kutya fülében. Tényleg kérdezz meg más orvost, mert, ha koszos is a kutya füle, azért nem szabadna vakarnia, sebesnek lenni, a te orvosod lusta megvizsgálni, és írni rá egy krémet.
2011. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Hááát. A Héry termékről én azt olvastam, hogy dezedorál. Vagyis gyulladás csökkentő nincsen benne, de lehet illatosított termék. Az meg szerintem nagyon nem jó.Szerintem ne kenj bele semmit, vidd el egy másik dokihoz, aki nem sz...ik a fejedre, és tudja a dolgát. Pl. : a bűzmirigyét alapból meg kellett volna néznie ( kinyomni ). Hát nehogy má Te állísd fel a diagnózist. Azért fizetsz a szolgáltatásért, hogy rendesen ellássa.

Ha meg nem végzi a dolgát akkor hagyni kell a fenébe, mert nem csak egy orvos van a világon.

2011. márc. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A városban még egy állatorvos van. Igaz ő is magán orvos majdnem dupla áron dolgozik, de jövőhéten hozzá fogom elvinni a kutyámat! Megéri a dupla pénzt csak jöjjön rendbe. Nála egy oltás ötezer forint a másiknál 3500... Oltani elviszem ehhez, mert csak egy sima kombinált oltást fog kapni megkérdezem tőle a fül ügyet, ha megint nem csinál semmit felhívom a másik állatorvost. Köszönöm a válaszokat!

Egyébként a drága dokinál már jártunk egyszer még majdnem két éve mikor szintén így be volt gyulladva a füle. (akkor is a jobb füle) Akkor kapott két antibiotikumot meg valami fehér trutyit amit a fülébe kellett kennem. Na azóta fél az állatorvostól és a fülét sem engedi tisztítani. Ádáz csatákat vívunk le minden egyes fültisztításnál. Gondolom mély nyomot hagyott benne mikor akkor megpiszkálta a fülét mikor a legjobban fájt. És még akkor kölyök is volt...

2011. márc. 6. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!