Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet a macska szőrét nyírni?

Le lehet a macska szőrét nyírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy házi cicánk, normális szőrzettel. Bendi cica. Szerencsések vagyunk, mert amikor hullik a szőre akkor is csak rövid ideig keveset azonban a családtagok egyike allergiás rá, és engem is irritál néha a macskaszőr. Az a kérdésem, hogy érdemes-e kutyakozmetikába fordulnom, hogy esetleg leborotválja a szőrét?

Márcsak a nagy meleg miatt is!


Olyan 1-2 milisre gondolok!!!


2019. jún. 22. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Csak értelme nincs.

Aki allergiás, az nem a szőrszálra az, hanem valami fehérjére, ami a 2 milis szálakon is jelen van.

Másrészt a bunda állandó hőt biztosít, nem csak a hideg, hanem a meleg ellen is véd. Ne kínozd értelmetlenül!

2019. jún. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Nem, jézusom, NEM! Ajándékozzátok el! A szőrhul) ásra van macskakefe, únfurminátor, van amelyik ilyen kesztyű, azzal ezt meg lehet oldani...


Ez állatkínzás! Megértem, hogy allergiás rá, ajándékozd el, vagy legyen kinti! Épeszű ember ilyet el sem vállal.

2019. jún. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A macskának a szőrhöz idegvégződések tartoznak, olyan kistestű ragadozó lévén, amely egyben zsákmányállat is. A félvad életformában fontos információkat hordoz a bunda érintése, a széltől kezdve a szűk helyek méretéig. Sok macska emiatt érzékeny a simogatásra, ha megnézed, időnként a legbékésebb cicánál is reszketnek a bőr alatti izmok a túlstimulálástól, amit a simi jelent - a visszafelé borzolásra meg szinte minden macska kiborul.

Ha csupaszra leborotválod, megfosztod kvázi egy érzékszervétől (a bunda mint védőréteg szerepéről nem szólva). Nem teszel neki jót vele.


Nem véletlen, hogy a szfinx és hasonló kopaszcicákat heti szinten fürdetni kell, és egyéb módon folyamatosan tisztítani kell a bőrüket. Ha rákeresel neten tucatnyi cikk foglalkozik a speciális ápolásukkal - zsírosodás, gombás fertőzések, ki tudja még mi minden.

2019. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Még szerencse, hogy megkérdezted! És igen az allergián max. a kopasz macska segítene, azt meg nem teheted meg vel, így értelmetlen.


Rnnél még az is jobb ha menhelyre adod

2019. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Macska szőrét nem szabad lenyírni. Mellesleg nem a macska szőrre okoz allergiát hanem a macska nyála, amire a szőrére tapad ( mert tisztálkodik) Hiába nyírnád le a macska szőrét 1-2 milliméterre vagy hiába mennél rá nullás géppel a macska továbbra is mosakodni fog, és aki allergiás rá, az még jobban az lesz. A nagy meleget meg az állatok másképp viselik el. Sokat ártasz neki ha megnyírod. Ja, én is allergiás vagyok a macskára, és van macskám.
2019. jún. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a macskaszőre allergizáló, hanem a nyálában található allergén enzim, épp ezért allergiás reakciót vált ki a kopasz macska/kutya is. Téveszme, hogy a szőr allergizál.

Szedjenek gyógyszert a családtagok, vagy tényleg ajándékozzátok el egy jó helyre.

2019. jún. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csómó helyen láttam hogy lenyírják a macskát, és olvastam is hogy lehet. Kinti tartásra lehetőség nincs.

Előző kérdezőhöz: szedsz valami gyógyszert? Vagy van valami megoldás?

2019. jún. 23. 00:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam, hogy allergiás vagyok a macskára. Sok gyógyszert szedtem, hiába. Végül ami segít az a napi porszívózás, állandó kézmosás, és bár imádom a macskámat, de csak akkor simogatom ha rég vagy még nem tisztálkodott. Nekem is csak benti cica, így nem koszos állat. De figyelek, hogy ne nyúljak hozzá ha a bundája nyálas. Ha a nyála megszárad, felszívódik akkor már nincs allergiás reakció. Amúgy meg egy idő után az emberi szervezet is hozzászokik, immunis lesz.
2019. jún. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!